Přejít na obsah


Fotka

Mapa nálezů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
149 odpovědí na toto téma

#81 JohnnyM.

JohnnyM.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2009 - 19:47

Super uz to je OK. Dekuji za rychlou pomoc.
  • 0

#82 davem-20245

davem-20245

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 13:09

Ohledne tech map s misty nalezu - udelal jsem si takove male hejblatko, abych se nemusel porad nekam prihlasovat, klikat a tak. Je to takove all-in-one pro generovani statistik a map. Mozna to nekoho zaujme... Kdyz ne, tak me nekamenujte.

Ukazka:
http://www.geocachin...a7-18d38148236e


  • 0

#83 ditka

ditka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 14:27

davem napsal/a:
Ohledne tech map s misty nalezu - udelal jsem si takove male hejblatko, abych se nemusel porad nekam prihlasovat, klikat a tak. Je to takove all-in-one pro generovani statistik a map. Mozna to nekoho zaujme... Kdyz ne, tak me nekamenujte.

Ukazka:
http://www.geocachin...a7-18d38148236e

"Malé hejblátko" je už nainstalované, funguje a nemá chybu. Skvělá práce Davide, moc dík ;)
  • 0

#84 PUG_Mira

PUG_Mira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2009 - 7:52

Drobná technická. Z místní mapy se mi u několika (většiny) kešek vytratila informace o nálezu. Tedy ty kešky, co jsem si v minulých několika dnech až týdnech nastavoval jako nalezený se teď tváří opět jako nenalezený. Myslím, že ten zlomovej den, kdy se tohle přihodilo byl včerejšek, nebo možná úterý. V pondělí to bylo tuším ještě OK. Má někdo ponětí, co se přihodilo?
  • 0

#85 takerudavis

takerudavis

    TakeruDavis

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 12:26

Mě stále ještě nejde vkládat zahraniční kešky. Jak mam vlastně generovat to GPX? Zkouším ho dostat z cacheprinteru, ale s výsledkem si stránka neporadí
  • 0

#86 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 12:44

takerudavis napsal/a:
Mě stále ještě nejde vkládat zahraniční kešky. Jak mam vlastně generovat to GPX? Zkouším ho dostat z cacheprinteru, ale s výsledkem si stránka neporadí


Aby Ti fungovaly zahraniční cache, musíš nahrávat originál PQ.
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#87 takerudavis

takerudavis

    TakeruDavis

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2009 - 7:14

polerok napsal/a:

takerudavis napsal/a:
Mě stále ještě nejde vkládat zahraniční kešky. Jak mam vlastně generovat to GPX? Zkouším ho dostat z cacheprinteru, ale s výsledkem si stránka neporadí


Aby Ti fungovaly zahraniční cache, musíš nahrávat originál PQ.

Nějaká šance získat ho když nejsem Premium?
Či ho případně napodobit tak, aby to script na stránce od originálu nerozeznal?
Edit: případně že by PQ vytahnul z gc.com nějaký Premium member a já si pak jenom doplnil datum?
  • 0

#88 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2009 - 7:22

stačí si vygenerovat zazipované gpx, které bude mít obsah kompatibilní s originálem, tedy alespoň musí obsahovat waypoint, souřadnice a položku s tvým logem se správným id nálezce, které si vyplníš v konfiguraci. Pak by to snad mělo fungovat.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#89 takerudavis

takerudavis

    TakeruDavis

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2009 - 8:33

A jak vytvořim to zazipované gpx? mam si z cacheprinteru vytvořit gpx a to pak manuálně zazipovat? nebo na to mam použít jiný program? nebo to má nějaký program zazipovat sám? někde na fóru jsem četl, že má být jedna keška na gpx. je to pravda? pokud ano, můžou pak být jednotlivé gpx soubory dohromady v jednom zipu nebo i to má být zvlášť? proč se to má vlastně zipovat?
  • 0

#90 takerudavis

takerudavis

    TakeruDavis

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2009 - 18:37

...mimochodem, jak mapa získává souřadnice českých? je to automatický skript nebo to někdo provádí pravidelně ručně?
  • 0

#91 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2009 - 19:58

Musí to být jeden soubor se všemi nálezy. Stačí i txt ve formátu GCWHF2;2007-11-17 GCMRXV;2007-12-7 GCZR1G;2007-12-8 GC105MB;2007-12-8 ... (souřadnice českých kešek by to mělo znát, doplňují se tak jednou týdně)
  • 0

#92 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2009 - 20:15

Pokud si pamatuji, tak spolu s daty lze poslat i souradnice tech kesek, alespon tedy pres API. Takze pokud se posila pres GG, melo by byt lhostejne, jestli ona keska v databazi je ci neni. Ukaze se v kazdem pripade spravne.
  • 0

#93 takerudavis

takerudavis

    TakeruDavis

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2009 - 3:19

rsc_cz napsal/a:
Musí to být jeden soubor se všemi nálezy. Stačí i txt ve formátu

GCWHF2;2007-11-17
GCMRXV;2007-12-7
GCZR1G;2007-12-8
GC105MB;2007-12-8
...

(souřadnice českých kešek by to mělo znát, doplňují se tak jednou týdně)

ANO, já vím jak mám já zadávat české, mě ale zajímá, jak se do databáze dostaly jejich souřadnice. Zda je tam přidává skript nebo člověk.
Pokud by to totiž dělal samostatný skript, tak by totiž neměl být takový problém, aby se ten skript upravil, prohledával seznamy nálezů a neznámé GC kódy doplnil o patřičná data...
Ale pokud data vkládá člověk, tak pochybuju, že by výše uvedený postup byl ochoten provádět...
  • 0

#94 takerudavis

takerudavis

    TakeruDavis

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2009 - 3:35

HaLuMa napsal/a:
Pokud si pamatuji, tak spolu s daty lze poslat i souradnice tech kesek, alespon tedy pres API. Takze pokud se posila pres GG, melo by byt lhostejne, jestli ona keska v databazi je ci neni. Ukaze se v kazdem pripade spravne.

Teď budu směřovat vynadání správcům tohoto serveru, protože zde nikde nemůžu najít link na návod k API. Hoďte prosím link například do položky Návod?
Skoro si říkám, že je to tu zbytečně komplikované. Pro uživatele nejlepší by bylo, kdyby tu byla rozšířená podpora i pro gpx z cacheprinteru... resp. o něco snažší a pro uživatele stále snadno užitelné - kdyby mohli souřadnice v takovém případě zadat sami v nějakém formuláři...
  • 0

#95 takerudavis

takerudavis

    TakeruDavis

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2009 - 4:03

takerudavis napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Pokud si pamatuji, tak spolu s daty lze poslat i souradnice tech kesek, alespon tedy pres API. Takze pokud se posila pres GG, melo by byt lhostejne, jestli ona keska v databazi je ci neni. Ukaze se v kazdem pripade spravne.

Teď budu směřovat vynadání správcům tohoto serveru, protože zde nikde nemůžu najít link na návod k API. Hoďte prosím link například do položky Návod?
Skoro si říkám, že je to tu zbytečně komplikované. Pro uživatele nejlepší by bylo, kdyby tu byla rozšířená podpora i pro gpx z cacheprinteru... resp. o něco snažší a pro uživatele stále snadno užitelné - kdyby mohli souřadnice v takovém případě zadat sami v nějakém formuláři...

Tak jsem BFnul možnosti, zkusil api.geocaching.cz, což nevyšlo, ale na druhý pokus (geocaching.cz/api) jsem se k API dostal a po chvíli se mi podařilo pochopit, že stránka neslouží pouze jako nápověda, ale zároveň jako API samotné (jako některé aplikace, když se spustí bez parametrů)... nebylo by vhodné pod řádek

Parametry api se předávají pomocí post nebo get parametrů. Parametr a představuje volanou funkci api.

připsat nějaký drobný příklad? něco jako ...

geocaching.cz/api?a=nalezy&u=...

aby to bylo snadno a rychle pochopitelné skutečně pro velkou většinu uživatelů??
  • 0

#96 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2009 - 6:20

Mě to s prostým zadáním geocaching.cz/api?a=nalezy&u=... nikdy nefungovalo, protože to je potřeba odesílat metodou POST a ne GET. Používám proto skriptem v GSAKu vytvářený formulář, který stačí uložit s příponou html. Na možnost načítání i souřadnic z TXT jsem se už kdysi ptal, ale zřejmě na to zatím nebyl čas (při načítání originálních MFPQ to tehdy nějak nepoznávalo formát datumu nálezů) <form action="http://www.geocachin...i.php?a=nalezy" method="post" name="muj_formular"> <input class="input" type="hidden" name="u" value="uzivatelske_jmeno"> <input class="input" type="hidden" name="p" value="heslo"> <input class="input" type="hidden" name="d" value="|GC1CQNC;1899-12-30;49.764867;13.929033|GC1H0R0;1899-12-30;50.933217;14.434417"> odeslat níže uvedené nálezy do seznamu na <a href="http://www.geocachin...ezy.php</a><br> (upozornění: stávající seznam nebude doplněn, ale nahrazen)<br> <input type="submit" value="Odeslat" class="button"> </form>
  • 0

#97 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2009 - 10:24

pepa.z.pocernic napsal/a:
stačí si vygenerovat zazipované gpx, které bude mít obsah kompatibilní s originálem, tedy alespoň musí obsahovat waypoint, souřadnice a položku s tvým logem se správným id nálezce, které si vyplníš v konfiguraci. Pak by to snad mělo fungovat.


tak hlasim, ze mi upload originalu MFPQ nejede:
XYou have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 1
  • 0

#98 takerudavis

takerudavis

    TakeruDavis

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2009 - 11:29

rsc_cz napsal/a:
Mě to s prostým zadáním geocaching.cz/api?a=nalezy&u=... nikdy nefungovalo, protože to je potřeba odesílat metodou POST a ne GET. Používám proto skriptem v GSAKu vytvářený formulář, který stačí uložit s příponou html.
Na možnost načítání i souřadnic z TXT jsem se už kdysi ptal, ale zřejmě na to zatím nebyl čas (při načítání originálních MFPQ to tehdy nějak nepoznávalo formát datumu nálezů)



<form action="http://www.geocachin...i.php?a=nalezy" method="post" name="muj_formular">
<input class="input" type="hidden" name="u" value="uzivatelske_jmeno">
<input class="input" type="hidden" name="p" value="heslo">
<input class="input" type="hidden" name="d" value="|GC1CQNC;1899-12-30;49.764867;13.929033|GC1H0R0;1899-12-30;50.933217;14.434417">

odeslat níže uvedené nálezy do seznamu na <a href="http://www.geocachin...ezy.php</a><br>
(upozornění: stávající seznam nebude doplněn, ale nahrazen)<br>

<input type="submit" value="Odeslat" class="button">
</form>

To máš staré informace, nyní to už jde.

Popis api na geocaching.cz
Parametry api se předávají pomocí post nebo get parametrů. Parametr a představuje volanou funkci api.

Mě se to podařilo, bodíky už na mapce mam...
  • 0

#99 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 14:31

Dain a Olik napsal/a:

pepa.z.pocernic napsal/a:
stačí si vygenerovat zazipované gpx, které bude mít obsah kompatibilní s originálem, tedy alespoň musí obsahovat waypoint, souřadnice a položku s tvým logem se správným id nálezce, které si vyplníš v konfiguraci. Pak by to snad mělo fungovat.


tak hlasim, ze mi upload originalu MFPQ nejede:
XYou have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 1

na mém mfpq to funguje, takže bych potřeboval, abys mi poslal tvoje.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#100 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 15:15

pepa.z.pocernic napsal/a:

na mém mfpq to funguje, takže bych potřeboval, abys mi poslal tvoje.


jestli ti to funguje, tak ja to teda zkusim pro jistotu jeste doma, jestli se neco nedeje na firemnich dratech (driv to behalo) a pak se ozvu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama