Přejít na obsah


Fotka

Ztráta MapSource


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2008 - 10:06

Dotaz, když se mi nějak podařilo ztratit originální medium k MapSource (ale obal s SN mám), tak sem asi v ..., že? Při stažení nejnovějšího z Garmin stránek to při instalaci chce už nainstalovanej ("Previous MapSource not found!")... To si můžu s tím SNkem vy... pr... a uwarezit jiný MS? To se mi rozhodně nechce dělat... :( Dík.
  • 0

#2 Mikecood

Mikecood

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2008 - 12:36

Z toho mi není zcela jasné, zda jsi přišel o program MapSource nebo mapy...MapSource by snad neměl být problém...
  • 0

#3 Tragedie_v_JZD

Tragedie_v_JZD

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2008 - 16:15

Mikecood napsal/a:
Z toho mi není zcela jasné, zda jsi přišel o program MapSource nebo mapy...MapSource by snad neměl být problém...


je to jasne.. prisel o medium, ktere dostla k GPSce a na kterem je mapsource. z webu garminu mapsource nelze stahnout - pouze aktualizace, ktere vyzaduji predchozi existenci uz nainstalovaneho mapsourcu.
  • 0

#4 Tragedie_v_JZD

Tragedie_v_JZD

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2008 - 16:15

honny napsal/a:
Dotaz, když se mi nějak podařilo ztratit originální medium k MapSource (ale obal s SN mám), tak sem asi v ..., že?

Při stažení nejnovějšího z Garmin stránek to při instalaci chce už nainstalovanej ("Previous MapSource not found!")...


To si můžu s tím SNkem vy... pr... a uwarezit jiný MS? To se mi rozhodně nechce dělat... :(

Dík.


normalne si ho nekde uvarezi .. a nebo pokud mas mapu topo 1.2 ci atlas 7 (ci radu jinych), tak ty vetsinou maji i instalaci mapsourcu, ktera predchozi verzi nevyzaduje.
  • 0

#5 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2008 - 18:31

Stala se mi podobná věc. Prodal jsem GPS i s mapou na CD a koupil jsem novou také s mapou. Při instalaci to po mě nejdříve chtělo to původní CD pro odinstalaci. To už jsem samozřejmě neměl, tak jsem vyčistil registry od všeho co mělo něco společného s mapou a potom instalace normálně proběhla.
  • 0

#6 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2008 - 20:07

honny napsal/a:
Dotaz, když se mi nějak podařilo ztratit originální medium k MapSource (ale obal s SN mám), tak sem asi v ..., že?

Při stažení nejnovějšího z Garmin stránek to při instalaci chce už nainstalovanej ("Previous MapSource not found!")...


To si můžu s tím SNkem vy... pr... a uwarezit jiný MS? To se mi rozhodně nechce dělat... :(

Dík.


Mam pocit, ze s tim updatem staci mit jenom vytvorenej ten adresar kam se to instaluje. (C:\garmin) on se jenom kukne ze ten adresar existuje a dal to uz neresi a instaluje. Urcite vim ze to co stahnes z garminu je komplet instalacka, byt se to tvari jako aktualizace. Mam pocit ze se to tady uz nekde resilo.
  • 0

#7 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2008 - 20:31

Stačí si stáhnout např. Atlas 7 a nainstalovat. MapSource je součástí instalačky a i bez zadání aktivačního klíče pro mapu funguje. Akorát ta mapa bude hodně hrubá.
  • 0

#8 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2008 - 20:38

Este trosku ine riesenie sa spomina tu
Vyskusaj, precitaj si toto

  • 0

#9 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2008 - 7:16

Dalsi navod:

http://www.path.cz/f...c.php?f=20&t=44

Ale opravdu je nejlepsi stahnout AtlasNT7, naistalovat update a je to...

To co je na garmin.com je plna instalacka, ktera ovsem vyzaduje mit predchozi instalaci mapsource (proto ten update).
  • 0

#10 idiver

idiver

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2008 - 9:50

Instalacka locknute mapy ale MapSource je tam... http://dwn2.garmin.c.../TOPO50_v31.zip
  • 0

#11 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2008 - 22:45

Jop, moc dík. Nenapadlo mě, že to je s dodávaný s mapama:) I "trošku jiné řešení" funguje:) Moc moc dík.
  • 0

#12 robici

robici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2008 - 8:21

Taky mám problém s MapSource. Při koupi GPS jsem normálně nainstalovala MapSource spolu s TOPO a vše bylo v pohodě. Včera jsem chtěla něco ověřit na mapě a MapSource mi hlásil že nastala chyba instalace a mám provést reinstalaci. Tak jsem poslechla, vše proběhlo OK ale po spuštění opět stejná hláška. Nevíte někdo jak dál?
  • 0

#13 Zed-10360

Zed-10360

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2008 - 8:45

robici napsal/a:
Taky mám problém s MapSource. Při koupi GPS jsem normálně nainstalovala MapSource spolu s TOPO a vše bylo v pohodě. Včera jsem chtěla něco ověřit na mapě a MapSource mi hlásil že nastala chyba instalace a mám provést reinstalaci. Tak jsem poslechla, vše proběhlo OK ale po spuštění opět stejná hláška. Nevíte někdo jak dál?


Pravdepodobne mas zapsano v registrech neco co odkazuje na neexistujici soubory/mapy. Resil sem stejny problem a pomohlo az vycisteni registru hkey_local_machine/software/garmin/mapsource/product/

a v tom adresari product se podivej jestli neni neco co si instalovala...nebo co si zmenilo registry...to chce pak celej podadresar adresare product smazat.

Bacha neodpovidam za to pokud neco poskodis, ale ja sem to tak rozchodil. Reinstal mapsource nepomahal.
  • 0

#14 robici

robici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2008 - 8:52

Díky, vyzkouším a dám vědět jak to dopadlo. Fakt je, že mám na compu nějakýho šotka, protože včera jsem dokonce musela ke garminovi ještě znovu doinstalovat USB driver (i přesto že už byl dříve instalovaný a běžně používaný). Vzpomínám jen, že jsem nedávno instalovala POI Loader, ale ten snad takovou paseku nadělat nemůže.
  • 0

#15 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2008 - 8:52

robici napsal/a:
Včera jsem chtěla něco ověřit na mapě a MapSource mi hlásil že nastala chyba instalace a mám provést reinstalaci.

Mapsource je dementní (jinak se to nazvat nedá), a tuhle zprávu píše vždycky když se mu něco nezdá, i když je v tu chvíli třeba zřejmé že tádná přeinstalace nepomůže...

Použij utilitku "MapSource Registry FIX" (ke stažení na http://www.path.cz/f...c.php?f=20&t=22), ta ti pomůže, a navíc ještě zjistíš kde přesně se stala chyba (a čeho se tím pádem příště vyvarovat).
  • 0

#16 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2008 - 9:24

robici napsal/a:
včera jsem dokonce musela ke garminovi ještě znovu doinstalovat USB driver (i přesto že už byl dříve instalovaný a běžně používaný).


To se stává, když připojíš USB kabel do jiného konektrou v PC.
  • 0

#17 robici

robici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2008 - 11:35

Mimon_team napsal/a:

Použij utilitku "MapSource Registry FIX" (ke stažení na http://www.path.cz/f...c.php?f=20&t=22), ta ti pomůže, a navíc ještě zjistíš kde přesně se stala chyba (a čeho se tím pádem příště vyvarovat).


Tak jsem tam jukla a je to úplně přesně to co potřebuju! Fakt díky. Už jsem se chystala CCleanerem vyčistit registry, ale tohle bude přesnější.
  • 0

#18 Mikecood

Mikecood

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2008 - 12:15

Byl jsem teď taky nucen použít MapSource Registry FIX a problém: AVAST ho od včerejška bere jako virus! Předtím jsem ho použil několikrát v pohodě. :(
  • 0

#19 robici

robici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2008 - 14:43

Díky Mimon-teamu za link na Garmin_MS_FIX_02a. Utilitka pomohla a MapSource je opět v chodu!
  • 0

#20 brhel

brhel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2008 - 18:47

Mimon_team napsal/a:
Mapsource je dementní ..
Použij utilitku "MapSource Registry FIX" (ke stažení na http://www.path.cz/f...c.php?f=20&t=22)


Mohl by prosím tento postup být uveden někde lehce najitelně na geocaching.com?

Naistaloval jsem přes českou topo v1.2 v2 a sr*l jsem se s tou chybou dvě hodiny a nebýt té utilitky, tak se asi zblázním.

DÍK !
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama