Na kalibraci map používám OziExplorer. Pár map jsem už s úspěchem zkalibroval, ale u téhle mi to moc nejde...
Tuším, čím by to mohlo být, ale...
Takže jednoduchý dotaz: Je nějaký způsob jak nakalibrovat tuhle nebo nějakou podobnou mapu? Umí vůbec Ozi přemýšlet takhle "dokulata"?
Mapa:
http://gamesnationsp...es/worldmap.gif
Alternativa:
http://www.fabiovise...l_world_map.jpg
Kalibrace mapy světa
Vytvořeno od
Sodobar
, kvě 07 2008 14:02
2 odpovědí na toto téma
#1
Publikováno 07 květen 2008 - 14:02
#2
Publikováno 07 květen 2008 - 20:41
Na tu první mapu Ti posílám mailem kalibrační soubor. Protože jsem uživatelem Touratechu, tak jsem primárně mapu velice nahrubo zkalibroval v něm. Na 9 bodů jsem si vybral průsečíky rovnoběžek (±60°) a rovníku s poledníky (±120° a 0°), s příslušným odlišením sever/jih, východ/západ. Docela se zdařilo, samozřejmě to je zkreslený, zejména vně "kalibrační" plochy. Pak jsem si to importnul do Oziho. No, uvidíš.
Neměl by být problém to na těch 9 bodů udělat přímo v Ozim.
#3
Publikováno 07 květen 2008 - 21:15
No, pokud chceš přesnou kalibraci, tak musíš znát projekci. Já ale nejsem geodet, tak to z těch obrázků nepoznám. (jestli vůbec někdo pozná projekci včetně všech parametrů, některé jich mají tuším více)
No Ozi spoustu standardních projekcí umí. Tak mě napadá, že ta druhá mapa by mohla jít nakalibrovat standardně ve WGS84, pokud má rovnoběžky vzdálené od sebe stejně daleko. (a to zdá-se má). Jen nemůžeš kalibrovat pomocí bodů na krajích, aby ty souřadnice dávaly smysl.
0 uživatel(ů) prochází toto téma
0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů