Přejít na obsah


Fotka

Geocaching v médiích (rozcestník)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3401 odpovědí na toto téma

#2201 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2016 - 14:48

Liberecký zpravodaj strana 11
Jen by mě zajímalo co ten Olson při tom geoCATchingu s těma kočkama dělá?...
 


  • 2

#2202 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2016 - 16:18

Spíš je to od slova "catch" - chytat. Řekl bych, že tam je gravitační anomálie a ten odpad neležel na zemi, jak jsme zvyklí, ale poletoval. Kačeři ho následně odchytávali a kus dál, kde už antigravitace nepůsobila, jej skládali na hromadu. Teď si uvědomuju, že tam vlastně museli poletovat i kačeři a asi se chytali i navzájem... :)

 

V každém případě všechna čest, jsou to machři a udělali dobrou reklamu i geocachingu.


  • 2

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#2203 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2016 - 16:30

Mno, myslím si, že pravdu bude mít Ludal a půjde o kočky dvounohé. Nebo většina kačerů občas sebou nějakou kočku na keše nebere?
Já když jsem zauvažovala, tak občas mi nějaký ten kocour nebo kocourek doprovod dělá.
  • 0

#2204 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 592 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2016 - 21:06

Snad to tady ještě nebylo: Rozhovor o geocachingu 19.10.2016 (via FB)


  • 2

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#2205 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2016 - 22:54

Snad to tady ještě nebylo: Rozhovor o geocachingu 19.10.2016 (via FB)

Tohle se mi docela líbilo


  • 0

#2206 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 592 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2016 - 18:02


  • 1

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#2207 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2016 - 11:35

Obávám se, že příští rok už žádná podpora ze strany rybářů nebude, a dokonce bych se bál i o Moniččin rybářský lístek.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#2208 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2016 - 12:48

Rybáři jsou holt občas (často) prasata https://coord.info/GLP8J41H


  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#2209 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2016 - 12:56

No, oni docela i třeba myslivci...

V září jsme byli na dovolené v Jižních Čechách. A tam byla krásná multiny po zdejších rybnících. A na jednom rybníku takové "molo" s vyhlídkami prostředkem rákosí. Samozřejmě nejspíš "střílny" na ptáky. Dalo se odtamtud pěkně pozorovat krásy rybníka, ale když se člověk podíval dolů, do vody v rákosí, uviděl spoustu odpadků - na metr lávky tak 5-10 vystřelených patron plavajících ve vodě... Pěkné "smetiště" :-( Docela to zamrzelo. Člověk si říká, kolik jich pak asi je na dně za těch X let, co sem chodí lovit... To už musí být slušné nánosy... Proč si to nemohou odnést?


  • 0

#2210 ouvalak

ouvalak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2016 - 13:04

Rybáři jsou holt občas (často) prasata https://coord.info/GLP8J41H

... podobně jako kačeři, myslivci, houbaři, ... Vždycky se najde nějaké prase, stejně jako se najde "vůl", který to po něm uklidí...

Kačeři nejsou nikterak výjimeční, stačí se podívat ke keším u PWT, ale nejen tam...


  • 8

Přátelé - chvátám, chvátám, nemám chvíli klid. Já tam, já tam dávno už měl být. Ne, ne, ne nesnídám, nesvačím, nestihnu to nestačím...


#2211 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2016 - 13:14

Ouvalaku, máš samozřejmě pravdu. Kačeři se, pravda, rádi stylizují do pozice těch, co milují přírodu a pomáhají jí, ale jinak to statistické rozložení je u nich stejné jako v jakékoliv jiné skupině. Takže ti, kteří chodí na CITO a uklízejí bordel, jenom tak nějak vyvažují opačnou část Gaussovy křivky a, upřímně řečeno, podle mého názoru by to v nějaké formě dělali tak jako tak, i kdyby žádný geocaching nebyl.


  • 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#2212 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2016 - 13:27

No, na posledním "CITO" bez geocachingu jsem byl v roce cca 2000, s geocachingem jich mám devět za necelý rok. Takže bych geocachingu zásluhy neupíral.

 

Co se rybářů a myslivců týče, tam je to imho mnohem horší, než je běžné, vraždí i chráněná a ohrožená zvířata (není to tak dlouho, co jsem na jisté zoologické konferenci poslouchal rybáře, který se v podstatě chlubil tím, že vymyslel způsob, jak se "legálně" zbavit volavky), zatímco u těch kačerů co chodí do přírody (pwt a městské keše nepočítám) bych čekal spíš opak, stejně jako třeba u trampů.


  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#2213 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2016 - 13:34

No, na posledním "CITO" bez geocachingu jsem byl v roce cca 2000, s geocachingem jich mám devět za necelý rok. Takže bych geocachingu zásluhy neupíral.

 

Pozor, zásluhy geocachingu neupírám. Je určitě jasné, že pod jeho hlavičkou se zúčastní i někteří, kteří by se k tomu jinak neodhodlali, byť tak učiní třeba jenom ze zvědavosti. Ale tomu, kdo má silné cítění v tomto směru, nic nebrání vzít si na procházku do lesa velký batoh a do něj nastrkat bordelu, co se tam vejde, a odnést ho tam, kam patří, jak to, koneckonců, učil své děti tatínek v podání Davida Vávry ve filmu Pražská 5, povídka Směr Karlštejn.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#2214 ouvalak

ouvalak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2016 - 14:12

No, na posledním "CITO" bez geocachingu jsem byl v roce cca 2000, s geocachingem jich mám devět za necelý rok. Takže bych geocachingu zásluhy neupíral.

 

Co se rybářů a myslivců týče, tam je to imho mnohem horší, než je běžné, vraždí i chráněná a ohrožená zvířata (není to tak dlouho, co jsem na jisté zoologické konferenci poslouchal rybáře, který se v podstatě chlubil tím, že vymyslel způsob, jak se "legálně" zbavit volavky), zatímco u těch kačerů co chodí do přírody (pwt a městské keše nepočítám) bych čekal spíš opak, stejně jako třeba u trampů.

Věř mi, že je to ve většině zájmových skupin stejné. Po těch "poctivých" zůstává jen nezištná práce, která není zas až tak vidět. Prasárny bijí do očí, ale to neznamená, že je páchá většina.

O lásce k přírodě u kačerů se přesvědčíš velmi snadno. Zajeď se podívat druhý den, co padlo FTF na keši někde v přírodě, na místo a zjistíš, že i přes výslovné přání ownera v listingu, byli první lovci skoro až u keše autem... v lese, po krásné louce, ... A to se neděje jenom při závodech o bednu. Něco pro mě nepředstavitelného se dělo před lety při honu za "semínky" Stratocachingu. Dopadly na malé ploše u malé vesničky na Plzeňsku (Bušovice) a co se v okolí dělo nemá obdoby. Desítky terénních (nejen) aut jezdilo po zasetých polích, do toho stovky lidí pročesávalo možné i nemožné kouty okolní přírody. Shodou okolností v té vesničce bydlí můj kamarád (mudla) a bylo mi docela stydno, když jsem mu později vysvětloval, co že se to u nich dělo. V naprosté většině těch aut, brázdících zasetá pole a soukromé louky, byli kačeři. Mnoho z nich si i s nebývalou drzostí dávalo akční fotky k logům "semínek" a cítili se jako hrdinové... Lidi jsou různý...

Nemusíš vozit bordel do lesa, nemusíš vraždit zvířata a přesto můžeš škodit přírodě ve velkém...


  • 5

Přátelé - chvátám, chvátám, nemám chvíli klid. Já tam, já tam dávno už měl být. Ne, ne, ne nesnídám, nesvačím, nestihnu to nestačím...


#2215 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2016 - 21:18

U jednoho lesního rybníčka jsme takové souromé skoro CITO dělali. Několik pytlů rozlámaného polystyrénu, PETflašky, atd. A to ten rybníček má tak 60x10 metrů. Ale od té doby je tam celkem čisto, už dlouho jsem tam ale neviděl rybáře. Asi tam už nejsou ryby. Jen jednou jsem viděl někoho s udicí, to byli ale kačeři, kteří šli na stromovku.


  • 0

#2216 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2016 - 7:19

Nepodceňoval bych "sílu bodu", která k CITU dotáhne i pár lidí, co by jinak nic takového nedělali.

Na druhou stranu i zde je hodně vidět, kdo a jak se chce zapojit, jestli jen pro bodík, aby to "vypadalo" že se zúčastnil, nebo doopravdy chce pomoct. Pár už jsem jich pořádal. Jsou lidi co na CITO jezdí léta a opakovaně a vybírají si nejtěžší práce, jsou lidi, co tam byli párkrát "pro bod". Ale byl jsem i u CITO, které se dělalo v součinnosti s ochránci přírody, kdy část kačerů po nějaké době zůstala u T5-kové keše :-(.

 

Osobně jsem už za svých toulek přírodou kdysi dělával to, že jsem sbírával odpadky do tašek a ty pak vyhazoval na konci cesty (často i v průběhu, co jich bylo). Bohužel dnes hodně fotím, často mám v ruce GPSku, foťák, kočár nebo malého, takže na ty odpadky už nezbývá místo.


  • 0

#2217 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2016 - 8:19

Nepodceňoval bych "sílu bodu", která k CITU dotáhne i pár lidí, co by jinak nic takového nedělali.

Na druhou stranu i zde je hodně vidět, kdo a jak se chce zapojit, jestli jen pro bodík, aby to "vypadalo" že se zúčastnil, nebo doopravdy chce pomoct....

tak se udělá CITO ve starém dole a v řetezu kačerů, kde se podávají kýble s hlínou se lenoch neschová  ;)


  • 0

#2218 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2016 - 8:42

Ale schová, pod nánosem, případně těch děr je spousta, kam se vejde :-). Jinak ze zkušenosti, CITO, co dělá Kstavk, tak tam chodí nadšenci a je to i dáno prostředím. Je velký rozdíl si dojet na CITO téměř drive-in a ořezat pár větví, nebo muset na několik hodin do štol. Jen podle měření mi vyšlo, že na posledním důlním CITO jsem nacapkal cca 9km.


  • 0

#2219 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2016 - 16:46

http://zpravy.e15.cz...-moravu-1326148


  • 0

#2220 Vymitac

Vymitac

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2016 - 23:19

http://www.horydoly....eoskorapky.html


  • 0




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka