Přejít na obsah


Fotka

GPS přístroje


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2005 - 17:01

Chci si poridit eTrex Legend. Ma s timto pristrojem nekdo zkusenosti? Kde se da poridit za dobrou cenu?
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2005 - 17:27

Kup si raději vistu, elektrický kompas je dobrá věc a má 24MB paměti pro mapy, což už je docela použitelné.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2005 - 0:01

Diky moc za rady. Sice jste mi nevytrhli trn z paty a budu se muset rozhodnout opet sam :) Urcite se opet ozvu o rady, az GPS poridim. Uz ted by me ale zajimalo, kde najit free mapy pro gps. Predevsim Kavkaz (ten se totiz neda sehnat ani na papire).
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2005 - 17:53

Nevis, kde GPS nejlepe koupit?
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2005 - 18:33

Kup si raději vistu, elektrický kompas je dobrá věc a má 24MB paměti pro mapy, což už je docela použitelné.

Vážený, koupil jsem si starší Vistu, spokojenost náramná, ale protože jsem v tomto absolutní začátečník, poprosil bych Vás o radu: mám noteboka Compaq N115, který nemá port na konektor na propojovací kabel k Vistě, dokoupil jsem si tedy opět starší kablík s redukcí na USB. Po připojení tohoto kabkíku do USB se mi z reproduktorů ozve tojitá znělka, a jako že jsem tam něco připojil, ale Windous XP neotevře nějaké okno k dialogu k připojení nového hardwarde. Nemusím mít ani GPS k této redukci připojen. Redukce je výrobek HP, ale nemám k ní žádný ovladač, k Vistě také žádný ovladač nemám. Byl bych velice rád, kdyby jste mi mohl poradit, jak to udělat, aby moje BPS-ka komunikovala s počítačem. Nemohu si stáhnout potřebné FREE-mapy, ani je do přístroje nahrát. Je mi už přes 50 let, tak možná někde dělám chybu, ale nevím kde. Děkuji
miradejvice@volny.cz

  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2005 - 9:34

Prodám ruční navigační přístroj GPS, model (2004) Garmin eTrex Legend, možnost zobrazení map na displeji, možnost dohrání map do paměti. Např. detail Prahy do úrovně ulic. Včetně CD s mapami Evropy a dat. kabelu. Záruka ještě 6 měsíců. Cena 4.800 Kč. tel. 777114477
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2005 - 18:20

Nevis, kde GPS nejlepe koupit?

nejlépe na www.gpsnavigace.cz
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2005 - 19:32

nejlepe nevim, ale nejlevněji tě vyjde v USA. Doporučuji mrknout na http://search.ebay.com/etrex-vista, tam se dá koupit tak za $150+$25 za poštovné. I se clem a DPH ji tak pořídíš kolem 7500,- Kč. A clu a DPH se dá při troše šikovnosti vyhnout... Já si svoje GPSky kupoval jedině takhle.
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2005 - 19:35

Zkusenosti s koupi GPS v tuzemsku nemam, ale dobre ceny ma taky SkyFly v Ostrave - pekne je, ze maji akcni slevy u jinych modelu nez gpsnavigace.cz, takze neco je levnejsi tady a neco tam.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2005 - 13:59

Nevite, jaky je rozdil mezi eTrex Vista (US) a eTrex Vista (EU). Je tam cenovy rozdil na SkyFly cca 1200, ale popis je stejny. S tim souvisi i problem, kdyz si necham poslat GPS z USA, nebude to belat potize?


  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2005 - 14:13

Nevis, kde GPS nejlepe koupit?


Kupoval jsem 17.5. u DD Amtek (www.ddamtek.cz) Legenda C + TOPO 50 za bratru 10590 s DPH (byla to nejaka akcni nabidka). B.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2005 - 19:01

Vážený, koupil jsem si starší Vistu, spokojenost náramná, ale protože jsem v tomto absolutní začátečník, poprosil bych Vás o radu: mám noteboka Compaq N115, který nemá port na konektor na propojovací kabel k Vistě, dokoupil jsem si tedy opět starší kablík s redukcí na USB. Po připojení tohoto kabkíku do USB se mi z reproduktorů ozve tojitá znělka, a jako že jsem tam něco připojil, ale Windous XP neotevře nějaké okno k dialogu k připojení nového hardwarde. Nemusím mít ani GPS k této redukci připojen. Redukce je výrobek HP, ale nemám k ní žádný ovladač, k Vistě také žádný ovladač nemám. Byl bych velice rád, kdyby jste mi mohl poradit, jak to udělat, aby moje BPS-ka komunikovala s počítačem. Nemohu si stáhnout potřebné FREE-mapy, ani je do přístroje nahrát. Je mi už přes 50 let, tak možná někde dělám chybu, ale nevím kde. Děkuji
miradejvice@volny.cz

Budes asi potrebovat jeste program na komunikaci mezi PC a GPS. Doporucuji programy SENDMAP nebo IMGtoGPS, oba umoznuji nahrani map do GPS. Ja sam mam jako komunikacni port COM port, takze s redukci na USB neporadim. Zitra se vrati z dovolene kamarad, ktery ma k GPS Emap redukci COM - USB, zkusim se ho zeptat jestli ma a nebo jestli vubec potrebuje nejake ovladace.
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2005 - 15:08

Ahoj. Ludia ma tu nenavidia, lebo radim kupovat GPS z USA cez internet. tak aspon odpoved na Tvoju otazku:
mapove GPS z USA a Europy sa lisia base mapou, to znamena data, ktore vidis, ked si mimo svojej uzivatelskej mapy. s base mapou europy vzdy vidis aspon velke cesty a velke mesta...
basemapa je v ROM a neda sa vymenit.
dalej mozes mat problem s kupou ceskej mapy, ich predajna politika je, ze pre pristroje z USA davaju priplatok.
dalsia zaujimavost je servis, v pripade poruchy namiesto osobne do Prahy to posielas postou do Londyna.

  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2005 - 23:12

Budes asi potrebovat jeste program na komunikaci mezi PC a GPS. Doporucuji programy SENDMAP nebo IMGtoGPS, oba umoznuji nahrani map do GPS. Ja sam mam jako komunikacni port COM port, takze s redukci na USB neporadim. Zitra se vrati z dovolene kamarad, ktery ma k GPS Emap redukci COM - USB, zkusim se ho zeptat jestli ma a nebo jestli vubec potrebuje nejake ovladace.

Dík moc za radu. Víš, velice rád bych tento dost dobrej přijímač nepoužíval jen s tím, co má v RAMCE. Pořídil jsem si ho hlavně proto, že pěstuji turistiku, a taky proto, že člověk má radost z nové hračky. Jenom jsem doufal, že tento přístroj bude spolupracovat s počítačem bez problémů. No, nemám port COM, což bude asi problém. V každém případě však uvítám jakoukoliv radu, jak Vistu propojit s PC. No,ale až se kamarád z dovolené vrátí, tak ho nech alespoň vydechnout, zas to tak nehoří. Dík Mirek.

  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2005 - 16:54

.....
dalej mozes mat problem s kupou ceskej mapy, ich predajna politika je, ze pre pristroje z USA davaju priplatok.
.........



Kterou mapu ČR máš na mysli? Dříve taková informace byla rozšiřována (pouze pro evropské verze, atp.) - ale podle mě to byla pouze obchodní finta protože mapy chodí OK a jsou za stejnou cenu (mám zkušenost s GPSMAP 60C + Atlas 10R)

Jediný problém je ta záruka.
Pokud si hodláš koupit mapu CR extra, tak je Ti basemap stejně k ničemu - je hodně obecná.
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2005 - 22:46

Cena za gps v usa je skutecne hodne nizka (oproti tem nasim). Kdyz ale dokoupis mapu, tak to vyjde stejne. Ma pro me nekdo nejaky typ na koupi GPSky (zatim vaham mezi Legend a Vista)?
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2005 - 17:17

... Pokud si hodláš koupit mapu CR extra, tak je Ti basemap stejně k ničemu - je hodně obecná. ...


Ne tak uplne, zalezi na velikosti interni pameti - mam staryho Legenda s 8MB, musim rict, ze jsme za basemap hodne rad, zvlast kdyz cestuju po Evrope a nevejde se mi tam cela mapa planovany trasy.
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2005 - 10:26

Mapu musíš koupit tak jak tak, ta co je v evropské verzi je stejně k ničemu. Tip: Kup vistu, kompas je fajn věc.
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2005 - 15:02

Cena za gps v usa je skutecne hodne nizka (oproti tem nasim). Kdyz ale dokoupis mapu, tak to vyjde stejne.
Ma pro me nekdo nejaky typ na koupi GPSky (zatim vaham mezi Legend a Vista)?

Ja som kupil Legenda a som spokojny. Cenovy rozdiel za barometer a kompas sa mi zdal vysoky. Co sa tyka map tak je to uplne jedno ci to mas z Ameriky alebo Europy. Basemapa je uplne naprd takze sa aj tak nevyhnes nejakej free alebo budes hned kupovat.
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2005 - 9:37

Cena za gps v usa je skutecne hodne nizka (oproti tem nasim). Kdyz ale dokoupis mapu, tak to vyjde stejne.
Ma pro me nekdo nejaky typ na koupi GPSky (zatim vaham mezi Legend a Vista)?


Prodám ruční navigační přístroj GPS, model (2004) Garmin eTrex Legend, možnost zobrazení map na displeji, možnost dohrání map do paměti. Např. detail Prahy do úrovně ulic. Včetně CD s mapami Evropy a dat. kabelu. Záruka ještě 6 měsíců. Cena 4.800 Kč. 777114477
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka