Přejít na obsah


Fotka

GSAK listing a diakritika


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2008 - 8:03

Nějakou dobu mi dělá GSAK to, že načte PQ nebo GPX a malé "š" všude změní na velké "Š". Ne že by to bylo něco fatálního, ale děsně mne to irituje, :) obzvlášť, když se to pak se stejnou chybou vyexportuje i do offline HTML listingů v PDA...

příklad:
"ZvláŠte významným Školním rokem v historii Školy byl Školní rok 1982/83. Režisér Zdenek TroŠka zde natocil podle scénáre "

Nevíte někdo, zda existuje proti tomu chování nějaká obrana, když už někdo napíše listing s diakritikou (nastavení V GSAKu něčeho nějak) ?
  • 0

#2 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2008 - 8:18

Tohle dělá klasický HTML export, zkoušel jsi WideMapyCZ? Ten mi to nedělá..... A dělá to i muj FullMapyCZ, neboť vychází z klasického Full Listingu. Podle mě bude někde chybyčka v kódování v hlavičce HTML.
  • 0

#3 SHANTI Team

SHANTI Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2008 - 13:58

No ja bych radeji makro na kompletni odstraneni diakritiky... Neni neco takoveho?
  • 0
Shanti

#4 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2008 - 20:23

Ahoj, ted jsem zaplatil mesicni PremiumMember, nacetl data do GSAKu a u nekterych kesi mi to brutalne rozhodilo diakritiku. viz.: Silvestrovsk & # 225; Vyhl & # 237 ; dka nenasel jsem nejakej rozumnej slovnik ktery by mi to prelozil do cestiny... zamerne pisu do CESTINY a ne do ČEŠTINY... poradite nekdo? Diky! M.
  • 0

#5 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2008 - 22:57

MildaPajda napsal/a:
Ahoj, ted jsem zaplatil mesicni PremiumMember, nacetl data do GSAKu a u nekterych kesi mi to brutalne rozhodilo diakritiku.
viz.: Silvestrovsk & # 225; Vyhl & # 237 ; dka

Já sice PM nemám a načítám data do GSAKu z XML ze Skrýšotlače, ale přesně takhle se mi to někdy chovalo taky. Data se zobrazí špatně, když např. slovo poslední vypadá v XML před importem takto:
posledn & amp ; # 237
Správně má být: posledn & # 237

Proč se tak někdy děje nevím.
Řeším to tak, že před importem ty znaky amp; vymažu příkazem
$Data = Replace("amp;#","#",$Data,true)    # vymaže všechny řetězce amp;
Přikládám makro, které mi tohle provede a nakonec přejmenovaný upravený soubor načte do databáze.

Jen na okraj k diakritice. Tu polovičatou, do které převede logy gc.com :@ nemusím a tak jsem začal používat pro logy s kompletní diakritikou šikovný prográmek CacheLogPad od TXTestera ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama