Přejít na obsah


Fotka

Nokia LD-3W- statická navigace


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 woodpeckerwoody

woodpeckerwoody

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2008 - 10:49

Není tu někdo kolem Pardubic nebo Chrudimi, kdo by vypnul SN? Nedaří se mi modul připojit k PC. Mám SIRF Demo ale nevidí ho. 608065660, woodywoodpecker@seznam.cz Dík
  • 0

#2 PeSt

PeSt

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2008 - 11:00

Já jsem ji bezproblémů vypnul. Musíš použít bluetooth ovladače BlueSoleil.
  • 0

#3 woodpeckerwoody

woodpeckerwoody

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2008 - 11:19

To všechno mám,četl jsem návod na navigovat.cz a stejně houby. Prostě ji PC nevidí
  • 0

#4 MišutkaCZ

MišutkaCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2008 - 14:26

Jestli máš telefon se Symbianem 3rd, můžeš zkusit tuto aplikaci na vypínání SN přímo z telefonu. http://www.symbianfo...pic.php?t=44549
  • 0

#5 woodpeckerwoody

woodpeckerwoody

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2008 - 16:50

Už to jede. Sice to šlo trochu krkolomně a frčí. Dem na to :) Díky všem za odpověď
  • 0

#6 Dlazdic

Dlazdic

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2008 - 8:54

Kdyby někomu nešli nainstalovat BT ovladače Bluesoleil(jako třeba mně) tak můžete zkusit tenhle postup od uživatele MM73:
http://forum.navigov...=27980&start=15
Mě se tím statická navigace podařila vypnout. Třeba to někomu pomůže.
  • 0

#7 missbluetag

missbluetag

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2008 - 21:48

ahoj, ja uz jsem z toho uplne neststna. Poridila jsem si GPS modul Nokia LD-3W, ale porad nevim, i po precteni snad vsech moznych navodu na webu, jak vypnout tu statickou navigaci. Mam k dispozici PDA od HP a jediny, k cemu jsem se dokopala bylo nainstalovani SirfDemo a propojeni s modulem. Veskere funkce jako Action a SN disable atp. jsem ale nikde nenasla. Navic BlueSoleil mi za boha nejde do PDA nainstalovat. Muzete mi nekdo vysvetlit, kde je chyba a jak to teda mam poresit, aby to fungovalo. Nejake navody jsou jen pro PC, nektere pro PDA, neco funguje jen na mobilech Nokia. Ja mam Sony Ericsson w810i, da se to vypnout i pres tenhle mobil? Dekuji za pomoc, fakt uz nevim, co s tim. Andy :(
  • 0

#8 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2008 - 1:17

missbluetag napsal/a:
ahoj, ja uz jsem z toho uplne neststna. Poridila jsem si GPS modul Nokia LD-3W, ale porad nevim, i po precteni snad vsech moznych navodu na webu, jak vypnout tu statickou navigaci. Mam k dispozici PDA od HP a jediny, k cemu jsem se dokopala bylo nainstalovani SirfDemo a propojeni s modulem. Veskere funkce jako Action a SN disable atp. jsem ale nikde nenasla. Navic BlueSoleil mi za boha nejde do PDA nainstalovat. Muzete mi nekdo vysvetlit, kde je chyba a jak to teda mam poresit, aby to fungovalo. Nejake navody jsou jen pro PC, nektere pro PDA, neco funguje jen na mobilech Nokia. Ja mam Sony Ericsson w810i, da se to vypnout i pres tenhle mobil? Dekuji za pomoc, fakt uz nevim, co s tim. Andy :(


na PDA zkus nainstalovat tenhle PROGRAM
nějaký návod v češtině máš TADY

moje zkušenosti s nokia LD-3W jsou asi takové:
statická navigace mi jde vypnout pouze na notebooku programem SirfDemo, ovladače jsem neřešil, použil jsem tento návod (viz. dole), jestli
máš to SirfDemo také nainstalované na PDA zkus uvedený postup..



Zapnutí do SIRF modu:
V SirfDemo menu: Action -> Transmit serial message
a v dialogu Send Data zadat:
$PSRF100,0,9600,8,1,0*0C
a Protocol Wrapperi vybrat "NMEA"
potom volba Send.

Nyní jste v Sirf mode, po změnách nastavení,
které Sirfdemo umožnuje, napr. aj vypnutí statické navigace
Menu -> Navigation -> Static navigation.. -> enable/disable

Nakonec musíte přepnut zpět do NMEA a to se dělá takto:
V SirfDemo menu: Action -> Transmit serial message
a v dialogu Send Data zadat:
A0 A2 A0 A2 00 18 81 02 01 01 00 01 01 01 05 01 01 01 00 01 00 01 00 01 00 01 00 01 25 80 01 3A B0 B3
a Protocol Wrapperi vybrat "None (HEX)"
a potom volba Send.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama