Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Formát souřadnic (desetinná čárka/tečka)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2008 - 11:46

Ahoj, mám tu takový problém a prosím o radu. Při nahrátí GPX souboru do GPS (Garmin mobileXT) se waipointy sice načtou, ale špatně. V podstatě se naimportují pouze na "celé" souřadnice. Dlouho jsem zkoumal čím by to mohlo být a nakonec jsem přišel na to, že problém je v desetiné čárce/tečce v souřadnicích. Soubor je vygenerovaný s čárkami, já potřebuju s tečkami (nebo naopak..). Nevíte co by mohlo vyřešit tento problém - nějaký jednoduchý prográmek co to změní přímo v GPX souboru ? Ručně je to celkem pakárna... Různých konvertorů jsem vyzkoušel taky spoustu, bohužel, čárku s tečkou neprohodil žádný :-( Neřešil jsem to též někdo, nebo nevíte jak na to ?
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2008 - 12:45

Docela by mne zajimalo, cim jsi to GPX vlastne vygenroval? Tam by totiz mela byt vzdycky tecka a nic jineho.
  • 0

#3 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2008 - 13:01

Moc nechápu jak se ti tam dostali čárky, ale poslal jsem ti na email co máš v profilu prográmek pro převod. ;)
  • 0

#4 vlastik7

vlastik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2008 - 13:11

Nepomohlo by zvolit oddělovač tečku místo čárky v nastavení Win? Start - Nastavení - Ovládací panely - Místní a jazyková nastavení - Vlastní nastavení - desetinný oddělovač. (Předpokládám, ze to jsou Windows cz)
  • 0
-- Vlastik7's Family Team Geocaching.CZ --
vlastiksk.blogspot.com

#5 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2008 - 14:13

JarMar napsal/a:
Moc nechápu jak se ti tam dostali čárky, ale poslal jsem ti na email co máš v profilu prográmek pro převod. ;)


Tak mnohokrát děkuji JarMarovi, já se picnu, ono to fakt funguje :-)

Teda, pravda, nejdřív se nedělo nic, ale poté co jsem upravil hlavičku v překonvertovaném soboru, tak to naskákalo do GPS jako po másle a už mám ikonky v mapě tam kde mají být :-D

Problém je, že GPSka s ohledem na národní zvyklosti očekává patrně v souboru odělovací znak desetinou čárku, nikoliv tečku, tedy z tečky, která je ve std. souboru GPX z gc.com jsem udělal čárku a fachá to...

Už se moc těším, až si konečně doposud neodlovené kešule zadám jako průjezdní body do trasy, nechám počítat a pak se navigovat nejlepší cestou :-D Navíc to mám pořád u sebe v mobilku :-) Teď už snad jen schází aktualizace online ! :-)))



Ještě jednou dík.
  • 0

#6 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2008 - 22:36

JarMar napsal/a:
Moc nechápu jak se ti tam dostali čárky, ale poslal jsem ti na email co máš v profilu prográmek pro převod. ;)

Ahoj, mohl bych taky poprosit o ten prográmek? Mám totiž naprosto stejný problém. Díky
  • 0

#7 El Montes

El Montes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2009 - 11:01

Mam Garmina XT verzi 4.20 a mam stejny problem. Kdyz jsem v testovacim GPX souboru prepsal tecky na carky, tak jsou souradnice OK. Diky za radu! Doufam, ze v nove verzi 5.0 je tento bug odstranen.
  • 0
Magellan Triton 2000, GeoBucket na iPhone 4S




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama