POI Loader for Windows Ver. 2.5.2
#1
Publikováno 15 duben 2008 - 7:33
resim jednu zajimavost, dopredu rikam ze to na nic nepotrebuju, ale jsem takovej stoural a nemam rad kdyz pouzivam neco a nevim co to dela, nebo na co to je....
Takze jsem si stahnul novou verzi POILoaderu z :
http://www8.garmin.c...ct=999-99999-12
Zajimaji me volby POILOaderu, ktere v predchozich verzich nebyly...
Volba Zarizeni Garmin je mi jasna :-))
Software Mapsource (rozsireny) to nevim co dela, krome toho ze do \Data aplikací\GARMIN\CustomPOIs\ nahraje soubor GPI s danym nazvem....
Uzivatelska slozka (rozsirene) to pravdepodobne nahraje souhrn POI na urcene misto.....
Tak co ta volba Software Mapsource? V Mapsource se mi nic nezobrazuje....Nemusim neco povolit?
#2
Publikováno 16 duben 2008 - 8:54
#3
Publikováno 17 duben 2008 - 21:38
#4
Publikováno 17 duben 2008 - 21:59
#5
Publikováno 18 duben 2008 - 5:32
Hamaci napsal/a:
Poté, co jsem nainstaloval GSAK, jsem se s POI Loaderem rozloučil a dál tedy nic nezkoušel.
#6
Publikováno 18 duben 2008 - 5:36
suplere napsal/a:
...
Software Mapsource (rozsireny) to nevim co dela, krome toho ze do \Data aplikací\GARMIN\CustomPOIs\ nahraje soubor GPI s danym nazvem....
Tak co ta volba Software Mapsource? V Mapsource se mi nic nezobrazuje....Nemusim neco povolit?
#7
Publikováno 18 duben 2008 - 5:47
drobik napsal/a:
Zvlastne, na ofiko update je stale uvadzana ako aktualna 2.4.2 Skusil som 2.5.2, dal som nahrat POI a po chvili (zrejme to tvrdo pracovalo) sa zobrazilo okienecko ze aplikacka vykonala chybku a bude ukoncena. Vam to chodi? Uz som preplacol na staru (a hlavne funkcnu 2.4.1).
Vyzkousel jsem tento novy POI loader a musim rict, ze oproti 2.5.1. ktera delala psi kusy, tahle verze chodi bez problemu. Take jsem sice nikde nevycetl, k cemu jsou ty nove volby, ale hlavne ze funguje prenos do zarizeni :-)
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x
#8
Publikováno 18 duben 2008 - 6:19
"POI soubory"? K čemu je to dobré? Mě stačí, když mi GSAK nahraje do Garmina souřadnice kešek..Mion napsal/a:
Nechápu... a jak tedy jen pomocí GSAK vytváříš POI soubory, včetně proximity nastavení? Nebo jen už nevyrábíš POI jako takové? Aha...
Hamaci napsal/a:
Poté, co jsem nainstaloval GSAK, jsem se s POI Loaderem rozloučil a dál tedy nic nezkoušel.
"Proximity nastavení"? Brr. To zní jako nějaká nemoc :-) Co to je?
"... POI jako takové"? Této větě také narozumím.
Díky za případné vysvětlení.
#9
Publikováno 18 duben 2008 - 6:39
Např. u Garminů GPSky zvládnou uložit kolem 1000 waypointů, ale POI bodů až desetitisíce. Navíc jméno i popis POI může být podstatně delší.
Příklad - jméno waypointu má obvykle max. délku do 10-14 znaků. POI jméno je u 60ky cca 40 znaků a u Colorada kolem tisíce znaků (lze tam pak umístit více informací). To samé platí u popisu (descriptionu) - u POI je to u 60CSx cca dvojnásobek oproti popisu waypointu (Colorado bohužel popis POI bodu zatím nezobrazuje, grrr). Přesná čísla v hlavě ale nemám.
Další výhoda je, že takto uložených vlastních bodů v POI může být neskutečně mnoho - oproti waypointům o řád více - aniž by to mělo vliv na výkon GPS.
Pro kategorie bodů v POI lze POI loaderem nastavit oblast (proximity) pro automatické upozornění na přiblížení k takovému POI bodu. V POI loaderu se dá nastavit i min. rychlost, při které se upozornění bude generovat. Čehož se využívá pro POI databáze s radary na měření rychlosti.
Jinak 60CSx upozorňuje a docela dobře, Colorado zatím ani ťuk...
POI používám už dlouho a mám v něm všechny cache v ČR, rozdělené podle typu. Pro případ příležitostného geocachingu (spolu s Handy Geocachig aplikací na mobilu) je to pro mne ideální kombinace.
Pokud bys chtěl zkusit vygenerovat POI body z GSAK pro Garmina (primárně určeno pro Colorado), tady je k dispozici jedno z možných maker.
#10
Publikováno 18 duben 2008 - 7:47
Kdyby nebyl Suplere takovy stoura, tak jsem se na dnesek mozna vyspal.:D:D Protoze jsem taky stoura, tak jsem to musel taky hned zkouset. Po instalaci verze 2.5.2 mi stale nabihala stara verze 2.4.2. musel jsem tedy starou odinstalovat a nainstalovat nejnovejsi znovu. Pri instalaci jsou velmi zajimave podminky licencni smlouvy. Alespon ja tam nemam zadne:o. Takze zaskrtavam prazdne okno. Ulozeni POI do souboru funguje spolehlive, i prenos do GPS. Ale kdyz dam MapSource, tak presne jak pise Suplere ulozi to soubor do data aplikaci/Garmin/CustomPOIs a tim to hasne. V Mapsource se POI nezobrazi. Tak budeme patrat dal co s tim.suplere napsal/a:
Zdravim vsechny,
resim jednu zajimavost, dopredu rikam ze to na nic nepotrebuju, ale...
#11
Publikováno 18 duben 2008 - 7:55
Děkuji za obšírné vysvětlení.Mion napsal/a:
Mno, POI a wapointy se liší asi nejvíc v tom, že waypointy můžeš v GPS dodatečně editovat, kdežto POI jsou uložené v databázi a jsou vlastně "read only". V GPS se chovají jako mapové body, obvykle s lepší podporou vyhledávání podle zadaného jména (60csx), než u waypointů.
Např. u Garminů GPSky zvládnou uložit kolem 1000 waypointů, ale POI bodů až desetitisíce. Navíc jméno i popis POI může být podstatně delší.
Příklad - jméno waypointu má obvykle max. délku do 10-14 znaků. POI jméno je u 60ky cca 40 znaků a u Colorada kolem tisíce znaků (lze tam pak umístit více informací). To samé platí u popisu (descriptionu) - u POI je to u 60CSx cca dvojnásobek oproti popisu waypointu (Colorado bohužel popis POI bodu zatím nezobrazuje, grrr). Přesná čísla v hlavě ale nemám.
Další výhoda je, že takto uložených vlastních bodů v POI může být neskutečně mnoho - oproti waypointům o řád více - aniž by to mělo vliv na výkon GPS.
Pro kategorie bodů v POI lze POI loaderem nastavit oblast (proximity) pro automatické upozornění na přiblížení k takovému POI bodu. V POI loaderu se dá nastavit i min. rychlost, při které se upozornění bude generovat. Čehož se využívá pro POI databáze s radary na měření rychlosti.
Jinak 60CSx upozorňuje a docela dobře, Colorado zatím ani ťuk...
POI používám už dlouho a mám v něm všechny cache v ČR, rozdělené podle typu. Pro případ příležitostného geocachingu (spolu s Handy Geocachig aplikací na mobilu) je to pro mne ideální kombinace.
Pokud bys chtěl zkusit vygenerovat POI body z GSAK pro Garmina (primárně určeno pro Colorado), tady je k dispozici jedno z možných maker.
Až pocítím potřebu, kouknu na to, něco vygooglím a nastuduji, a když nebudu vědět jak dál, vím, kam se obrátit :-)
#12
Publikováno 18 duben 2008 - 11:54
Jenže nevýhoda je, že se ty POI body pletou a přes ně není vidět mapa. Je jich prostě hodně. Mě by vyhovovalo, kdyby šlo vypnout zobrazení určitých bodů. Nechat třeba jen kešky a ostatní by nepřekáželo. Ale to Garmin asi neumí, tady v tom to měl zmáknutý Magellan, tam si člověk mohl vybrat, které POI body zobrazit...Mion napsal/a:
Mno, POI a.....
Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo
#13
Publikováno 18 duben 2008 - 11:58
#14
Publikováno 18 duben 2008 - 12:01
Ale mě tam právě překážejí ty ostatní. Hospody, pumpy, obchody... Ty bych potřeboval nějak odstranit a nechat jen kešky...bertlak napsal/a:
Ja exportuji POI z GSAK pres makro a ty se pak zobrazi jen jako bod s pruhlednym popisem. V mape to nijak moc neprekazi.
Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo
#15
Publikováno 18 duben 2008 - 12:14
#16
Publikováno 18 duben 2008 - 12:17
Olivin napsal/a:
Jenže nevýhoda je, že se ty POI body pletou a přes ně není vidět mapa. Je jich prostě hodně. Mě by vyhovovalo, kdyby šlo vypnout zobrazení určitých bodů. Nechat třeba jen kešky a ostatní by nepřekáželo. Ale to Garmin asi neumí, tady v tom to měl zmáknutý Magellan, tam si člověk mohl vybrat, které POI body zobrazit...
#17
Publikováno 18 duben 2008 - 13:19
#18
Publikováno 18 duben 2008 - 13:58
#19
Publikováno 18 duben 2008 - 14:01
Mimon_team napsal/a:
Pokud se nepletu, tak tahle "vymoženost" obejít nejde.
jde. ja budu uz asi s tim otravnej, pac to pisu po 156 - na garmin colorado jde vypnout a zobrazit zvlast "hospody a spol" a "vlastni poi - kese".
#20
Publikováno 18 duben 2008 - 14:40
0 uživatel(ů) prochází toto téma
0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů