Přejít na obsah


Fotka

Držák na kolo pro Garmin Colorado


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 glogloman

glogloman

    glogloman

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2008 - 17:35

Zdravím, dnes mi došel Garmin Colorado a už se sháním po nějakém příslušenstvím pro něj.. :o) Nevíte prosím někdo kde sehnat nějaký kvalitní držák na kolo? Zatím jsem našel pouze toto: FONS.cz - Držák na kolo pro Garmin Colorado, ale chybí mi tam foto a specifikace (!) a ta cena se mi zdá nějaká nízká..

Tady ve fóru v tématu Garmin Colorado jsem ještě našel toto:

bozole napsal/a:
... Jinak jsem o víkendu otestoval držák na kolo,po celodenním ježdění terénem se to ani nehlo,zatím :)

... utáhnul jsem to co to šlo a zatím to drží bez problémů,ze spodu je tam ještě guma, takže to nemá ani tendenci se protáčet.
Koupil jsem ho ve Fonsu za 250,-Kč...


Nenarazili jste ještě někde na jiný typ držáku? Předem díky za odpovědi.. :o)

EDIT: Ještě jsem našel toto: Garmin.com - Bike Mount; předpokládám, že je to ten samý držák, co nabízejí ve FONS.cz.. Jen mně překvapuje, že originální držák by byl opravdu takto jednoduchý.. Nevím, co si mám myslet o těch stahovacích páskách..
  • 0
Garmin Colorado 300

#2 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2008 - 18:32

To řešení se stahovacími páskami mi přijde perfektní. Jsou dokonale pevné a přitom se přizpůsobí tvaru předmětu, ke kterému se držák uchytává. Navíc ten držák na colorado se dá páskami uchytit jak v podélném, tak i v příčném směru. Mně to přijde jako dobrý nápad. Hlavně proto, že se to dá stáhnout i přes řidítka nekruhového průřezu (např. na motorkách, např 60CSx nešla na XJ900F přidělat ani náhodou).
  • 0

#3 glogloman

glogloman

    glogloman

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2008 - 0:21

Zdravím, tak jsem si opravdu nakonec koupil ten držák Garmin Bike Mount v Českých Budjovicích u pana Ing. Jiřího Baina - gpsweb.cz za 238,- Kč.. Vypadá to, že bude držet! Už jsem si ho namontoval na řidítka, stahovací pásky jsem ještě raději podložil páskem gumy, a zítra to vyzkouším v terénu a dám vědět.. :o)
  • 0
Garmin Colorado 300

#4 glogloman

glogloman

    glogloman

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2008 - 12:37

Tak jsem už najel na kole s Coloradem přes 120 km a držák drží jak „přibitej“.. :o) Navíc se Colorado do něj celkem snadno, rychle a jistě upevňuje a stejně tak i z něj vyjímá.. :o) Jsem s ním opravdu spokojený.. „Za málo peněz hodně muziky“.. :o)
  • 0
Garmin Colorado 300

#5 fabiancz

fabiancz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2008 - 15:25

Ahoj, shanim drzak na garmin eTrex. Ukradli mi kolo a ted mam nove, takze by mi stacila jen ta cast na kolo. Kdyby treba uz nekomu byl na nic, kdyz si poridil colorado..:) kdyztak mi napiste na fabian@fabian.cz ,Dik:)
  • 0

#6 Kulíkovi

Kulíkovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2008 - 21:31

Dneska jsem instaloval drzak na Colorado a stahovaci pasky jsou dost naprd. Nedokazu drzak utahnout natolik, aby drzel pevne i pri tlaku rukou na drzak. Tak me napadlo, ze by pasky sly nahradit hadicovou sponou. Da se koupit v kazdem lepsim zelezarstvi a jdou utahnout sroubovakem uplne na doraz.. Zitra koupim, vyzkousim a dam report..
  • 0

#7 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2008 - 22:23

Hlavně bych z té spodní strany řídítek dal pod stahovací pásky ještě proužek z nějaké tenší gumy. Už jsem viděl jak se to protáčí, přitom majitel pásky utahoval nafest... Vůbec nechápu, proč už to Gramin k těm držákům nedodává :@ Drahé to je jak mrcha a ani to není domyšlené... U držáků pro starší typy GPS to v balení je, dokonce těch gum je několik, každá jiné tloušťky...
  • 0

#8 pepe.cz

pepe.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2008 - 7:16

Taky mam na kole nainstalovan drzak se stahovacimi paskami. Asi po tydnu mi jeden pasek prasknul (ulomil se ten zobacek co aretuje pasku). Samozrejme se mi to stalo na cestach a jeste v cizine (ve Vidni - mimochodem kolo jako dopravni protredek zde nema chybu). Mohla to byt nahoda, ale presto doporucuji prinejmensim pribalit nejaky ten nahradni pasek sebou do batohu.
  • 0

#9 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2008 - 8:30

Smiřte se s tím, že vždy budou lepší držáky od specializovaných firem. Pro PDAčka a PNAčka používám Brodit, pro Oregon nebo Colorado bych volil spíš RAM Mounts
  • 0

#10 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2008 - 9:23

Nechci moc prudit, ale takovouhle obludu si dát na řídítka ??? O tom, že je pak GPS pěkně na ráně a koleduje si o uražení radši pomlčím ;) Nevím na čem kdo jezdíte, ale na MTB, ještě k tomu v rozbitém terénu, kde je riziko pádu už dost vysoké, včetně občasného projetí nějakého roští nebo šlehnutí větví, je snad nejrozumnější GPS co nejméně vystrkovat mimo obrys kola... Sám to mám tedy na řídítkách chycené tím jejich originálním držákem... Možná to ale přendám na představec, tam by mohla být v ještě o něco větším bezpečí. Nejideálnějším místem by ovšem byla horní rámová trubka, těsně za hlavovým složením, bohužel ale mám kolo už s velkým slopingem a displej je už špatně čitelný, je to pod moc velkým úhlem... Také je riziko, že by se to mohlo v některých krizových situacích ukopnout kolenem...
  • 0

#11 miguell

miguell

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2008 - 13:33

Ja jsem si poridil RAM bike mount...pres ebay. Nic lepsiho jsem zatim nevidel.
  • 0

#12 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2008 - 14:32

Hmmm ten RAM bike mount nevypada vubec zle. No zatim mi ale staci bohate ten origos garmin drzak za dve kila :) Zadny problem jsem s tim zatim nemel. http://picasaweb.goo.../ColoradoNaKolo
  • 0

#13 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2008 - 9:40

Jarous1 napsal/a:
Nechci moc prudit, ale takovouhle obludu si dát na řídítka ??? O tom, že je pak GPS pěkně na ráně a koleduje si o uražení radši pomlčím ;)
Nevím na čem kdo jezdíte, ale na MTB, ještě k tomu v rozbitém terénu, kde je riziko pádu už dost vysoké, včetně občasného projetí nějakého roští nebo šlehnutí větví, je snad nejrozumnější GPS co nejméně vystrkovat mimo obrys kola... Sám to mám tedy na řídítkách chycené tím jejich originálním držákem... Možná to ale přendám na představec, tam by mohla být v ještě o něco větším bezpečí. Nejideálnějším místem by ovšem byla horní rámová trubka, těsně za hlavovým složením, bohužel ale mám kolo už s velkým slopingem a displej je už špatně čitelný, je to pod moc velkým úhlem... Také je riziko, že by se to mohlo v některých krizových situacích ukopnout kolenem...

Pravděpodobně ses díval jen na držáky na motorky. Ohledně tvého požadovaného uchycení ti už odpověděl Miguell fotkou. RAM Mount můžeš umístit i tam.
  • 0

#14 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2008 - 10:27

Asi jsem se překoukl, to je fakt... Ale na té odkazované stránce, jak byly přehledy držáků, tak tam fakt byly jen ty obludy B) Tohle už vypadá rozumně...
  • 0

#15 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2008 - 10:40

Byl tam i držák Oregonu na kolo.

Vložený obrázek
  • 0

#16 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2008 - 11:27

Jarous1 napsal/a:
Nechci moc prudit, ale takovouhle obludu si dát na řídítka ??? O tom, že je pak GPS pěkně na ráně a koleduje si o uražení radši pomlčím ;)
Také je riziko, že by se to mohlo v některých krizových situacích ukopnout kolenem...

Když jsem měl 60ku tak první lafetku jsem si urazil, druhou jsem sundával vždy s GPS. Jinak kolouše mám včil lafetovaného na podýl s osou řídítek, není to optimál při navigaci, ale snad si na to zvyknu. Stabilita je ovšem perfektní a kolečko mám hned u palce levé ruky. Kdyby se tak dalo celou grafiku pootočit o 90 st. jak je tomu u PDA, tak je to ideálka. Listingy by šli lépe číst i mapa by byla přehlednější.:(
  • 0
Kolo jede

#17 MaLer

MaLer

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2008 - 13:41

mitak napsal/a:
Byl tam i držák Oregonu na kolo.

Vložený obrázek


Zatim neni v prodeji. Ten garminackej je docela v pohode, sem spokojenej.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama