Přejít na obsah


Fotka

GeoGet


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
39 odpovědí na toto téma

#21 Aichah

Aichah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 362 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2010 - 9:14

prave tu aktualizaci databaze jsem udelala a stejne mi to tvrdilo, ze kes, ktera je uz dva mesice spustena a normalne nji nachazeji je porad disable....
  • 0

#22 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2010 - 9:20

Protoze v okamziku, kdy jsi ji naposledy aktualizovala, byla disable.
  • 0

#23 Aichah

Aichah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 362 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2010 - 9:35

prave ze ne.... na GC.com jsem na ni koukala a byla enable, dala jsem "aktualizuj databazi", hodila to da PDA, dojela na misto a PDA mi tvrdilo ze je disable.
  • 0

#24 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2010 - 10:07

Aichah napsal/a:
prave ze ne.... na GC.com jsem na ni koukala a byla enable, dala jsem "aktualizuj databazi", hodila to da PDA, dojela na misto a PDA mi tvrdilo ze je disable.


Možná je to tím, že pokud aktualizuješ keše v DB a nenačteš je znovu do výběru, tak se data v tom výběru neaktualizují a exportní plugin pracuje s těmito daty, ne daty v DB. Toto chování mám ověřené pro listingy, ale myslím, že to bude platit pro všechna data.
Je to spíš otázka na HaLuMu, jak jsou data ve výběru načtena (asi budou někde ve vyrovnávací paměti...)
  • 0

#25 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2010 - 10:13

F8 a pak F5 před exportem, zatím mne to nezklamalo
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#26 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2010 - 10:18

fremen.cz napsal/a:
F8 a pak F5 před exportem, zatím mne to nezklamalo


To je jasné. Ale má to nevýhodu - co když aktuální seznam není podle filtru. Pak jedině uložit a znovu načíst.
  • 0

#27 Aichah

Aichah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 362 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2010 - 10:20

Davam "download update", pak "aktualizovat databazi" pak to dam vsechno znova nacist a stejnak jsou tam kese co jsou v provozu porad disable a naopak.....
  • 0

#28 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2010 - 10:25

Jenze pokud davas funkci Aktualizovat databazi, tak to nedela zadnou aktualizaci kesi. Na to je potreba oznacit pozadovane cache a dat v Geojarry "Download listings". ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#29 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2010 - 10:30

Aichah napsal/a:
Davam "download update", pak "aktualizovat databazi"


Download Update jako že GeoGetu? :o Se pak nediv, že tam nemáš aktuální data o keších
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#30 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2010 - 10:43

Jen tak mimochodem, co je myšleno "Aktualizovat databázi?" Plugin Geojerry? Jsem trochu mimo a nechápu (aktualizuju stav a listingy přes PQ)
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#31 Aichah

Aichah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 362 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2010 - 10:45

jj, plugin GJ
  • 0

#32 Aichah

Aichah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 362 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2010 - 10:47

Tak dik, myslala jsem ze se to da delat i jednodusejc nez download listings..... mam databazi cely CR a to by trvalo hoooodne dlouho..... tak se holt musim vratit k databazi jen toho co fakt potrebuju....
  • 0

#33 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2010 - 10:49

Aichah: a kde prosimte v GeoJarry je funkce "Aktualizovat databazi"? Nepletes si to nahodou, ze tuto funkci vidis taky v Pluginech? Ale to s GJ nema vubec nic spolecneho. Takze znova opakuji, pokud chces aktualizovat kese, tak bud pres PQ nebo pres kliknuti na "GeoJarry 2.1.2 - Download listings". Zadne jine dalsi metody nejsou.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#34 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2010 - 10:51

tak si aktualizuj data jen v nějakém okruhu bydliště a potom tam kam hodláš cestovat osobně celou ČR v GG nemám, jen lokality možných odlovů kde se pohybuji
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#35 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2010 - 10:56

No právě, jediný co jsem našel je "Aktualizace databáze" czgcrefresh, a pak nějaký script gj, proto se ptám, co tím autorka myslela a na co všichni tvrdí, že to dělá blbě :|
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#36 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2010 - 12:08

na udrzovani databaze kesi cele cr bych rek, ze v soucasnosti nic vyslovene jednoducheho neexistuje. v zasade v GeoGetu NIKDE neni zadny tlacitko na aktualizaci cely databaze, a pokud je myšlen plugin s názvem "aktualizace databaze" tak ten dela pouze a jen to, ze ke kesim ktere UZ JSOU v databazi potaha/priradi nadmorskou vejsku, znamky z gc.cz, priradi tagy s okresy a kraji a prida tagy s BestOf) je tam JEN pro to, aby clovek nemusel rucne spoustet 4 pluginy, ale spusti je vsechny naraz. ZADNE nove kese to nestahuje a dokud to nejakym kloudnym zpusobem gc.com nepovoli tak to nepujde. pro stahovani novych kesi, nebo kesi v nejakem uzemi kde se pohybuju existuji dve moznosti, a to bud tahat PQ, na to musi byt clovek PM a da se GeoGet nastavit tak, ze posledni PQ na mailu pri spusteni treba sam stahne a naimportuje. jenze do toho PQ se vejde tusim 500kesi a uzivatel ma omezeny pocet PQ ktere muze stahnout. druhou moznosti je pouziti nelegalniho programu GeoJarry (pokud vas desi slovo nelegalni, tak vsechny ty skrysotlace a moziga jsou na tom uplne stejne), kterym se daji stahovat kese relativne bez omezeni. a pri vhodnym nastaveni se ta takhle aktualizovat nejake uzemi bez problemu. pro aktualizaci cele cr uz neexistuje snad NIC legalniho. geojarrym tahat celou CR je prasarna nejvetsiho kalibru a riziko zablokovani uctu u gc.com. a pres PQ celou CR neudelate jinak, nez sdilenim PQ s jinymi uzivateli, coz uz je zase afaik nelegalni. jak to resim ja? MAM v GeoGetu kese z cely CR, GeoJarry stahne jen ty ktere v DB nemam, a kese starsi 14 dnu v kralovehradeckem kraji. pri pousteni tohodle max jednou za tejden se nestahuje vic jak 50-90kesi a MAM celou CR. pokud jedu nekam vyslovene lovit aktualizuju danou oblast, pokud nekde projizdim tak kes v oregonu je a mobilem se kouknu zda je v provozu. howk
  • 0

#37 Aichah

Aichah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 362 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2010 - 12:33

Mikrome moc dekuju, presne tohle jsem potrebovala vedet.
  • 0

#38 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2010 - 12:36

Aichah: presne to jsem ve zkracene verzi napsal vyse.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#39 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2010 - 12:39

Problem s archivovanyma kesema je nasledujici:

Kdyz dojde k archivaci, keska se prestane objevovat na webu a prestane byt posilana pomoci PQcek.
Takze pokud mi prijde PQcko s kesema a ja ho naimportuju, tak se sice upravi stavy vsech kesi enabled-disabled, ale zadne kese se nenastavi jako archived. A proc? No protoze v PQ ta informace neni. A neni ani na webu.
V databazi tak archivovana keska proste sedi a sedi, stale oznacena jako nearchivovana. A jedina moznost, jak poznat, ze je z archivace podezrela, je stare datum posledni aktualizace.

Predvedeme si modelovy priklad: Mam v GeoGetu vsechny kesky v Praze, mam je tam uz dlouho. Dostupnymi zpusoby je prubezne aktualizuji (geojarry, pq, nejak jinak ... ). Pokud si nyni stahnu a naimportuju PQ se vsema kesema v Praze (nebo pomoci GJ stahnu vsechny kese v Praze), tak se mi nejake nove kesky mozna pridaji, spouste z nich se zmeni status enable-disable, ale zadna neni uvedena do stavu archived. Web Geocaching.com proste tuhle informaci "neposkytuje".
Pokud ted spustim v GeoGetu filtr "Vsechny kese v Praze, ktere nebyly dnes aktualizovane", tak se mi jich par zobrazi. A ty jsou podezrele. Jsou to zombie. Jaktoze nebyly aktualizovane, kdyz jsem aktualizoval celou Prahu? No to je proste - jsou archivovane. Potichoucku vypadly z Geocaching.com vystupu, ale v databazi sedi. Kdyz ke vsem tem podezrelym kesim tedka stahnu pomoci GeoJarry listing (ktery informaci o archivaci obsahuje), GeoGet to pozna a spravne si je oznaci. Pochopeno?

Cely tento postup jde automatizovat
a) bud pomoci GeoJarry (vytvorit si davku, ktera dle filtru do GG databaze stahne listingy pro vsechny kese v danem uzemi neaktualizovane po dobu N dni)
b) nebo pomoci integrovaneho nastroje v Geogetu (provest archivaci kesi neaktualizovanych po dobu N dni - ale tomu ja osobne moc neverim, obcas to neplati. Kes muze byt nejen archivovana, ale i stazena pomoci "retract listing", nebo treba jen v pohranici prekonvertovana do druheho statu -- posun souradnic nebo spatne zarazeni ownerem)
c) nebo pomoci prokestomova makra archivator.
  • 0

#40 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2010 - 18:22

Jeste bych znova zduraznil, ze "Aktualizace databáze" czgcrefresh se tyka jen doplnkovych nadstavbovych informaci, tedy doplneni nadmorske vysky, a hlavne oznaceni bstof kesek a oznaceni hodnoceni kvality kesek, oboje z tohoto ceskeho serveru. Tim se v zadnem pripade neaktualizuje stav kesek.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama