Přejít na obsah


Fotka

Geocacing s notebookem.. jaky program?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 h4wk3y

h4wk3y

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2008 - 10:21

poradite prosim program (pro win XP), ktery by umoznoval pres BT pripojit GPS receiver a po zadani souradnic by mi ukazal digitalni kompas a treba vzdalenost? Nic vic nepotrebuji, pokud to bude umet vic, tak ot nevadi.. Diky moc za rychlou radu
  • 0

#2 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2008 - 7:59

Garmin Mobile™ 10 for laptops. Ten asi umi o hodne vic...:)
  • 0

#3 honzahais

honzahais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2008 - 17:51

když ste u hoho je možné pripojit k ntb prěs USB map60tku csxko tak aby laptop pracoval jako s bt GPS na nejakem programu o kterem se bavíte?
  • 0
GPSmap60CSx+topo czech 3PRO /+nokia N73/na delší výpravy HP COMPAQ 6530b

#4 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2008 - 19:36

honzahais napsal/a:
když ste u hoho je možné pripojit k ntb prěs USB map60tku csxko tak aby laptop pracoval jako s bt GPS na nejakem programu o kterem se bavíte?


Uf. :) Přeložit se to dá, tuším, že jsem na to viděl nějaký soft. Hledal bych na googlu pod heslem gps over MAP60CS notebook. :)
  • 0
:)

#5 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2008 - 19:45

Mělo by stačit cokoliv, co zvládne číst NMEA data z USB portu (namátkou stopro třeba OziExplorer). Popřípadě program nRoute (free nadstavba MapSource) od Garminu. V prvním případě musí být v GPS nastaven prtokol NMEA, v druhém normálně Garmin. Co se týče původního dotazu, tak pokud se BlueTooth tváří jako jeden z COM portů, tak OZI bude určitě taky fungovat. nRoute bohužel asi ne, protože vyžaduje komunikaci přes protokol "Garmin". Určitě ale budou i další programy. Zkus Google.
  • 0

#6 cyne

cyne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2008 - 20:28

no a nebo alternativa k Ozimu to Tourtech Quo Vadis, ale taky too umi o hodne vice. A co se tyce jen te sipky tak si myslim, ze pokud nemas notebook plne outdoorovej tak je to docela nebezpecny a jestli bude chodit kruhu kolem kesky tak ti za chvili upadnou ruce ;) treba ani na jednu z mych kesek bych ho nedoporucoval, pokud tedy by jsi nejel autem po cele trase.
  • 0

#7 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2008 - 20:39

honzahais napsal/a:
když ste u hoho je možné pripojit k ntb prěs USB map60tku csxko tak aby laptop pracoval jako s bt GPS na nejakem programu o kterem se bavíte?


Velmi uspokojive funguje program nRoute od Garminu, ktery je ke stazeni zdarma. Po spojeni treba s GPSmap 60CSx mas z laptopu navigaci s perfektnim displejem a navic s hlasovymi pokyny.;)

nRoute ke stazeni zde:

http://www8.garmin.c...ails.jsp?id=575
  • 0

#8 honzahais

honzahais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2008 - 9:42

bertlak napsal/a:

honzahais napsal/a:
když ste u hoho je možné pripojit k ntb prěs USB map60tku csxko tak aby laptop pracoval jako s bt GPS na nejakem programu o kterem se bavíte?


Velmi uspokojive funguje program nRoute od Garminu, ktery je ke stazeni zdarma. Po spojeni treba s GPSmap 60CSx mas z laptopu navigaci s perfektnim displejem a navic s hlasovymi pokyny.;)

nRoute ke stazeni zde:

http://www8.garmin.c...ails.jsp?id=575


tak tp by se mi moc hodilo akorát když kliknu na download ukáže se stránka s tímto textem a nic se nestahuje:( Notice of System Unavailable

We apologize for any inconvenience.
Server is currently unavailable due to scheduled system maintenance.

tak dobrý už to mám eště k tomu nekde zkusím sehnat češtinu
  • 0
GPSmap60CSx+topo czech 3PRO /+nokia N73/na delší výpravy HP COMPAQ 6530b

#9 Mikynov

Mikynov

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2008 - 21:13

alkes napsal/a:
nRoute bohužel asi ne, protože vyžaduje komunikaci přes protokol "Garmin".
Určitě ale budou i další programy. Zkus Google.


Uspesne pouzivam nRoute s Bluetooth GPS Evolve podle navodu:
http://www.malsingma...th_GPS_receiver

BTW je potreba GPSProxyPC 1.x. S aktualni verzi 2.x se mi to nepodarilo rozbehnout.

Mik
  • 0

#10 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2008 - 21:24

Hohoo, tak to je hodně zajímavá informace. Určitě se bude hodit. Díky.
  • 0

#11 lukowicz

lukowicz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2008 - 5:55

A co třeba tohle,je to trochu drahé ale je to fajne :) http://www.cybex.cz/.../kategorie=387/
  • 0

#12 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2008 - 23:10

nRoute je v tomto ohledu nedocenitelný. Jen tak na okraj - ty se fakt chystáš jít s notebookem hledat kešky? :D
  • 0

#13 Chmelda

Chmelda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2008 - 20:23

Ať dělám co dělám nejsem schopen v nRoute zobrazit mapy s lepším rozlišením než cca 1km. Mám odemčené mapy Mountfield a topo 50 v 3.1. Topo czech v 1.20 mám pouze v té debilní formě na kartě, takže bez odmykacích kódu. Naviguje mi hezky, ale po poloslepé mapě. Funguje to někomu líp? Nějaký nápad co s tím?
  • 0

#14 Chmelda

Chmelda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2008 - 20:32

Odpovím si sám :) Nahoře v liště "Zobrazit" a pak v roletce "Zobrazit podrobnost GPS mapy" Děkuji si za odpověď - po 14ti dnech :o
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama