Přejít na obsah


Fotka

Nápad pro makro: GSAK + Colorado


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2008 - 18:11

Tohle by se mi líbilo. Makro na vybraném filtru by stáhlo a na disk uložilo ortofotomapy jednotlivých keší. Zároveň by je pojmenovalo pomocí smartnames, případně je rovnou nahrálo do prohlížeče Colorada.

Fotky by se daly brát z wapu Map.cz, viz například tento obrázek. Funkce pro jeho získání ze souřadnic keše už existuje, připravil ji Abakus k trochu jinému účelu.

Kdyby se do toho někdy někomu chtělo, myslím, že by to byla užitečná pomůcka.
  • 0

#2 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2008 - 19:00

A das mi Colorado na testovaní?

Abych to mohl nejak vyzkouset....Ja uz jsem nad necim podobnym uvazoval a myslim si ze by to nebyl az takovej problem....

Makro http://gsak.mioncz.n...apyCZ/index.htm resi stahnuti ortofota, zakladni mapy libovolneho rozmeru a zoomu pro ucely zobrazeni v listingu, tzn. ze je stejne musim nekam ulozit, tak kopii muzu ulozit do Colorada.
  • 0

#3 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2008 - 20:04

Tak tady je prvni pokus..... Jde o predelane makro, ktere pouzivam pro generovani Minimap pro FullMapy.CZ Je treba jen zaskrtnout Nahrat do Colorada a vybrat adresar kam (Colorado musi byt pripojeny, anebo si to muzete ulozit nekam jinam a pak to do Colorada nahrat). Nazvy: Smartname_OF........ortofoto kese Smartname_ZM........zakladni mapa kese SmartnameCODEChild_OF.... ortofoto child waypointu SmartnameCODEChild_ZM.... zakladni mapa pro child waypoint ten nazev u child waypointu se mi moc nelibi, ale neni problem to zmeni.... Tak vyhovuje to takto?
  • 0

#4 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2008 - 21:05

Tak to je bomba, presne takhle jsem si to predstavoval. Co presne dela parametr -b u wgetu? Poradis, kde presne upravit, aby se misto nazvu waypointu obrazek pojmenovaval smart nazvem kese? Diky
  • 0

#5 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2008 - 21:28

Smart nazev kese tam mas, jen u additional waypointu smartname neni tak jsem to zatim resil timto pojmenovanim..... -b u wgetu dela operaci na pozadi Nazvy tam jsou reseny 4x: ...ORTOMAPAKESE.... IF ($ZobrazC) AND ($NahrejDoColorada) $ColoradoObr = $CestaColorado+"\"+ $d_SmartName + "_OF.jpg" FILECOPY From=$Obrazek To=$ColoradoObr OnError=Continue ENDIF ...ZAKLADNIMAPAKESE... IF ($ZobrazC2) AND ($NahrejDoColorada) $ColoradoObr = $CestaColorado+"\"+ $d_SmartName + "_ZM.jpg" FILECOPY From=$Obrazek To=$ColoradoObr OnError=Continue ENDIF ...ORTOMAPAChildWaypointu.... IF ($ZobrazCW) AND ($NahrejDoColorada) $ColoradoObr = $CestaColorado+"\"+ $d_SmartName+ $d_cCode + "_OF.jpg" FILECOPY From=$Obrazek To=$ColoradoObr OnError=Continue ENDIF ...ZAKLADNIMAPAKESEChildWaypointu... IF ($ZobrazCW2) AND ($NahrejDoColorada) $ColoradoObr = $CestaColorado+"\"+ $d_SmartName+ $d_cCode + "_ZM.jpg" FILECOPY From=$Obrazek To=$ColoradoObr OnError=Continue ENDIF Nazev fotky pro Colorado je v teto promene: $ColoradoObr Pokud mas ale jiny napad na pojmenovani childwypointu, tak ja to klidne zmenim....
  • 0

#6 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2008 - 21:29

Colorado umožňuje nějak cíleně vyhledávat uložený obrázek? Mně se to nějak nepovedlo a jediné, co funguje, že se dají procházet fotky sekvenčně od první k poslední, což v případě více jak 20-30 obrázků/map/fotek přestává být použitelné :(

marekl napsal/a:
...Zároveň by je pojmenovalo pomocí smartnames, případně je rovnou nahrálo do prohlížeče Colorada.


  • 0

#7 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2008 - 10:19

makro je super, skoda, ze nejde vybrat obrazek...resp. zjistit jeho nazev. pri vice fotomapach v Coloradu je to nepozitelne.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama