Přejít na obsah


Fotka

GPS Modul + Vodafone


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 kocin03

kocin03

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2008 - 18:59

Zdravím. Omlouvám se jestli SPAMuju, ale nikde jsem tady nic takového nenašel. Plánuju že si pořídím Bluetooth modem k mobilu a budu hledat s pomocí Handy Geocachingu. A chtěl sjem se zeptat, jaké objemy dat to tak tahá a kolik se za to u Vodafonu platí? Mám paušál Nabito 119 a nevím jestli je výhodnější si dát ten tarif kde se platí taxa 200/mesic a pri vetsim objemu dat se to stupnuje az na 700 nebo staci jen takove to pripojeni "na skok". A taky by mě zajímalo jaké tam hodit nastavení internetu na mém K510i. Pokud by to vyšlo draho tak asi půjdu spis do nejake klasicke GPSky. Predem diky za odpovedi. Edit: Nastevení už bych měl mít, teď by mě zajímalo hlavně kolik to "koštuje"
  • 0

#2 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2008 - 20:01

Pouzivam HG ale i operu mini a kazdopadne pak to chce tarif Pripojeni na dlouho za tech 168kc bez dane nebo kolik to je. Vychazi me toprumerne na objem dat kolem 8mb.... Ale obecne bych rekl, ze zalezi jak moc beres geocaching vazne, pokud budes tahat za mesic jen par kesek z HG tak se mozna vyplati Na skok, ale ja to zavrhnul po prvni platbe, kdy jsem se 2x kouknul na operu na listing a par kesek z HG a platil jsem litr. Od te doby Na dlouho a do limitu zakladu se vejdu v pohode.
  • 0

#3 Majklik

Majklik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2008 - 21:14

Já mám HG na Nokii a přímo na jejich stránkách je nastavení na internet, tak mě to teď vychází zhruba 0,05 kč za kB dat. To mám připojení na skok.
  • 0

#4 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2008 - 21:29

Kdy jsem se 2x kouknul na operu na listing a par kesek z HG a platil jsem litr. Od te doby Na dlouho a do limitu zakladu se vejdu v pohode.


Tos pouzil omylem wapovej access point misto internetovyho ne? Vzdyt za litr pres tarif "Na skok" stahnes 16 MB, pochybuju ze v listingach bylo tolik obrazku :)

(taky se mi to jednou povedlo, mel jsem zapnute obrazky protoze na vodafone live portalu se data neplati, zadal jsem adresu wap.meteopress.cz a misto ocekavane male wapove stranky to stahlo normalni web asi 500 kb obrazku, pres EDGE to bylo hned nestihl sem zareagovat, a hned byl ucet o 200 kc vetsi... )

Ale porad mam na skok a HG pouzivam jen kdyz potrebuju opravdu online veci jako cerstve logy, protoze jinak mam vsechno v mobilu offline ve SmartGPX.
"Pripojeni na dlouho" je sice na mnozstvi dat mnohem levnejsi ale to ze pak zaplatim 200 i kdyz ho zrovna nevyuziju me odrazuje :/
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#5 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2008 - 21:33

Pro upřesnění - je nutné, aby sis dle svého modelu a operátora NASTAVIL DATOVOU KOMUNIKACI NA INTERNET, NIKOLIV NA WAP. Poté budeš platit několikanásobně méně, viz příspěvek Majklika
  • 0

#6 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2008 - 22:41

Nezlob te se, ale není to dotaz do fora HG kolik tahá dat při načítání informací? Toto není dotaz do poradny.. Jinak ale se domnívám, že HG stahuje dat minimálně, ale asi ti tady nikdo nebude radit jaký tarif u tvého operátora použít.
  • 0

#7 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2008 - 8:53

Podle mě je ten tarif předražený a já osobně si raději vše vytisknu na papír předem a pak už jen hledám. Jen ve výjimečných případech (jsem na místě a zapomněl jsem si něco doma apod.) si přes HG data o kešce stáhnu a to se i s připojením Na skok dá - většinou je to tak max do 10 kb (info, listing).
  • 0

#8 kocin03

kocin03

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2008 - 7:43

Díky moc za odpovědi, já taky věšínou mám všechno vytisknuté, jenomže občas zabrousím na místa, se ktarými jsme nepočítal a je to potřeba. A o tom internetu vím, tehdy jsem tam lezl přes WAP, ale teď už samozřejmě mám nastavený Internet.
Ale další dotaz:
Hledal jsem Bluetoothe GPS moduly a chtěl jsem pokud možno co nejlevnější, ale na druhou stranu se slušnou výdrží a přesností. Vsude mi to nabízí "BlueTooth GPS SLIM i-Tec 20ti kanálový" , ale odchylka 15 metru se mi zda prece jenom dost. Jako slušný se mi zdál tento Modul: B-Speech GPS BT modul GPS 12C Máte s ním někdo zkušenosti? Respektive jake? Znovu předem díky za odpovědi.

EDIT: Jak se tak dívám, tak tento modul asi stáhli snad ze všech obchodů. Mohl by mi někdo poradit nějaký slušný, který ale nestojí víc než 2000,- ?
  • 0

#9 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2008 - 13:13

Já osobně používám známou NOKIA LD-3W a jsem s ní nadmíru spokojen, výdrž excelentní (na nedávném eventu vydržel třídenní celodenní hledání, mobil jsem mezi tím musel nabíjet dvakrát). Přesnost se mi zdá také perfektní, skoro nikdy nezradí, tedy pokud nejsem v hlubokém lese, to trošku lítá, ale to většina GPS. No ateď koukám, že se dá sehnad i pod 2000,-
  • 0

#10 Majklik

Majklik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2008 - 17:19

Už uvedený GPS modul Nokia LD-3W má bratranec a vodí ho takřka nad kešky, takže přesnost dost dobrá. Cenu jsem na netu viděl i okolo 1600,-kč a na novější modul LD-4W jse viděl cenu zhruba okolo 2000,-kč. Pokud by jsi se pro nokii rozhodl tak si ještě radši zjisti kompatibilitu s tvým telefonem.
  • 0

#11 kocin03

kocin03

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2008 - 18:53

No, tak bohužel, já jsem zarytý Sony Ericsonář :) Takže Nokia pravděpodobně nepojede, i když vypada velice dobře ;)

EDIT: Tak sjem trošku hledal a prý exituje palikace která umí zkompatibilnit tento modul i pro Sony Ericson. Melo by se to jmenovat: NAV4All S tim nekdo zkusenosti mate?
  • 0

#12 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2008 - 8:32

Já požívám tu NOKII se SE K800i a je to bez problému, ale jak píše Majklik je dobrý si to ověřit přímo pro tvůj typ
  • 0

#13 Cayman

Cayman

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2008 - 11:41

Já používám Nokii E51 s GPS Evolve goTraxx - navigace přes BlueTooth, 51 kanálů (MT3) za cca 1500,- a naprostá spokojenost. výdrž 20hodin.

Parametry a specifikace:
Čipset: MediaTek MT3
Počet kanálů: 51
Rozhraní: BlueTooth (virtuální sériový port)
Protokol: NMEA 0183 v3.0, GGA, GSA, CHN, GSV, RMC, VTG
Anténa: interní

Napájení:
Vestavěná nabíjecí Li-Ion baterie (dá se pohodlně vyměnit. Je stejná jako ve starších tel. Nokia)
Nabíjení: síťový adaptér a autoadaptér (součástí balení)
Dá se nabíjet i kabelem USB/miniUSB z notebooku

Přesnost:
Horizontální: < 3 m CEP
  • 0

#14 Iluvator

Iluvator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2008 - 11:55

Přesunul jsem z poradny. Toto vlákno je již spíše o Hardwaru a softwaru pro mobilní přístroje.


  • 0
Oregon 300
Tak do toho šlápni ať vidíš kousek světa.....

#15 kocin03

kocin03

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2008 - 7:24

Cayman napsal/a:
Nokii E51 s GPS Evolve goTraxx


To vypadá taky hezky, ale někde psali, že je kompatibilní jen se SMART-phony. Ale zase někdo psal, že mu funguje i s mým typem mobilu. Tak nevím...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama