Přejít na obsah


Fotka

POI Loader for Windows Ver. 2.5.2


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2008 - 7:33

Zdravim vsechny,

resim jednu zajimavost, dopredu rikam ze to na nic nepotrebuju, ale jsem takovej stoural a nemam rad kdyz pouzivam neco a nevim co to dela, nebo na co to je....

Takze jsem si stahnul novou verzi POILoaderu z :

http://www8.garmin.c...ct=999-99999-12

Zajimaji me volby POILOaderu, ktere v predchozich verzich nebyly...

Volba Zarizeni Garmin je mi jasna :-))

Software Mapsource (rozsireny) to nevim co dela, krome toho ze do \Data aplikací\GARMIN\CustomPOIs\ nahraje soubor GPI s danym nazvem....

Uzivatelska slozka (rozsirene) to pravdepodobne nahraje souhrn POI na urcene misto.....

Tak co ta volba Software Mapsource? V Mapsource se mi nic nezobrazuje....Nemusim neco povolit?
  • 0

#2 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2008 - 8:54

Náhodička. Zrovna včera jsem se rozhodl, že si poprvé vyzkouším práci s Pocket Query a chtěl si vyexportovaný GPX soubor nahrát do Garmina. Stáhl jsem di POI loader a spustil ho. První volbu jsem ignoroval ze strachu, že mi to v přístoji přemaže stávající body a zkusil druhou možnost - Nahrát do MapSource. Výsledkem je stav jako bych to nahrál do /dev/null. Ve volném čase budu zkoušet dál... edit: Kdyby se tady někdo utrhl a poradil, ušetřilo by mi to čas:)
  • 0

#3 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2008 - 21:38

Zvlastne, na ofiko update je stale uvadzana ako aktualna 2.4.2 :) Skusil som 2.5.2, dal som nahrat POI a po chvili (zrejme to tvrdo pracovalo) sa zobrazilo okienecko ze aplikacka vykonala chybku a bude ukoncena. Vam to chodi? Uz som preplacol na staru (a hlavne funkcnu 2.4.1).
  • 0

#4 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2008 - 21:59

Poté, co jsem nainstaloval GSAK, jsem se s POI Loaderem rozloučil a dál tedy nic nezkoušel.
  • 0

#5 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2008 - 5:32

Nechápu... a jak tedy jen pomocí GSAK vytváříš POI soubory, včetně proximity nastavení? Nebo jen už nevyrábíš POI jako takové? Aha...

Hamaci napsal/a:
Poté, co jsem nainstaloval GSAK, jsem se s POI Loaderem rozloučil a dál tedy nic nezkoušel.


  • 0

#6 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2008 - 5:36

Zřejmě to má v MapSource přiřadit k mapovým POI i uživatelské POI. Zatím jsem to nezkoušel, tak nevím, jak se to chová, ale možná je to zase připravená fce do budoucna pro něco, co Mapsource zatím nepodporuje.

suplere napsal/a:
...
Software Mapsource (rozsireny) to nevim co dela, krome toho ze do \Data aplikací\GARMIN\CustomPOIs\ nahraje soubor GPI s danym nazvem....

Tak co ta volba Software Mapsource? V Mapsource se mi nic nezobrazuje....Nemusim neco povolit?


  • 0

#7 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2008 - 5:47

drobik napsal/a:
Zvlastne, na ofiko update je stale uvadzana ako aktualna 2.4.2 :) Skusil som 2.5.2, dal som nahrat POI a po chvili (zrejme to tvrdo pracovalo) sa zobrazilo okienecko ze aplikacka vykonala chybku a bude ukoncena. Vam to chodi? Uz som preplacol na staru (a hlavne funkcnu 2.4.1).


Vyzkousel jsem tento novy POI loader a musim rict, ze oproti 2.5.1. ktera delala psi kusy, tahle verze chodi bez problemu. Take jsem sice nikde nevycetl, k cemu jsou ty nove volby, ale hlavne ze funguje prenos do zarizeni :-)
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#8 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2008 - 6:19

Mion napsal/a:
Nechápu... a jak tedy jen pomocí GSAK vytváříš POI soubory, včetně proximity nastavení? Nebo jen už nevyrábíš POI jako takové? Aha...

Hamaci napsal/a:
Poté, co jsem nainstaloval GSAK, jsem se s POI Loaderem rozloučil a dál tedy nic nezkoušel.

"POI soubory"? K čemu je to dobré? Mě stačí, když mi GSAK nahraje do Garmina souřadnice kešek..
"Proximity nastavení"? Brr. To zní jako nějaká nemoc :-) Co to je?
"... POI jako takové"? Této větě také narozumím.
Díky za případné vysvětlení.
  • 0

#9 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2008 - 6:39

Mno, POI a wapointy se liší asi nejvíc v tom, že waypointy můžeš v GPS dodatečně editovat, kdežto POI jsou uložené v databázi a jsou vlastně "read only". V GPS se chovají jako mapové body, obvykle s lepší podporou vyhledávání podle zadaného jména (60csx), než u waypointů.

Např. u Garminů GPSky zvládnou uložit kolem 1000 waypointů, ale POI bodů až desetitisíce. Navíc jméno i popis POI může být podstatně delší.
Příklad - jméno waypointu má obvykle max. délku do 10-14 znaků. POI jméno je u 60ky cca 40 znaků a u Colorada kolem tisíce znaků (lze tam pak umístit více informací). To samé platí u popisu (descriptionu) - u POI je to u 60CSx cca dvojnásobek oproti popisu waypointu (Colorado bohužel popis POI bodu zatím nezobrazuje, grrr). Přesná čísla v hlavě ale nemám.

Další výhoda je, že takto uložených vlastních bodů v POI může být neskutečně mnoho - oproti waypointům o řád více - aniž by to mělo vliv na výkon GPS.

Pro kategorie bodů v POI lze POI loaderem nastavit oblast (proximity) pro automatické upozornění na přiblížení k takovému POI bodu. V POI loaderu se dá nastavit i min. rychlost, při které se upozornění bude generovat. Čehož se využívá pro POI databáze s radary na měření rychlosti.
Jinak 60CSx upozorňuje a docela dobře, Colorado zatím ani ťuk...


POI používám už dlouho a mám v něm všechny cache v ČR, rozdělené podle typu. Pro případ příležitostného geocachingu (spolu s Handy Geocachig aplikací na mobilu) je to pro mne ideální kombinace.

Pokud bys chtěl zkusit vygenerovat POI body z GSAK pro Garmina (primárně určeno pro Colorado), tady je k dispozici jedno z možných maker.
  • 0

#10 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2008 - 7:47

suplere napsal/a:
Zdravim vsechny,

resim jednu zajimavost, dopredu rikam ze to na nic nepotrebuju, ale...

Kdyby nebyl Suplere takovy stoura, tak jsem se na dnesek mozna vyspal.:D:D:D Protoze jsem taky stoura, tak jsem to musel taky hned zkouset. Po instalaci verze 2.5.2 mi stale nabihala stara verze 2.4.2. musel jsem tedy starou odinstalovat a nainstalovat nejnovejsi znovu. Pri instalaci jsou velmi zajimave podminky licencni smlouvy. Alespon ja tam nemam zadne:o. Takze zaskrtavam prazdne okno. Ulozeni POI do souboru funguje spolehlive, i prenos do GPS. Ale kdyz dam MapSource, tak presne jak pise Suplere ulozi to soubor do data aplikaci/Garmin/CustomPOIs a tim to hasne. V Mapsource se POI nezobrazi. Tak budeme patrat dal co s tim.
  • 0

#11 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2008 - 7:55

Mion napsal/a:
Mno, POI a wapointy se liší asi nejvíc v tom, že waypointy můžeš v GPS dodatečně editovat, kdežto POI jsou uložené v databázi a jsou vlastně "read only". V GPS se chovají jako mapové body, obvykle s lepší podporou vyhledávání podle zadaného jména (60csx), než u waypointů.

Např. u Garminů GPSky zvládnou uložit kolem 1000 waypointů, ale POI bodů až desetitisíce. Navíc jméno i popis POI může být podstatně delší.
Příklad - jméno waypointu má obvykle max. délku do 10-14 znaků. POI jméno je u 60ky cca 40 znaků a u Colorada kolem tisíce znaků (lze tam pak umístit více informací). To samé platí u popisu (descriptionu) - u POI je to u 60CSx cca dvojnásobek oproti popisu waypointu (Colorado bohužel popis POI bodu zatím nezobrazuje, grrr). Přesná čísla v hlavě ale nemám.

Další výhoda je, že takto uložených vlastních bodů v POI může být neskutečně mnoho - oproti waypointům o řád více - aniž by to mělo vliv na výkon GPS.

Pro kategorie bodů v POI lze POI loaderem nastavit oblast (proximity) pro automatické upozornění na přiblížení k takovému POI bodu. V POI loaderu se dá nastavit i min. rychlost, při které se upozornění bude generovat. Čehož se využívá pro POI databáze s radary na měření rychlosti.
Jinak 60CSx upozorňuje a docela dobře, Colorado zatím ani ťuk...


POI používám už dlouho a mám v něm všechny cache v ČR, rozdělené podle typu. Pro případ příležitostného geocachingu (spolu s Handy Geocachig aplikací na mobilu) je to pro mne ideální kombinace.

Pokud bys chtěl zkusit vygenerovat POI body z GSAK pro Garmina (primárně určeno pro Colorado), tady je k dispozici jedno z možných maker.

Děkuji za obšírné vysvětlení.
Až pocítím potřebu, kouknu na to, něco vygooglím a nastuduji, a když nebudu vědět jak dál, vím, kam se obrátit :-)
  • 0

#12 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2008 - 11:54

Mion napsal/a:
Mno, POI a.....

Jenže nevýhoda je, že se ty POI body pletou a přes ně není vidět mapa. Je jich prostě hodně. Mě by vyhovovalo, kdyby šlo vypnout zobrazení určitých bodů. Nechat třeba jen kešky a ostatní by nepřekáželo. Ale to Garmin asi neumí, tady v tom to měl zmáknutý Magellan, tam si člověk mohl vybrat, které POI body zobrazit...
  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo


#13 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2008 - 11:58

Ja exportuji POI z GSAK pres makro a ty se pak zobrazi jen jako bod s pruhlednym popisem. V mape to nijak moc neprekazi. V 60CSx se navic da vypnout zobrazeni uzivatelskych bodu úplne, nebo nastavit rozliseni, od ktereho se budou zobrazovat.
  • 0

#14 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2008 - 12:01

bertlak napsal/a:
Ja exportuji POI z GSAK pres makro a ty se pak zobrazi jen jako bod s pruhlednym popisem. V mape to nijak moc neprekazi.

Ale mě tam právě překážejí ty ostatní. Hospody, pumpy, obchody... Ty bych potřeboval nějak odstranit a nechat jen kešky...
  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo


#15 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2008 - 12:14

A co mas za GPS? Ja mohu slouzit jen u GPSmap 6OCSx. Stranka mapa-nastaveni mapy - nahore praporek a mapove body OFF-Uzivatelske, kde jsou kesky od rozliseni jake ti vyhovuje. A zustanou jen kesky a vsechny pumpy, hospody, banky, obchodaky a ostatni balast je pryc.:D:D:D
  • 0

#16 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2008 - 12:17

Staci zmenit nastaveni zobrazeni POI na mape az pod urcite meritko. Nebo zobrazeni uplne vypnout. Waypointy taky nevypnes podle typu nebo skupiny. V tom se POI prilis nelisi.

Olivin napsal/a:
Jenže nevýhoda je, že se ty POI body pletou a přes ně není vidět mapa. Je jich prostě hodně. Mě by vyhovovalo, kdyby šlo vypnout zobrazení určitých bodů. Nechat třeba jen kešky a ostatní by nepřekáželo. Ale to Garmin asi neumí, tady v tom to měl zmáknutý Magellan, tam si člověk mohl vybrat, které POI body zobrazit...


  • 0

#17 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2008 - 13:19

Mám pocit, že šlo o to, že Garmin při zobrazování chápe POI z mapy a POI z POILoaderu jako jeden celek (přestože u vyhledávání to neplatí). Tzn. v GPSce si sice můžu nezávisle na sobě vypnout zobrazování waypointů a POI, ale už se bohužel nedá dosáhnout toho aby byly vidět POI z POILoaderu (=kešky) a současně aby tam nezavazely ty tisíce hospod ... Pokud se nepletu, tak tahle "vymoženost" obejít nejde. Respektive, šlo by to obejít ... stačí vzít TYP k mapě, a všechny "zbytečné" typy POI v něm nahradit třeba jen malými tečkami nebo prázdným PNGčkem. Ale když pak člověk ty hospody bude chtít v terénu přece jen zobrazit, tak má smůlu ...
  • 0

#18 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2008 - 13:58

Omlouvam se. Ted jsem to vyzkousel. GPS rozlisuje jen waypoints a POI. Oddelit mapove a vlastni POI opravdu asi nejde. Pak uz je moznost jedine nahrat aktualni kesky v miste kesovani jako waypoints a vypnout si vsechny POI. Pri velkem rozliseni si je znovu zapnout a mit k dispozici v POI hint, obtiznost...atd. a ostatni pri velkem rozliseni nebudou prekazet.
  • 0

#19 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2008 - 14:01

Mimon_team napsal/a:

Pokud se nepletu, tak tahle "vymoženost" obejít nejde.


jde. ja budu uz asi s tim otravnej, pac to pisu po 156 ;) - na garmin colorado jde vypnout a zobrazit zvlast "hospody a spol" a "vlastni poi - kese".
  • 0

#20 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2008 - 14:40

To nevadi Daine uz kdyz jsem to od Tebe cetl poprve tak me to potesilo ;) , ale na Colorado se zatim jen tesim. Pro aktualne mnoho prace by Colorado muselo docasne zahalet a to mu nemohu udelat :). Jen co to trosku povoli, tak jdu pro nej :D .
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama