Přejít na obsah


Fotka

Máte raději větší, anebo menší obtížnost cache?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
39 odpovědí na toto téma

#1 Ondrej Strnad

Ondrej Strnad

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2008 - 10:26

Dobrý den! Chci se Vás zeptat, zda-li máte raději větší, anebo menší obtížnosti cache. Děkuji, Ondřej Strnad.
  • 0

#2 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2008 - 10:33

Ano, máme. B)
  • 0

#3 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2008 - 10:38

Menší je lepší, ale pokud se mám rozhodnout mezi jedničkovým mikroušem na náměstí, nebo trojkovou keškou v přírodě, zvolím raději tu trojku. ;)
  • 0

#4 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2008 - 10:50

Nejraději mám obtížnost keše (stejně jako obtížnost terénu) označenou SPRÁVNĚ. Odlov tak můžu řešit podle toho na co mám zrovna náladu a nejsem nepříjemně překvapený u keše.
  • 0

#5 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2008 - 11:10

Pitrus: přesně tak :) a ještě bych dodal - aby to mělo smysl. Dát v lese do pařezu mikro a hint "hledej" není to co bych uvítal.
  • 0

#6 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2008 - 11:15

Vůbec hinty ve smyslu hledej šmudlo jsou na prd, to pak akorát naštve, lepší tam nedat nic.
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#7 honzahais

honzahais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2008 - 13:11

hinty by uvádět měli , kdo chce cache těžší tak si ho hold přečíst nemusí, ale když není tak co potom my chůdáci nezkušení začátečníci:D
  • 0
GPSmap60CSx+topo czech 3PRO /+nokia N73/na delší výpravy HP COMPAQ 6530b

#8 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2008 - 13:40

Nám je to jedno, jen by měla odpovídat skutečnosti a případně i obtížnosti by měla odpovídat nápověda. Myslím, že není prvořadým úkolem nechat kačery rozebrat zeď, přeorat louku a vykácet půlku lesa... Samozřejmě jako autor takové náročnější keše musím počítat s tím, že návštěvnost bude nižší než u standardní 1/1
  • 0

#9 SirGeoWolf

SirGeoWolf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2008 - 14:04

Mám rád rozmanitost, takže mi vyhovují i vyšší i nižší obtížnosti.
  • 0

#10 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2008 - 14:15

Je mi to jedno, ovšem u terénu č.5 jsem si to až na jednu zatím vždy včas rozmyslel.
  • 0

#11 Housle

Housle

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2008 - 15:20

Ja myslim ze kese z vyssi obtiznosti nebo terenem mi daji neco vic(neco vic nez magnet na lavicce):D No ale nektere mestske ukryty taky stoji za to,to ale spis zalezi na ownerovi
  • 0
DNF je důvod k další návštěvě.

#12 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2008 - 16:09

u mne take zalezi na tom,kolik mam casu,pokud mi vyjde hodinka casu,zvolim neco lehci,kdyz je cas,neco slozitejsi,ale potesi kazda hezka kes.
  • 0

#13 Pejsek2

Pejsek2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2008 - 18:40

jsem za ty jednodužší. Nejde mi o to (jak zde již bylo uvedeno) přeorat půlku lesa, jde mi o to navšívit zajímavá místa. K čemu je čtyř hvězdičková keš, když je v ložnici bezdomovců.
  • 0
Garmin GPSMap 60C + TOPO Czech - nanahraditelna kombinace v mistech s dobrym signalem
FS Loox C550 + BT GPS evolve - vhodne do lesa, na mista kde neni moc vyhled na satelity
Nokia 6131 + Handy Geocaching 2.7 - nouzovka kdyz dojde fuel v PDA a neni signal pro Garmina

#14 MišutkaCZ

MišutkaCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2008 - 18:55

Podle nálady, ale spíš obtížnější a v přírodě.
  • 0

#15 Jitka_F

Jitka_F

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2008 - 18:57

Jestliže se jedná o vyšší obtížnost ve smyslu lezení do příkrého svahu po kluzkém listí, blátě nebo písku, tak to radějc něco lehčího. Ale kešky na stromech nebo na skále, to už mám ráda (pětihvězdičkové až tak ne).
  • 0

#16 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2008 - 7:37

Mám rád kešky, u kterých vím, že hledám na správném místě. Tedy nejradši správně zaměřené tradicionálky, méně už rád mysterky vyžadující dlouho domácí přípravu, navíc bez možnosti kontroly souřadnic, a v neposlední řadě nemám rád multiny u kterých si nikdy nejsem jist co vlastně ] a vůbec ?proč proboha? mám počítat to či ono..., navíc když se spletu byť jen nepozorností ve výpočtu, kdy většinou všichni spěchají.. cesta se pak ubírá úplně jiným směrem...

Obtížnost jako taková nehraje až tak roli, protože výše obtížnosti je stejně zcela individuální.
  • 0

#17 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2008 - 8:30

Mám rád, když keška generuje nějaké zážitky a to s obtížností ani tak nesouvisí, to souvisí hlavně se stylem, jak autor vytvořil scénář keše.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#18 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2008 - 8:56

Já preferuji dobrou zábavu. Obtížnost mě nijak netrápí. Pětkové terény vynechám a pětkové schovky prostě občas nenajdu, takový je život. Takže Hladovci, do toho...;)
  • 0
Sylvia999

#19 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2008 - 6:25

Souhlas se Sobikama. Důležitý je, aby kešku správně odhadl sám owner a nedocházelo k devastaci. Taky samotné hodnocení keše by mělo být pečlivější. (např Kleine Bastai v DDR fakt není terén 2) Jinak ale osobně lovím dle nálady. Jsou dny kdy mě vyšpekulovaná schovka spíš nakrkne, někdy zase si to užiju. Nemám rád překvápka typu terém 1,5 a nakonec je tam potřeba horolezecké lano nebo gumáky. Nenávidím schovky "pod kamenem" v kamenném poli, kešky v zídkách a zdech, mikrošky v lese, keše na nepodnětných (jak to jen pojmenovat) a nebo přímo ošklivých místech. KEŠKA BY MĚLA BÝT NALEZITELNÁ POUZE OČIMA!! Taky první co dělám je že se postavím na coord a koukám, uvažuju kam bych dal já.. Pokud je tam oranice od předchozích kačerů je mi jasno - nebude to jednoduché
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#20 Gelda

Gelda

    Gelda

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2008 - 18:15

No, moc pěkná diskuze. Souhlas v prvé ředě se Sobikama a se Silvia999. Osobně spíše preferuji složitější/naročnější keše, protože návštěvnost je menší a zároveň mi tento náročnější výkon "něco dá". Keše typu 1/1 v okolí měst jsou charakteristická svým geookolím (vyšlapaná cestička, podezřelý kámen, atd.) a taková keš nikomu nic nedá, tedy krom bodu. Proto ty složitější...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama