Přejít na obsah


Fotka

Tak nám zarchivovali Koridor


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2005 - 12:24

ale nechápu proč? Protože to byla virtuální cache? Myslím si, že pár set metrů od přistávací dráhy není vhodné místo pro ukládání jakékoli fyzické cache a v tomto případě je virtuální zcela na místě.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2005 - 13:17

Za to castecne muzu ja. Odvolaval jsem se na tuto cache jako na precedens, kdy jsem chtel zalozit svoji cache jako virtualni timto zpusobem.Bylo mi ale vysvetleno, ze precedensni pravo pri schvalovani cache neplati. A tim jsem tak nechtene neprimo upozornil na problem u teto cache :(.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2005 - 13:23

ale nechápu proč? Protože to byla virtuální cache? Myslím si, že pár set metrů od přistávací dráhy není vhodné místo pro ukládání jakékoli fyzické cache a v tomto případě je virtuální zcela na místě.

Nuz mozno si nepochopil dianie :) - Koridor si zaarchivoval sam autor, pretoze zrejme nebol ochotny alebo nemal cas vratit cache do povodneho stavu, v akom bola schvalena. Fyzicka cache tam bola aj predtym (microcache), po jej zmiznuti autor Koridor prerobil "nacierno" na virtualnu, po vyzve Haggaea dat do povodneho stavu ju archivoval.
Az taky problem dat tam micro to zase nie je, to prerobenie nacierno na virtualnu mi pride trosku z lenivosti, to by sa dalo urobit na kazdej multi a nemusel by si sa starat :)
To ze je Koridor zaarchivovany, znamena, ze to miesto je volne pre dalsiu cache - mozes sa jej chopit :)
Ina vec je schvalovanie virtualok - Haggaeus, mozes nam napisat, aka je oficialna politika Groundspeaku?
Teda samozrejme nieco o tom viem a pisal som si o tom aj s Erikom aj som o tom cital na forach gc - ale mozno to bude aj ostatnych zaujimat...

  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2005 - 14:27

Myslím si, že pár set metrů od přistávací dráhy není vhodné místo pro ukládání jakékoli fyzické cache a v tomto případě je virtuální zcela na místě.

Ja jsem si to myslel taky a tak kdyz "mikro" zmizla, ani jsem se nesnazil davat ji tam zpatky, neb nebylo mym autorskym zamerem na techto souradnicich ukladat kontejner, ale ukazat Vam misto, kde muzete videt neco, co proste jinde v Cechach neuvidite ani neuslysite, ta mikro v krovi tam byla jaksi z nutnosti. V "neobycejnem kruhu" je zasazeni kesky problematicke, byva tam hodne divaku a dost casto se tam vyskytuje i Policie. Ona sama o sobe staci pritomnost GPS a geocachera v bezprostredni blizkosti pristavaci drahy, natoz tam jeste manipulovat s krabickou v rosti.

A tak jsem jen upravil text a smysl kesky zustal, vcetne prikladani fotek. Ani me nenapadlo, ze by to mohlo nekomu vadit, protoze tato verze je IMHO po vsech strankach lepsi. Az Saman me nedavno upozornil na to, ze jsem vlastne udelal jakousi "Ilegalni virtualni kes" a predpovidal, ze si toho casem nekdo vsimne. A vsimnul :o))).

Probral jsem s Haggaeusem moznosti noveho schvaleni jako virtual a protoze "pristavaci koridor" neni podle americkych pravidel nic unikatniho (asi maji neco proti letadlum :o)), neni sance na jeji schvaleni. A tak, nez nemit kesku podle vlastnich predstav a davat, dle meho nazoru zcela zbytecnou, mikro nekam do okolniho rosti, rozhodl jsem se kesku radeji zaarchivovat.

Tem z Vas, kterym, tak jako nam (mne a Lucince), toto misto ucarovalo, nic nebrani k dalsim navstevam tohoto uzasneho mista a "vychutnani" atmosfery i bez kesky a ti ostatni maji z tohoto pohledu proste smulu :(((. Hra bude proste takova, jakou si ji udelame...

  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2005 - 22:17

Ina vec je schvalovanie virtualok - Haggaeus, mozes nam napisat, aka je oficialna politika Groundspeaku?

Oficialni je to, co je v guidelines:
  • virtual musi byt permanentni objekt na danych souradnicich, ne napr. pekna krajina / vyhlidka / jezero.
  • objekt musi byt jedinecny a potencialni nalezce nad nim musi uzasnout (tzv. WOW factor). Tezko objektivne posouditelne.
  • musi byt stanovena metoda overeni logu (obvykle poslat autorovi e-mailem odpoved na otazku, kterou lze zjistit jen na miste).
  • na miste nelze schovat tradicni cache, ani nelze pouzit dany objekt jako vychozi misto multi/offset cache s fyzickou cachi schovanou nekde v okoli.

V minulosti byly guidelines pro virtualni cache o hodne volnejsi a prosel kdejaky pomnik nebo socha (viz dva prazske virtualy na Starem meste). Soucasne guidelines byly prijaty po expanzi "lame virtuals": jednak by byla nuda mit virtual z kazdeho pomniku a pametni desky, jednak to zacalo prekazet pri jednani se spravci parku, kteri neradi videli, kdyz jim do "jejich" parku nekdo schovava plastove piksly a obvykly argument pri jednani byl "ok, v tomto parku muzete zamerovat virtualni cache, ty nicemu nevadi".
V praxi obvykle vypada potlacovani virtualu tak, ze se reviewer snazi presvedcit autora virtualni cache, aby na danem miste schoval fyzickou cache nebo multi, autor se brani, doklada jedinecnost objektu a nemoznost umisteni fyzicke cache, reviewer tyto namitky neuzna, autor vyuzije sveho prava (viz guidelines) dat posoudit cache k posouzeni sirsimu foru revieweru. Ti virtual patricne sepsuji a autoruv lokalni reviewer mu tlumoci vysledek. Autor se nevzda, vyuzije dalsi moznosti, predhodit svou myslenku hlasu lidu ve verejnych forech na geocaching.com. Tam mu ji nekolik geocacheru pochvali, vetsina zpravidla pohani. Virtual zustava neschvalen a geocacherska komunita je uchranena dalsiho virtualu v podobe unikatni pametni cedulky u silnice.
Obcas se stane, ze virtualni cache projde - podle pocket query bylo letos v USA schvaleno asi 15 novych virtualu, ve zbytku sveta asi 20. Jako nezkuseny reviewer jeste netusim, jaka je primerena taxa :-)
Groundspeak pracuje na novem projektu, ktery nahradi locationless a virtualni cache, uz aby to bylo.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2005 - 20:08


... A tak, nez nemit kesku podle vlastnich predstav a davat, dle meho nazoru zcela zbytecnou, mikro nekam do okolniho rosti, rozhodl jsem se kesku radeji zaarchivovat.
... a ti ostatni maji z tohoto pohledu proste smulu :(((. Hra bude proste takova, jakou si ji udelame...


Nejak jsem nepochopil, proc by toto misto nemohlo byt treba predposledni stage multikesky. Co na tom, ze kontejner bude treba o par set metru dal? Takze souhlas, hra je takova, jakou jsi ji udelame a nekdy je potreba trochu prizpusobivosti. Podle mne je skoda toto velmi zajimave a pusobive misto vyradit z geocaching hry.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2005 - 21:52

Pred schvalenim Hagea jako approvera jsem ho bral jako toho nejvhodnejsiho... Ac proti nemu stale nic nemam, musim uznat ze mi to pripada ze je ted cesky geocaching "erikstejsi nez erik"... ;)))
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2005 - 22:36

Pred schvalenim Hagea jako approvera jsem ho bral jako toho nejvhodnejsiho... Ac proti nemu stale nic nemam, musim uznat ze mi to pripada ze je ted cesky geocaching "erikstejsi nez erik"... ;)))

¨To nevim proc, je to furt stejny, chtel jsem jednou zalozit virtualni kes a Erik mi durazne vysvetlil, ze mam nekam dat pikslu a hotovo. Proto mi neni jasne, jaky bod by musel byt, aby

"na miste nelze schovat tradicni cache, ani nelze pouzit dany objekt jako vychozi misto multi/offset cache s fyzickou cachi schovanou nekde v okoli."

To jde snad vsude.

Ja osobne bych byl velkym priznivcem virtualnih kesi, fakt se vsude ty piksly povalovat nemusej :-). V mikro stejne o zadny trade nejde, tak je to jedno. Asi by stalo za to, shromazdovat nekde mimo ramec GC.COM zajimave souradnice, kde ale z duvodu treba vzdalenosti nebo ja nevim proc kes pokladat nechci, jen chci na zajimave misto privest lidi. A treba by se po navsteve nekdo domaci mohl rozhodnout tam kes zridit.

  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2005 - 23:06

Asi by stalo za to, shromazdovat nekde mimo ramec GC.COM zajimave souradnice, kde ale z duvodu treba vzdalenosti nebo ja nevim proc kes pokladat nechci, jen chci na zajimave misto privest lidi. A treba by se po navsteve nekdo domaci mohl rozhodnout tam kes zridit.

Je otázka, jestli na všech místech, která někoho zaujmou nutně musí být cache a jestli se zajímavým místům nutně musí říkat virtuální cache ...

  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2005 - 10:23

Také jsem z pravidel nepochopil, jaké by to muselo být místo, které by splňovalo tuto podmínku. Snad jen takové, kde z hlediska potenciální (ne)bezpečnosti není vhodno cokoliv schovávat či se chovat nějak extrémně podezřele. Nevím o lepším místě splňující tento požadavek než místo kilometr od RWY a 50m od plotu Myslel jsem, že virtuální cache jsou pro ta místa, kde cílem není místo samé, ale nějaký zážitek či skutek - ať pocítit turbolenci nebo třeba postavit se na pomník v pozici Lenina. V jednom je nutno s erikem souhlasit - toto je hra o hledání schránek a komu se to nelíbí, ať jde na jiný server. Na druhou stranu webcache a locationless tuto zásadu porušují - tak tomu fakt nerozumím.
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2005 - 23:37

Je otázka, jestli na všech místech, která někoho zaujmou nutně musí být cache a jestli se zajímavým místům nutně musí říkat virtuální cache ...

Na prvni vetu odpovidam ano, protoze bez kesi to nejde. Na druhou ano, pokud se tady bavime o geocachingu. Kdybysme byli na rybarskem serveru, tak bysme tomu mohli rikat virtualni trdliste:-)
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2005 - 11:32

Dost dobře nechápu proč Pitr cache zaarchivoval - původní klasická verze s mikrokeší na konci byla ideální, mohla tam být klidně i regular. Moc se mi to uspořádání líbilo, kecy o bezpečnosti jsou nonsens - jak píše Medcin tam je jen koridor a ještě za plotem. Přístup není zakázán, protože vlastní dráha je až za dálnicí. Milanovy Runways jsou mnohem blíže dráze a jsou naprosto v pohodě (občas jenom remcá ostraha letiště za plotem), ale z právního hlesdiska je vše čisté - není to na pozemku letiště. Fakt nechápu...
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2005 - 12:06

... kecy o bezpečnosti jsou nonsens ... Milanovy Runways jsou mnohem blíže dráze a jsou naprosto v pohodě (občas jenom remcá ostraha letiště za plotem), ale z právního hlesdiska je vše čisté - není to na pozemku letiště. Fakt nechápu...

No, od té doby, co na veřejně přístupném pozemku u letiště našli tu lafetu od bazooky jejich obavy chápu.
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2005 - 19:55

Dost dobře nechápu proč Pitr cache zaarchivoval

Staci si pripomenout debatu kolem volby rewievera a je jasno :-).
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2005 - 21:15

Staci si pripomenout debatu kolem volby rewievera a je jasno :-).

Tady je český překlad pravidel http://citanka.cz/ge...guidelines.html

  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama