Přejít na obsah


Fotka

Mapa nálezů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
149 odpovědí na toto téma

#21 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2008 - 13:04

Asi by to šlo, až bude čas
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#22 Fáčko

Fáčko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 10:33

Co takhle udělat v mapě nálezů tečky různejma barvama podle typu kešky? Pepo, šlo by to?
  • 0

#23 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 10:54

No, asi by to šlo. Akorát by to při nálezech keší různých typů v jedné lokalitě generovalo na daném místě stejně nic neříkající barevnou změť.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#24 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 11:16

Ohledne zmeti puntiku, pripominam se s moji nedavnou prosbou: Bylo by moc fajn, kdyby do tech map nalezu pribyla i samotna Praha. Kesek je tu hodne. ;) Dekuji mnohokrate!
  • 0

#25 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 11:34

HaLuMa napsal/a:
Ohledne zmeti puntiku, pripominam se s moji nedavnou prosbou:

Bylo by moc fajn, kdyby do tech map nalezu pribyla i samotna Praha. Kesek je tu hodne. ;)

Dekuji mnohokrate!


To už můžeš takhle generovat všechny větší města - cca 10/15 kusů
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#26 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 11:41

Pokud si dodáte podklady, tak by to mohlo být rychleji. Potřebuji podkladový obrázek v png nebo gif. k tomu potřebuji znát lat min, lat max, lon mix, lon max a (lat, lon) musí odpovídat (x,y) obrázku. Aby se nemusely dělat žádné transformace. Nebo byste museli k tomu obrázku dodat převod (lat,lon)->(x,y) Samozřejmě můžete dodat i graficky vyvedenější varianty stávajících mapek.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#27 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 12:04

DeathOfRats napsal/a:

polerok napsal/a:

DeathOfRats napsal/a:
Mám stejný problém s keší GC16AHH - přesně na hranici, vedená jako v Německu. Na mapě ČR se mi neobjevila, i když na mapách ostatních jsem viděla puntíky i dál za hranicemi.
Mohl by mi ji prosím administrátor také dokreslit?;)


Také mám stejný problém, dokonce se dvěmi :(


Tak jsem našla další 3 keše v Německu, do nálezů se mi nevygenerovaly, tak jsem waypointy zadala ručně. A na mapě zase nejsou.:@
Co dělám špatně?

A pokud tenhle dotaz zase někdo přebije dotazem, kde najít seznam kešů, tak ode mě dostane kopanec po síti.;)


Ahoj, i já se přidávám k tomuto problému. Dřív jsem lovil v zahraničí a tečky tam byly (po zadání příšlušného waypointu), ale po překopání GC.com, kdy mapa nálezů chvilku nefungovala už to nejde. Možná jsem jen špatně pochopil Ocika (a jestli ano, tak se omlouvám), ale nevím zda by to pomohlo, když to dřív šlo normálně. Navíc ani nevím, jak bych si k waypointu přidal souřadnice. Poradí někdo?
  • 0

#28 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 12:11

pepa.z.pocernic napsal/a:
Pokud si dodáte podklady, tak by to mohlo být rychleji. Potřebuji podkladový obrázek v png nebo gif. k tomu potřebuji znát lat min, lat max, lon mix, lon max a (lat, lon) musí odpovídat (x,y) obrázku. Aby se nemusely dělat žádné transformace. Nebo byste museli k tomu obrázku dodat převod (lat,lon)->(x,y)
Samozřejmě můžete dodat i graficky vyvedenější varianty stávajících mapek.


A ma mit ten obrazek nejaky konkretni rozmer, nebo je to jedno?
  • 0

#29 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 12:16

Dej to v takové velikosti, jaká ti pak bude vyhovovat :) Podklad jen obohatím puntíky a pošlu na výstup.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#30 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 12:38

To mi pripomina... nemate nekdo nejaky jednoduchy nastroj, kterym se da prevest sada souradnic (vrcholy poplygonu) do bitmapy?
  • 0

#31 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 12:41

to co tu je jsem exportoval z gpsmapeditu, jestli ti to pomůže.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#32 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 12:49

různí lidé napsali:
Mám stejný problém s keší GC16AHH - přesně na hranici, vedená jako v Německu. Na mapě ČR se mi neobjevila, i když na mapách ostatních jsem viděla puntíky i dál za hranicemi.
Mohl by mi ji prosím administrátor také dokreslit?;)
...
Tak jsem našla další 3 keše v Německu, do nálezů se mi nevygenerovaly, tak jsem waypointy zadala ručně. A na mapě zase nejsou.:@
...
Ahoj, i já se přidávám k tomuto problému. Dřív jsem lovil v zahraničí a tečky tam byly (po zadání příšlušného waypointu), ale po překopání GC.com, kdy mapa nálezů chvilku nefungovala už to nejde. Možná jsem jen špatně pochopil Ocika (a jestli ano, tak se omlouvám), ale nevím zda by to pomohlo, když to dřív šlo normálně. Navíc ani nevím, jak bych si k waypointu přidal souřadnice. Poradí někdo?

Sledováním chování jsem nabyl dojmu, že zadávat jen WP lze u keší v ČR. Ostatní je nutno nahrát z GPX včetně souřadnnic aby to vědělo "kde má udělat tečku".
Ale možná se mýlím a je to úúúplně jinak...
  • 0

#33 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 13:00

Osik napsal:
Sledováním chování jsem nabyl dojmu, že zadávat jen WP lze u keší v ČR. Ostatní je nutno nahrát z GPX včetně souřadnic aby to vědělo "kde má udělat tečku".
Ale možná se mýlím a je to úúúplně jinak...

Když jsem lovil v zahraničí vloni v létě, tak stačilo zadat unikátní kód každé cache "GC...." (a samozřejmě datum) a tečku to samo našlo a udělalo. To by také vysvětlovalo, proč po překopání GC.com je tohle nefunkční.
  • 0

#34 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 13:03

HaLuMa napsal/a:
To mi pripomina... nemate nekdo nejaky jednoduchy nastroj, kterym se da prevest sada souradnic (vrcholy poplygonu) do bitmapy?


Pokud si nainstaluješ ImageMagick (utility umožňující pomocí řádkových příkazů skoro to samé co photoshop ;o)

Tak asi takto:

mogrify -draw "fill none stroke red polyline 6.6,7.7 25.0,75.0 42.2,85.4 75.8,94.7 51.5,39.3 92.5,66.6" obrazek.png

Dokreslíš do obrazek.png lomennou červenou čáru.

Více na http://www.imagemagick.org/Usage/
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#35 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 13:04

To je divné. Automaticky doplnit souřadnice lze jen u keší z čr. Jiné nemám k dispozici. U ostatních si je musí dodat uživatel sám a to jde jen když posílá My Finds gpx (nebo kompatibilní)
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#36 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 13:07

Pokud chceš zahraniční tečky, musíš nahrávat PQ - alespoň tak se to tu kdysi psalo, já to tak dělám a fachá to....

Pokud si dodáte podklady, tak by to mohlo být rychleji. Potřebuji podkladový obrázek v png nebo gif. k tomu potřebuji znát lat min, lat max, lon mix, lon max a (lat, lon) musí odpovídat (x,y) obrázku. Aby se nemusely dělat žádné transformace. Nebo byste museli k tomu obrázku dodat převod (lat,lon)->(x,y)
Samozřejmě můžete dodat i graficky vyvedenější varianty stávajících mapek.


Cokoliv řekneš, ale nenašel by se někde slovník cizích slov nebo někdo ochotný přeložit o co přesně jde a co se po mě chce - případně kde a jak to získat? stačí odkaz :)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#37 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 13:10

no, kešky mají nějaké souřadnice (lat, lon). obrázek má zase souřadnice (x,y). A když dodáš obrázek, tak k tomu musí dodat i způsob převodu (lat, lon) na (x,y), abych věděl, kam ten puntík nakreslit.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#38 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 13:13

Do nalezu nahravam pravidelne MFPQ a z nalezenych zahranicnich (prihranicnich) kesi mi to teckuje Rakousko a Nemecko, Polsko kde jich mam nejvic to proste ignoruje. Uz jsem to cele smazal a nahral znovu, ale bez uspechu. Osik: kdyz zadavas jenom waypoint a datum, tak se ti v mape vyteckuje jen ceska kes. Myslim ze to je provazane s mistni mapou, ktera ma jen ceska data. dan-sam: podle toho co jsem napsal vyse by ti to teoreticky nemelo fungovat :)
  • 0

#39 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 13:17

pepa.z.pocernic napsal/a:
no, kešky mají nějaké souřadnice (lat, lon). obrázek má zase souřadnice (x,y). A když dodáš obrázek, tak k tomu musí dodat i způsob převodu (lat, lon) na (x,y), abych věděl, kam ten puntík nakreslit.


Díky, tak já jdu shánět nějákou mapku Ostravy :)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#40 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 15:08

http://www.polerok.c...ing/ostrava.rar Tak třeba to bude použitelné.....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama