Přejít na obsah


Fotka

Přesnost, dosah GPS Evolve goTraxx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 bobson74

bobson74

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2008 - 12:13

Zdravím všechny, mám dotaz pokud má někdo zkušenosti s tímto GPS modulem nebo podobně: 1. Přesnost GPS modulu: program Beeline, propojeno k PDA ACER N50. Dám modul na jedno místo, provedu přesné zaměření, info z 9ti satelitů. Bod uložím, popojdu cca 20 metrů, dám navigovat na uložený bod, GPS položím na úplně stejný místo a Beeline mě ukazuje distanci 7 metrů. Dělal jsem to několikrát a distance je vždy více jak 5 metrů. Je to normální odchylka přístroje nebo je to na reklamaci ?? Při geocachingu je místo úkrytu také vždy o 5-10 metrů mimo údaje z GPS. 2. Bluetooth funguje maximálně na 2 metry, potom se spojení s PDA přeruší. V PDA to není, propojení s mobilem funguje v pohodě na 10 metrů. díky
  • 0

#2 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2008 - 13:07

Naprosto normalni. Neres to. Dokonce je to jinak v ruznou denni dobu. Zkus si tu tvou soupravu polozit na ten zamereny bod a do minuty tam mas 1m. Je to proste tim, ze se kolem kese prilis zmatene pobiha sem a tam. Jinak 5m zadna mira.
  • 0

#3 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2008 - 14:01

S běžnou turistickou GPS se s reálnou přesností pod 5 metrů nedostaneš. Docela hezky o přesnosti a zdrijích chyb u GPS píší v článku http://www.path.cz/f...ic.php?f=4&t=20

Pokud si chceš přesnost svojí GPS ověřit, tak se na mapě na http://bodovapole.cuzk.cz/_mapTop.aspx proklikej na místo kde bydlíš a najdi si nejbližší bod, který je vyznačen červeným trojuhelníkem v modrém kolečku. Po kliknutí na něj uvidíš jeho souřadnice, které mají zhruba milimetrovou přesnost. Zajdi si na něj a uvidíš, jakou ti to bude ukazovat odchylku (fyzicky je tím bodem žulový hranol v asi dvoumetrové betonové skruži, takže by ho neměl být problém najít)
  • 0

#4 station2381

station2381

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2008 - 15:14

Mám přesně tento typ modulu a používám ho s mobilem NOKIA 6230i. Při zaměřování keší, které zakládám mám stejný problém ale je to naprosto normální. Záleží samozřejmě na lokalitě, denní době atd.. +- 5m je standart.
  • 0

#5 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2008 - 17:11

Záleží hodně na okolních podmínkách (odrazy, rozestavení družic na obloze....) Pokud jsou podmínky špatné, tak 5m opravdu není žádná míra.
Koukni třeba sem, jak se umí chovat o něco málo starší bratříček iTraxx za poměrně špatných podmínek, a to se ani podle počtu přijímaných satelitů až tak špatné nejeví.
Na druhou stranu, když jsem něco podobného zkoušel s Legendem na vrcholku střechy(takže perfektní výhled na oblohu a málo dalších rušivých vlivů), tak jsem se většinu času do těch pěti metrů vešel, jestli na tom iTraxx popripade GoTraxx bude za stejných podmínek líp, stejně nebo hůř, než Legend jsem ale bohužel nezkoušel a odhadnout neumím.
  • 0

#6 bobson74

bobson74

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2008 - 0:04

Díky všem, tak to bude asi normální odchylka :o) Jsem se pořád těšil že tam budu mít nulu :o) ale asi je to jen zbožné přání. K takové přesnosti se ten systém ještě nedostal.
  • 0

#7 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2008 - 7:49

K takové přesnosti se ten systém ještě nedostal.


Pokud budeš mít tu „správnou” GPS, tak se s přesností dostaneš na centimetry. Přijde tě ale na pár set tisíc (+ platby za RTK data) :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama