Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Listing na GC.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 Gitt

Gitt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2008 - 20:19

Ahoj, potřeboval bych poradit. Už jsem se zde dočetl, jak se zakládá keš, ale bylo tam taky napsáno, že mi rád někdo poradí ohledně toho text, co se tam píše, myslím tím listing té keše. Potřeboval bych vědět, jak se udělá, aby když tam popis keše nakopíruju, do toho zakládacího rámečku na GC.com, tak ja to udělat, aby se to nezměnilo na stejnolitej text, ale abych tam pak měl třeba podtržená slova, zvýrazněná, jak se dělá taková tak oddělovací čára ... Díky všem za rady, chystám totiž takovou keš-perličku. ;)
  • 0
Honza

#2 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2008 - 20:25

Zatrhneš si, že chceš používat HTML značky a pak ty značy - tagy - používáš.
Jak se dočteš zde: www.jakpsatweb.cz
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#3 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2008 - 20:34

Gitt napsal/a:
Ahoj, potřeboval bych poradit. Už jsem se zde dočetl, jak se zakládá keš, ale bylo tam taky napsáno, že mi rád někdo poradí ohledně toho text, co se tam píše, myslím tím listing té keše. Potřeboval bych vědět, jak se udělá, aby když tam popis keše nakopíruju, do toho zakládacího rámečku na GC.com, tak ja to udělat, aby se to nezměnilo na stejnolitej text, ale abych tam pak měl třeba podtržená slova, zvýrazněná, jak se dělá taková tak oddělovací čára ... Díky všem za rady, chystám totiž takovou keš-perličku. ;)


Eventuelně se to dá napsat v nějakém editoru, například na http://www.online-ht...de/index_en.php, poté, vlevo nahoře klikni na View/Edit source (třetí ikonka zleva, horní řada, dvě šipečky) a zkopíruj ten daný kód do GC.com, myslím, že musíš navíc kliknout na zaškrtávátko, že chceš akceptovat HTML kód.

A hlavně, prosím tě, nepřeháněj to s tučným písmem a podtržením a tak, vypadá to blbě a když to stahuju do telefonu, tak to trvá dlouho. :)
  • 0
:)

#4 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2008 - 20:42

>frettie< Může nastat problém - GC neakceptuje všechno - a když se v těch tag. nevyznáš, tak si neporadíš.... Ale použít se to dá samozřejmě také :)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#5 Gitt

Gitt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2008 - 20:48

Porušení pravidel Poradny, bude smazáno


  • 0
Honza

#6 kocin03

kocin03

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2008 - 18:40

A nebo je možnost si to normálně nachstat ve WORDu, potom dát "Uložit jako" , vybrat "Webovou stránku" a ptom by mělo být možné myslím v záložce "Úpravy" "Zobrazit zdroj HTML". Otveře se ti script editor, tam to zkopíruješ a nakopčíš do toho rámečku na GC.com. A ještě nesmíš zapomenout zatrhnout že listing je v HTML. [;)]
  • 0

#7 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2008 - 18:59

kocin03 napsal/a:
A nebo je možnost si to normálně nachstat ve WORDu, potom dát "Uložit jako" , vybrat "Webovou stránku" a ptom by mělo být možné myslím v záložce "Úpravy" "Zobrazit zdroj HTML". Otveře se ti script editor, tam to zkopíruješ a nakopčíš do toho rámečku na GC.com. A ještě nesmíš zapomenout zatrhnout že listing je v HTML. [;)]


Uz jsi nekdy videl co vygeneruje word jako HTML? Moc bych nespolehal na to ze nepouzije nepovolene tagy. A taky zmena fontu uprostred slova (ktera je ve wordu neviditelna, ale v prohlizeci s nastavenym default fontem je sakra videt!). Ne, word bych jako HTML editor rozhodne nedoporucoval.
  • 0

#8 kocin03

kocin03

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2008 - 19:14

ebik napsal/a:
Ne, word bych jako HTML editor rozhodne nedoporucoval.


Já jsem ho použil při výrobě GC1A3VR a alespon v Mozille to funguje...
  • 0

#9 kockopes

kockopes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2008 - 20:33

kocin03 napsal/a:

ebik napsal/a:
Ne, word bych jako HTML editor rozhodne nedoporucoval.


Já jsem ho použil při výrobě GC1A3VR a alespon v Mozille to funguje...


No, funguje to, ale moc pěkné HTML to opravdu není :-(
  • 0

#10 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2008 - 22:12

kockopes napsal/a:

kocin03 napsal/a:

ebik napsal/a:
Ne, word bych jako HTML editor rozhodne nedoporucoval.


Já jsem ho použil při výrobě GC1A3VR a alespon v Mozille to funguje...


No, funguje to, ale moc pěkné HTML to opravdu není :-(


No, je to lepší než jsem čekal. Sice je ve stylech spousta mso-... balastu kterej je mimo internet explorer naprosto k ničemu, ale aspoň to funguje a nepřepíná font uprostřed slova. Sice to neni dobrý ale už je to alespoň použitelný. To rozhodně nebývalo.

EDIT: jo a za tabulkou to nastavuje styly odstavců, zatímco před tabulkou ne. To je typické - jak něco změníte tak už ve wordu html default nedáte. Takže když šáhnete na font uprosřed slova, a změníte ho tam a zpět, nebo něco podobného, tak druhá půlka slova bude vypadat jinak než první.
  • 0

#11 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2008 - 22:37

Nevíte někdo, dá se nějak nastavit obtékání obrázku textem pro GC? Myslím mezeru mezi obr. a textem. Když použiju třeba toto:
height="200" width="340" align="right" border="1" hspace="10" vspace="10"
tak mi to na lokále funguje, ale při vložení do listingu mi GC parametry hspace a vspace zablokuje, ostatní ponechá. A text je pak přímo nalepený na obrázek :(

  • 0

#12 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2008 - 22:50

moravan napsal/a:
Nevíte někdo, dá se nějak nastavit obtékání obrázku textem pro GC? Myslím mezeru mezi obr. a textem. Když použiju třeba toto:

height="200" width="340" align="right" border="1" hspace="10" vspace="10"
tak mi to na lokále funguje, ale při vložení do listingu mi GC parametry hspace a vspace zablokuje, ostatní ponechá. A text je pak přímo nalepený na obrázek :(


Nějaký padding nebo margin? Predpokladam ze v nejakem CSS navodu to najdes. ( style="margin:10;" )
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama