Přejít na obsah


Fotka

Paperless geocaching s pre-Coloradem


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 246 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2008 - 23:21

Mám ideu, že by všechny potřebné informace pro hledání alespoň tradičních keší, měly jít nacpat i do GPS typu Vista HCx.
Omezení na 14 znaků názvu a 30 znaků poznámky je sice drastické, ale dalo by se obejít uložením dalšího bodu (nebo i více bodů) na stejnou pozici, s jinou ikonou a nějakým sufixem v názvu. Zejména např. samostatný další bod pro hint.

Program Skrýšotlač to v podstatě umí, jen by bylo potřeba vylepšit eliminaci angličtiny i těchto datech a doplnit tu segmentaci.

Také by se mohly doplnit mapy zde na gc.cz, které mají dobré šablony na definici popisů značek o obdobu funkce Send to GPS z gc.com. Lepší by mohla být v:
- možnosti formátovat výstup
- přímém výstupu do jediné připojené GPS bez dalšího klikání
  • 0

#2 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2008 - 0:25

Idea je to pěkná, ale nikoliv nová - přesně takhle funguje export POI z GSAKu, už to používám (nejen já) hodně dlouho. Ovšem k tomu je třeba PM a GSAK, což už není zadarmo. Postup se Skrýšotlačí Ti neporadím, ale zkus pátrat, co umí GeoGet...
  • 0

#3 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 246 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2008 - 14:16

hplus napsal: přesně takhle funguje export POI z GSAKu

Už než jsem příspěvek napsal, prohlížel jsem si v dokumentaci GSAKu jeho úctyhodný seznam Special Tags pro exporty a nyní i podobný GeoGetu. Ten se zdá také velmi pěkný.
Je tam ale někde již hotová možnost rozdělení do více bodů?
Oba nástroje mají mocná makra, takže by to asi nějak šlo.
Další podmínkou je automatická detekce a eliminace angličtiny (nevim, zda něco takového řeší GSAK ;) ). Když má hint dvě věty a první je anglicky, tak se to prostě do 30 znaků poznámky jediného bodu nevejde.
K čemu to chci jsem více popsal v http://www.geocachin...1656#post_81656.
  • 0

#4 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2008 - 14:36

mpistora napsal/a:
Také by se mohly doplnit mapy zde na gc.cz, které mají dobré šablony na definici popisů značek o obdobu funkce Send to GPS z gc.com. Lepší by mohla být v:
- možnosti formátovat výstup
- přímém výstupu do jediné připojené GPS bez dalšího klikání

Z mapy na gc.cz nedostanes souradnice!
  • 0

#5 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 246 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2008 - 15:36

maaaca napsal Z mapy na gc.cz nedostanes souradnice!

Já vím, že je to licenční problém, ale myslel jsem, že znepřesnění se týká jen masového načítání ikonek pro mapu a že existuje funkce pro načtení přesných souřadnic při zobrazení detailu jediného bodu. Asi jsem si to spletl s uživatelskými body.
Stejný, ne-li horší, problém by byl i s hintem.
Z povahy ručního použití v mapě na jediném bodu by zde něšlo o žádné masové stahování a šlo by zde potřebná aktuální data načíst přímo z gc.com na začátku akce. Z hlediska gc. com by to bylo stejné jako nynější zobrazení listigu v detailní bublině na gc.cz, ale licenčně je to asi jiné.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama