Přejít na obsah


Fotka

TopoCzech 1.2 vs Atlas v7


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 14 May 2008 - 6:27

Tak jsem pri vcerejsim odlovu nahodou zjistil, jak je TOPO mapa nepresna - novejsi Atlas v7 je na tom o poznani lepe - screenshoty: topo-track a atlas-track
(viz log)
  • 0

#2 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1870 příspěvků(y)

Publikováno 14 May 2008 - 6:49

Mion napsal/a:
Tak jsem pri vcerejsim odlovu nahodou zjistil, jak je TOPO mapa nepresna - novejsi Atlas v7 je na tom o poznani lepe


Ano v pripade vodnich toku to je pravda, byl pouzit presnejsi podklad. Stejne tak v pripade zeleznic, Atlas v7 obsahuje velke monozstvi zeleznicnich vlecek, coz muzeme my pesaci s vyhodou pouzivat pro presuny po rovine.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#3 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1159 příspěvků(y)

Publikováno 14 May 2008 - 7:20

A taky zeleň je mnohem přesnější, zejména městské parky (aspoň v Brně teda). Už se nemůžu dočat nové Topo :)
  • 0

#4 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 14 May 2008 - 7:32

No, ony jsou v Atlasu v.7 podstatně přesnější i uličky v obcích. Je to první mapa, která má konečně správně zmapované ulice a cesty ve všech obcích, které dobře znám. Zatím žádná jiná mapa to nezvládla (ani online mapy na inetu)
  • 0

#5 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 14 May 2008 - 8:57

Trosicku mimo tema, ale jak se ti povedlo nastavit ty barvy u Topo? Ja je mam vyrazne vyblitejsi.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#6 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 14 May 2008 - 9:07

screenshot topo czech mapy jsem nedelal ja, je z Colorada Malahavraniceteamu. Mam pocit, ze meli nastaveny profil "MARINE", ktery pouziva jinak zbarvenou mapu.
  • 0

#7 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 14 May 2008 - 10:39

No stejne to bude muset jit nekde nastavit asi, protoze sem tam snad ani tenhle profil nemel. Nebo ze by to byla jenom ficurka ctyrstovek?
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#8 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 14 May 2008 - 10:44

Marine profil je v základní nabídce třístovky, mám jej tam také.
  • 0

#9 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 14 May 2008 - 10:50

Hmm, v tom pripade padl za obet uvodni cistce :) Tak uz jsem na to prisel. Je to Nastaveni > Mapy > Rozsirene > Namorni barvy
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#10 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 01 June 2008 - 21:05

Znamena to ze ma smysl k Coloradu krome Topo 1.2 koupit i Atlas v7? Kdyz ho chci pouzivat i do auta? Da se to nekde koupit jako vyhodnejsi bundle nebo jedine zvlast? U Topo 1.2 jsem se docetl, ze ulice jsou tam z Atlas R6, znamena to ze Topo 2.0 ktera snad brzy bude by mohla mit ulice z Atlas v7 a je tedy lepsi pockat na topo 2.0 nez ted kupovat Atlas? Diky.
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#11 lta82

lta82

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 01 June 2008 - 21:26

Ahoj, musím říct, že co se autonavigace týče, je opravdu Atlas 7 daleko lepší a přasnější, než Topo 1.2 - ale zase pro turistiku a na kolo bych si Atlas 7 fakt nedal ... v souvislosti s Geocachingem je Topo 1.2 perfektní. PS: Taky se těšíte na novou verzi Topo mapy tak, jako já?? ;)
  • 0

#12 junet

junet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 01 June 2008 - 22:44

Caster napsal/a:
Znamena to ze ma smysl k Coloradu krome Topo 1.2 koupit i Atlas v7? Kdyz ho chci pouzivat i do auta? Da se to nekde koupit jako vyhodnejsi bundle nebo jedine zvlast? U Topo 1.2 jsem se docetl, ze ulice jsou tam z Atlas R6, znamena to ze Topo 2.0 ktera snad brzy bude by mohla mit ulice z Atlas v7 a je tedy lepsi pockat na topo 2.0 nez ted kupovat Atlas? Diky.

Ne znamená to, že když si koupiš topo 1.2, automatický získaš zdarma i atlas v7, stačí si ho stáhnout ze stránek pikodasu, po registraci topo ti to vygeneruje odemykací kód i pro V7
  • 0

#13 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 01 June 2008 - 23:56

junet napsal/a:
Ne znamená to, že když si koupiš topo 1.2, automatický získaš zdarma i atlas v7, stačí si ho stáhnout ze stránek pikodasu, po registraci topo ti to vygeneruje odemykací kód i pro V7


Aha tak to je super, ja se vsude docetl akorat ze zdarma je to jen kdyz uz mas primo Atlas starsi verze.
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama