Přejít na obsah


Fotka

GSAK chybovka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2008 - 20:54

pri generovani statistik mi GSAK vyhazuje hlasku: You have log with no owner ID for your placed caches, Placed list skipped nevite jak se toho zbavit? Predem diky za help.
  • 0

#2 Hroch

Hroch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2008 - 21:16

Myslím, že pomůže smazat všechny logy u svých kešek (v GSAKu :D) a pak všechny logy zase načíst makrem Addlogs.
  • 0

#3 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2008 - 22:51

Ne, problém je s tím, že u některého nicku nemáš načteno jeho ID. Zakopaný pes je soubor OwnerID.dat v adresáři gsak\Macros. Nejjednodušší je ten soubor smazat, ale pak ti bude makro načítat všechna ID. Nebo si ten soubor otevři v texťáku a ručně změň nuly za správné hodnoty. Pak musíš znovu načíst logy a potom ti bude to makro fungovat správně.
  • 0

#4 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2008 - 9:35

Když jsme u těch ID, docela by se hodilo udržovat a sdílet soubor všech ID, které kdy našly nějakou keš v ČR. Aktualizace ID přes makro je hodně pomalá.
  • 0

#5 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2008 - 10:34

A k čemu to bude dobré? Na mých vlastních keších se úplně nová jména neobjevují tak často, aby mě to obtěžovalo (a podobně to pravděpodobně bude mít většina ownerů) a jinde ta ID nepotřebuju. Nebo je to užitečné ještě k něčemu jinému?
  • 0

#6 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2008 - 11:15

Mně to u vlastních docela zpomaluje. Práce s makrem Addlogs je u všech mých založených vždycky tak na deset minut.
  • 0

#7 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2008 - 14:06

A dlouho trva co? Zjistovani ID? Tak si pomoci makra necham projet databazi (to je o hodne rychlejsi, nez online zjistovani), teda pokud tam mas dost waypointu. A pokud ti vadi ze musis makro poustet jen na jednu kes, tak to se da obejit makrem, v rychlosti treba takto (pred pustenim si nastav filtr, at ti to nejede na celou databazi a bacha abyste nedostali ban od GC.com): #start makra Table Active=Caches Goto Position=Top while not($_Eol) Macro File=$_Install\Macros\AddLogs.gsk Goto Position=Next Endwhile #KonecMacra Ma to tu nevyhodu, ze musis pri startu makra mackat ok, ale to by se dalo osetrit lehkou upravou AddLogs.gsk. Ja to zatim nepotrebuji, nebot mame zalozenou zatim jen 1 kes.;)
  • 0

#8 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2008 - 15:02

Ano, zjišťování ID. U jednoho nového mi to trvá plus minus deset sekund.
  • 0

#9 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2008 - 15:53

abakus napsal/a:
Ne, problém je s tím, že u některého nicku nemáš načteno jeho ID.
Zakopaný pes je soubor OwnerID.dat v adresáři gsak\Macros. Nejjednodušší je ten soubor smazat, ale pak ti bude makro načítat všechna ID. Nebo si ten soubor otevři v texťáku a ručně změň nuly za správné hodnoty.
Pak musíš znovu načíst logy a potom ti bude to makro fungovat správně.


V OwnerID.dat zadne nulove hodnoty nemam a i kdyz soubor smazu uplne tak hlaska stejne vyskakuje.
  • 0

#10 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2008 - 16:42

Ja pouzivam OwnerID vygenerovany z dat nad celou republikou (kdyz jsem ti jeste mel, dat soubor ma cca 160kb) a s ownerID nemam az zas takovy problem.... Doporucuji doplnit dat soubor ownerID z databaze....
  • 0

#11 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2008 - 16:44

Skleba napsal/a:

abakus napsal/a:
Ne, problém je s tím, že u některého nicku nemáš načteno jeho ID.
Zakopaný pes je soubor OwnerID.dat v adresáři gsak\Macros. Nejjednodušší je ten soubor smazat, ale pak ti bude makro načítat všechna ID. Nebo si ten soubor otevři v texťáku a ručně změň nuly za správné hodnoty.
Pak musíš znovu načíst logy a potom ti bude to makro fungovat správně.


V OwnerID.dat zadne nulove hodnoty nemam a i kdyz soubor smazu uplne tak hlaska stejne vyskakuje.


Tak smaz logy u svych zalozenych kesi a stahni je znovu.....

Jinak nevim....
  • 0

#12 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2008 - 23:43

Jasně, ty logy se musí smazat taky. Protože přestože hlavní důvod je špatný OwnerID.dat, tak makru vadí logy, kde není uvedeno ID autora. Pokud jen smažeš logy, tak při novém načtení logů se tam zase nic nevloží. Pokud smažeš a obnovíš jen OwnerID.dat, tak ty logy pořád zůstanou bez ID. Proto je potřeba napřed opravit ownerID.dat a pak smazat logy a znova je načíst. Já jsem měl ten stejnej problém.
  • 0

#13 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2008 - 23:49

marekl napsal/a:
Mně to u vlastních docela zpomaluje. Práce s makrem Addlogs je u všech mých založených vždycky tak na deset minut.

A nevykládáš si to špatně? Máme plusmínus stejný počet logů, většina cacherů je společných a problémy s načítáním nových ID nemám. Záleží teda taky na tom, jak často to děláš. Já cca jednou týdně a načítá se jen pár kousků. Pokud to děláš jednou za měsíc, tak je to samozřejmě horší.
Podle toho, jak se zobrazuje průběh makra, bych řekl, že stejně déle trvá načtení listingu a zpracování logů než získání ID. A čím víc logů, tím je jejich ukládání do databáze delší. Obzvlášť patrné je to na mašinkách, co mají pomalé disky, což jsou notebooky.
  • 0

#14 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2008 - 8:46

Tak opravdu smazani logu a smazani OwnerID.dat pomohlo, uz to maka jak ma ;) Diky za pomoc!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka