Přejít na obsah


Fotka

GPX reader pro symbian


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2008 - 21:18

Pred par tydny jsem se stal Premium member a s tim prisla moznost tvorit si PQ, ale jelikoz k hledani pouzivam pouze mobil (SmartComGPS), byl problem s jejich pouzitim v terenu. Dnes jsem zapatral a hned prvni odkaz co my pan Google nabidl bylo presne to co jsem hledal. Nasel jsem aplikaci pro symbian, ktera se jmenuje SmartGPX (v pohode zatim bezi na symibianu 60 3rd). Prikladam odkaz http://www.symbian-f...-8-s60-3-0.html

Zatim jsem touto aplikaci primo nadseny :D, tak se treba nekomu muze taky hodit. Nebo pouzivate nekdo pro tyto ucely neco jineho?

Edit: Jsem vul, ze jsem nedal nejdriv hledat, koukam ze se to tu uz resilo :|, tak pardon to bylo z te euforie...
  • 0

#2 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2008 - 21:23

Nainstalovano to mam, obcas to pouziju, ale vetsinou na listingy v terenu pouziju Handygeocaching. U SmartGPX je vyhoda, ze se netahaji zadna data z netu....sikovny, ale ja to moc nepouzivam.
  • 0

#3 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2008 - 0:34

Skleba napsal/a:
Nainstalovano to mam, obcas to pouziju, ale vetsinou na listingy v terenu pouziju Handygeocaching. U SmartGPX je vyhoda, ze se netahaji zadna data z netu....sikovny, ale ja to moc nepouzivam.

Pro kešování v čechách je Handy handygeocaching super, ale když jsi v cizině tak tahání dat z netu stojí nemalé prašule.
  • 0

#4 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2008 - 16:44

Handycaching je bezva a rad ho pouzivam. Ela tento program urcite zkusim uz ho jdu stahnout:))
  • 0

#5 Pajaa

Pajaa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2008 - 18:24

I když Handy Geocaching tahá jen málo přes GPRS tak stejně to jsou ve finále nějaké prašule za měsíc, takže používám také SmartGPX. Super by bylo, kdyby do HG byla možnost naimportovat GPX ;)
  • 0

#6 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2008 - 21:15

Dneska jsem ho vyzkousel v terenu a radost mi udelala funkce oznaceni nalezu (zapise do kalendare cas a co jsem nasel). Takze konec papirkum a marne snahy o zapamatovani... :D Edit: Padla posledni pochybnost o mem investovani do PM
  • 0

#7 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2008 - 18:46

maaaca, diky za bezva tip,funguje to i me i kdyz jsem laik co se techto veci tyka a prosty uzivatel,investice do PM se tedy neztratila.Pouzivam na Nokia 6120,dobre.Ale na Handygeocaching nemuzu zanevrit,vsechno asi v mobilu budu nosit tezko,vyhovuje mi.A zkusim dalsi pokusy s touhle aplikaci:)
  • 0

#8 TEA_CR

TEA_CR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2008 - 23:08

Skleba napsal/a:
Pro kešování v čechách je Handy handygeocaching super, ale když jsi v cizině tak tahání dat z netu stojí nemalé prašule.


Když jsem ještě lovil "jen" se starou (ale dobrou ;)) Nokií 6021 a programy GPSJ a odGPS, potřeboval jsem před delší cestou popis skrýší nebo alespoň souřadnice a krátký popis v textové podobě. K tomu mi pomáhal JAVOVÝ BookReader.
Ale pak jsem přesedlal na symbianovou N 3230. K navigaci používám SmartCom GPS a k práci s textem vynikající freewarový :P EasyEdit. Jen malá poznámka - k rozchození budete potřebovat Python pro Symbian (to aby to nebylo úplně jednoduché). Podporuje vše možné i nemožné:
* otvírat TXT, ale například i WPT, GPX nebo CSV souborů :)
* vyhledávat a nahrazovat textový řetězec
* volit různé kódování

To je můj způsob - není to sice úplně TEN GPX reader :P, ale plně mi vyhovuje. Přes Skrýšotlač vygenerujete GPX -> WPT, CSV i s nápovědou, HTML převedete do prostého texťáku a můžete třeba 14 dní lítat po Alpách a lovit bez přístupu k Internetu B).

Takže chraňme naše lesy :P a používejme vychytávky, které jsou k dispozici a nahrazují tužku a papír (někdy jich bylo až dost a různě se zatoulaly, takhle můžu mít rozluštěno na příště nebo dopředu ;))!
  • 0
LOVU ZDAR Vložený obrázek!
TEA_CR

#9 Mikas4444

Mikas4444

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2008 - 22:10

SmartGPX je v cizině super...dnes jsem jej využil na Slovensku :) Nemáte tip na nějaký program, který by na Symbianech zvládal GPX soubory pro navigaci? Používám SmartcomGPX, který bohužel zvládá jen WPT - tzn musím to nejdřív přes GSAK konvertovat. Stačil by mi přitroublý prográmek (klidně v javě), který mi v GPX souboru (staženého přes Pocketqueries) umožní vybrat si kešku a navigovat na ni. Díky
  • 0

#10 TEA_CR

TEA_CR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2008 - 22:27

Mikas4444 napsal/a:
SmartGPX je v cizině super...dnes jsem jej využil na Slovensku :) Nemáte tip na nějaký program, který by na Symbianech zvládal GPX soubory pro navigaci? Používám SmartcomGPX, který bohužel zvládá jen WPT - tzn musím to nejdřív přes GSAK konvertovat. Stačil by mi přitroublý prográmek (klidně v javě), který mi v GPX souboru (staženého přes Pocketqueries) umožní vybrat si kešku a navigovat na ni. Díky


Zdravím!
Myslím, že Tvé přání by mohl splnit právě mnou zmiňovaný EasyEdit - umí číst a upravovat leccos ;) GPX nevyjímaje... Držím palce!
  • 0
LOVU ZDAR Vložený obrázek!
TEA_CR

#11 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2008 - 13:40

Mikas4444 napsal/a:
SmartGPX je v cizině super...dnes jsem jej využil na Slovensku :) Nemáte tip na nějaký program, který by na Symbianech zvládal GPX soubory pro navigaci?


Ehm, SmartGPX? Mají na webu SmartGPXAddOn, který do SmartGPX dodává navigaci.
Na Nokia 6110Navigator to běhá.
  • 0

#12 Mikas4444

Mikas4444

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2008 - 22:10

hrouda napsal/a:
Ehm, SmartGPX? Mají na webu SmartGPXAddOn, který do SmartGPX dodává navigaci.
Na Nokia 6110Navigator to běhá.

Už jsem to taky zjistil, ale moc praktické to není. V podstatě se nejprv musí vytvořit příslušný navigační body pro originál navigátor (mám E65) a pak se aplikace z programu spustí. Navigátor se musí připojit, pak teprve vyberu ten bod poslany ze SmartGPX ... teda pokud postupuju správně :)
  • 0

#13 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2008 - 23:37

IMHO tam ta navigace opravdu neni, je "(planned in the near future)", GPS to umi zatim pouzit jen pro "Find nearest", "Sort by Distance" and "Set My Location"
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#14 kumpa

kumpa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2008 - 15:57

Ja pouzivam v Nokii E51 kombinaci SmartGPX a pak javovy TrekBuddy. Ten umi cist primo GPX soubory a staci vybrat cil pomoci kodu GXXXX a rovnou se na nej nechat navigovat. Trochu problem je, ze v seznamu cilu se neda postupne ani nijak jinak vyhledavat - resim to tak, ze si vygeneruji GPX s tim, co hodlam najit a pak je nasmerovani na dalsi kes otazkou nekolika vterin. Jinak dobra stranka na export map rovnou pro TrekBuddy z GM v souboru tar je: http://gm2tb.awokenmind.de/
  • 0

#15 Apac1

Apac1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2012 - 22:14

Funguje to jen PM ?
  • 0

#16 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2012 - 7:11

Mikas4444 napsal/a:
SmartGPX je v cizině super...dnes jsem jej využil na Slovensku :) Nemáte tip na nějaký program, který by na Symbianech zvládal GPX soubory pro navigaci? Používám SmartcomGPX, který bohužel zvládá jen WPT - tzn musím to nejdřív přes GSAK konvertovat. Stačil by mi přitroublý prográmek (klidně v javě), který mi v GPX souboru (staženého přes Pocketqueries) umožní vybrat si kešku a navigovat na ni. Díky


Novinka QtCaching
http://www.geocachin...156#post_347156
- ale je jen pro Symbian^3
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama