Přejít na obsah


Fotka

Podekovani za kesky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
57 odpovědí na toto téma

#41 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2005 - 9:19

Treba jeste trikrat, i kdyz ja jsem ti rozumel hned napoprve :-).Nikdo urcite nepraska piksly jen aby mel carku, to je neopodstatnene a nedolozene tvrzeni. Uz od zacatku byly kese zajimave a mene zajimave, to neni zadna novinka. Me se treba tva multi moc nelibi (prekvapeni?), ale nebudu kvuli tomu psat, ze se hledani kesi vseobecne meni v infantilni bojovky :-). A uz koncim, aby se nekdo nezacal zamyslet nad jednotvarnosti teto diskuze.

Na celém tomto komentáři mě překvapuje spíš jiná věc a to sice hodnocení cache jako infantilní bojovky aniž bys(te) jí navštívil a absolvoval. Pokud by jí jako výše uvedenou infantilnost hodnotil kdokoliv z těch, kdo již na ní byl, pak řeknu díky, i za negativní reakci. Ale to je jen takový němý výkřik. Jinak chápu, že někoho netáhne válka a cokoliv s ní spojené.
Taky mám cache na které se prostě podívat asi nepůjdu, protože mě nebere buď jejich umístění, nebo cesta k ní. Obecně mám radši třeba cache co jsou mimo obydlená území a do města by mě hledání nelákalo. Ale principielně tu šlo o trochu něco jiného. Možná taky o srovnání se světem, kde jsme tímhle růstem běžných caches docela unikát. Ale je každýho věc jakou cache si vyrobí, pokud má pocit, že to řekne něco víc i dalším lidem...
Každopádně písmena tady zkrátka každý vnímá jinak a bral bych to asi následujícím způsobem jako příklad. Co jsem viděl cache Dape teamu z Brna, tak sem musel pokaždé smeknout nad tím, jakou práci si s tím dali. A pak člověk na druhý straně potká přesně to, co už tu někdo nakousl. Podrobnosti cache jsou dvě věty, hint a nazdar. To mi zavání tím čárkováním ať se to zdá podložené nebo ne. Dá se to chápat i tak, že taková cache je super pro výlet s dětmi a zlobivou manželkou, která nemá náladu hledat někde v roští kdoví co.
Takže se asi budeme muset smířit s tím, že jsou cache a cache a každá cache si svého cachera najde. Kolega BlooDiK tu ale zjevně neměl chuť drbat nějaké geocachery za jejich snahy, ale spíš ho možná zajímalo jak se k tomu kdo staví. Koho lákají spíš ty obyčejné cache, které končí třeba i maličkým rozčarováním a koho monstra, kde si užívá půl dne a je odměněn fantastickým místem a show.
Takže abych to trápení své klábosnice ukončil konstatuju, že poděkovat musím a chci všem, co se pářou s výrobou cache, ale taky těm, co se sice nepářou s výrobou, ale zase se pářou s umístěním, které skutečně stojí za to. No a ti ostatní... třeba jim zas poděkuje někdo jiný :)
  • 0

#42 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2005 - 13:55

Zrovna dnes ráno jsem přemýšlel o poděkování všem zakladatelům cashí, po přečtení několika názorů, mě překvapilo jak se dobrá myšlenka vždy změní v podivnou diskusi. S geocachingem jsme jako rodinka začali před pár dny, měl jsem vždy problém dostat děti do přírody a opustit zabíječe času dnešní moderní doby, mám to teď lehčí a ony sami žadoní kdy někam vyrazíme. Užívejme si všichni krásných a i těch horších chvil a míst v našem životě a hledejme na tom vždy to lepší, vždyť jde o to abychom dýchali "čistý" vzduch v přírodě a věděli jak ta naše země česká vlastně vypadá.
  • 0

#43 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2005 - 16:53

.... za kazdu cache je potrebne podakovat - aj ked si napr. zaroven mozem mysliet, ze nebola najpodarenejsia a mozem to napisat aj do logu. ...

Tak tak, od toho log taky je. Efektivnim podekovanim za cache je, ze ji najdes a zalogujes, to bychom jinak museli pri trose duslednosti dekovat Billu Clintonovi za zruseni Selective Availability, Mike Teagovi za prvni cache, Groundspeaku za udrzovani listingu a tak dale, bla bla bla, to k nicemu neni.

Zajimavejsi mi pripada tema kvality. Podle me je kazda cache dobra, kdyz ji nekdo najde a oceni, to je taky jediny meritko, jestli vubec ma smysl obecne mluvit o kvalite. Podle popisu a logu pak se kazdej muze rozhodnout, jestli do toho pujde, nebo ne. Urcite se pred zalozenim cache vyplati trochu premejslet, ale to je hodne individualni a jak kdosi uz prede mnou poznamenal, zalezi to na obou, sazeci i hledaci. Zase to jde resit pres log, pokud tam hledaci pisou, co si mysli a sazec to cte a vnima, muze se ledacos vylepsit.

Podstatny je, ze se pri zakladani a hledani dobre bavime a ze na to mame cas (jak videt podle rozsahu tohoto vlakna, jsme na tom hodne dobre, he he).

  • 0

#44 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2005 - 2:01

No, já bych se přidal k poděkování všem co nějakou cache zalozili.....každý má nějaké "své" místo, které ho nějak oslovuje ...jiného nemusí. Jsem rád za všechny cache i za ty, co maj jen tři řádky a hint. Nezáleží to vše jen na tom, kdo cache ukryl. Záleží i na tom, kdo cache hledá. Například, když si sežene doplňující informace, najde si zajímavosti v okolí atd. Není nudné cache ... může být jen nudný, uspěchaný geocacher, který ani nenapíše pořádně log. Nedávno jsem se třeba výborně bavil na Mayinčině "Klatovských" cache. Kdybych to srovnával z Antracite... Myslím, že třeba i ona si dala práci a o nic menší než vy z Atracite. Cache, to se prostě nedá srovnávat, každá je něčím jiná, zvláštní ...prožijou se při cestách za nimi různé příhody ....tu veselé tu smutné.... :-) Lidi se zájmy jako máte vy, třeba nenadchnou...podobně jako vás nenadchne třeba cache Lopata.....no jo, ale pri cestě k ní můžete objevit řopík :-) a to vám třeba udělá radost .....takže fakt záleží na více věcech. Definice umístění co skutečně stojí za to, je velice složitá. Záleží i na odvaze, kam až se dá v podmínkách pro umísťování cache zajít. Atraktivní řekněme trochu adrenalínová místa bývají někdy na soukromém pozemku, jindy je tam zakaz vstupu, jindy to, jindy ono....občas cachera někdo vyhodí, občas může od někud spadnout, občas na něj může něco spadnout.....fakt je to o odvaze. Já jí třeba nemám a tak jsou moje cache spíše rodinná záležitost. Pro pohodové odpoledne....nějak se tím netajím, myslím, že pár lidičkám udělám radost a o to mi jde. Neříkám, že mě neláká udělat nějakou akční cache, ale myslím, že nakonec bude spíš logická a tajemná :-) a pro někoho třeba nudná. Můžeme vést debatu o tom, že třeba autor nevybral jó nějak moc zvláštní místo a putavý příběh, ale zase dal do cache spousty pěkných věcí, neinvestoval čas, ale peníze a tak může být výsledný poměr atraktivnost / radost z nalezení úplně stejný. Můžeme vést debatu o tom proč je v jedné lokalitě tolik a tolik mikrocache. Když by šly některé dát na regular a některé na multi.....atd.. ale jak už tu myslím padlo, je to jen hra ... Tak si hrajme! :-)
  • 0

#45 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2005 - 10:56

Na celém tomto komentáři mě překvapuje spíš jiná věc a to sice hodnocení cache jako infantilní bojovky aniž bys(te) jí navštívil a absolvoval

Za toto "hodnoceni" jsem pricinil nejvetsiho smajlika, jaky byl v te dobe k dispozici, abych naznacil, ze to je zlehceni a ze to cele nerikam uplne vazne. Staci?
  • 0

#46 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2005 - 11:13

No a ti ostatní... třeba jim zas poděkuje někdo jiný :)

Od nekoho, kdo nasel min kesi nez by se dalo spocitat na prstech siamskych ctyrcat dost drsne prohlaseni. (ted bez smajliku).
  • 0

#47 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2005 - 14:11


Kdysi jsem na turistickem rozcestniku cetl napis " POZNEJ SVOJI VLAST ", tak jsem si rekl, ze je to dobry napad a zacal jsem poznavat svoji vlast. Proto dekuji vsem tvurcum cache, ze mi v tom pomahaji a objevuji pro mne (i ostatni) zajimava mista v nasi vlasti.
  • 0

#48 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2005 - 12:28

Od nekoho, kdo nasel min kesi nez by se dalo spocitat na prstech siamskych ctyrcat dost drsne prohlaseni. (ted bez smajliku).

Pane kolego jsou to jen písmena, která holt nevyjadřují pocity pisatele čtenáři občas tak, jak mají ve skutečnosti být. Takže na vysvětlenou k mému komentáři asi toliko:
Poděkují jim jiní, kterým se zase uvedená cache líbí. Nikdo se nemůže zavděčit všem a každému se holt líbí něco jiného. Tím chci říct, že jejich práci zcela určitě někdo ocení a jejich práci neočerňuji.
Jestli Vám to přišlo jako zdrcující kritika kešerů od někoho, kdo holt nenašel tolik keší jako Vy, pak to tak vyznít nemělo. Howgh. :-)

  • 0

#49 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2005 - 12:39

Od nekoho, kdo nasel min kesi nez by se dalo spocitat na prstech siamskych ctyrcat dost drsne prohlaseni. (ted bez smajliku).

... a tím bych naši debatu ukončil, neboť zcela neodpovídá náplni tohoto fóra a myslím, že nepřináší do diskuse ostatních naprosto nic pozitivního což jsme asi ani jeden nechtěli. Takže teď už skutečně howgh a vzhůru na rozhledny, krásná jitra a... :-)

  • 0

#50 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2005 - 22:52

Od nekoho, kdo nasel min kesi nez by se dalo spocitat na prstech siamskych ctyrcat dost drsne prohlaseni. (ted bez smajliku).

aaaaa pozor pan zavodnik porovnava, tohle byl projev GENIA PRUMERNOSTI! Gratuluju Jerry.



  • 0

#51 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2005 - 16:48

Jestli Vám to přišlo jako zdrcující kritika kešerů od někoho, kdo holt nenašel tolik keší jako Vy, pak to tak vyznít nemělo. Howgh. :-)

Ze mi to od tebe prislo drsne nema co delat s poctem kesi ktere jsem nasel ja. Rec byla jen o tobe. (A v poctu zasazenych by to bylo jeste zajimavejsi, uvazim-li ze jsi hrdym zakladatelem 0,2 - 0,3 kese :-)). Proc najednou takove ohledy na ostatni? Vzdyt to jsou pro vas jen ti patlalove, kteri praskaji piksly kam je napadne.
Ze se vede podobna diskuze pod titulkem PODEKOVANI ZA KESKY je zasluhou vaseho teamu a skoncit ji kdyz uz je ti to nepohodlne nelze rypanim a HOWGOVANIM, jedinym zpusobem je zmlknout.
  • 0

#52 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2005 - 8:16

aaaaa pozor pan zavodnik porovnava, tohle byl projev GENIA PRUMERNOSTI! Gratuluju Jerry.

Hejtro, tvuj druhy prispevek me adresovany a zase vyplyvajici z nepochopeni.
Kdyby napsal KDOKOLI, ze nebude za kese ktere se mu nelibi DEKOVAT, byl by to vyrok stejne drsny. Siamsky ctyrcata jsou tam jen pro naznaceni meho dojmu, ze clovek s vetsimi zkusenostmi v danem oboru (a tim nemyslim ani tebe ani sebe) by neco podobneho nenapsal. Neni tam porovnani s kymkoli.
Jinak dekuji za kompliment, ale ve vsi skromnosti si myslim ze jsem genius jen podprumerny.
  • 0

#53 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2005 - 17:00

Ze mi to od tebe prislo drsne nema co delat s poctem kesi ktere jsem nasel ja. Rec byla jen o tobe. (A v poctu zasazenych by to bylo jeste zajimavejsi, uvazim-li ze jsi hrdym zakladatelem 0,2 - 0,3 kese :-)). Proc najednou takove ohledy na ostatni? Vzdyt to jsou pro vas jen ti patlalove, kteri praskaji piksly kam je napadne. Ze se vede podobna diskuze pod titulkem PODEKOVANI ZA KESKY je zasluhou vaseho teamu a skoncit ji kdyz uz je ti to nepohodlne nelze rypanim a HOWGOVANIM, jedinym zpusobem je zmlknout.

To je zajímavé, jak se dá diskutovat pod velmi pozitivním názvem: Podekovani za kesky

Mám dostatek nalezených a zasazených cache, abych se mohl taky vyjádřit k tématu?

  • 0

#54 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2005 - 17:54

Ze mi to od tebe prislo drsne nema co delat s poctem kesi ktere jsem nasel ja. Rec byla jen o tobe. (A v poctu zasazenych by to bylo jeste zajimavejsi, uvazim-li ze jsi hrdym zakladatelem 0,2 - 0,3 kese :-)). Proc najednou takove ohledy na ostatni? Vzdyt to jsou pro vas jen ti patlalove, kteri praskaji piksly kam je napadne.
Ze se vede podobna diskuze pod titulkem PODEKOVANI ZA KESKY je zasluhou vaseho teamu a skoncit ji kdyz uz je ti to nepohodlne nelze rypanim a HOWGOVANIM, jedinym zpusobem je zmlknout.

Na toto fakt nemá cenu jakkoliv reagovat. Ale něco přeci jen napsat chci výhradně ostatním.
Omlouvám se všem, kteří tohle všechno museli přelouskat, aby se dostali k normálním zprávám.



  • 0

#55 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2005 - 11:33

Myslim, ze tve reakce jsou pro me chapani zvlastni. Vnimam veci jinak nez ty a tak s tebou nemohu souhlasit a nedovedu pochopit, proc tohle vsechno delas? Cele jsem to zde cetl a opravdu te nechapu.

Abych se priznal jsem smutny. Hajtra.



  • 0

#56 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2005 - 19:00

Na toto fakt nemá cenu jakkoliv reagovat. Ale něco přeci jen napsat chci výhradně ostatním.
Omlouvám se všem, kteří tohle všechno museli přelouskat, aby se dostali k normálním zprávám.

Dekuji a tvou omluvu prijimam. Mimochodem, kdyby byla nekde moznost ti mailovat primo, bylo by to vsechno davno jen mezi nami a nemusel jsi zde obtezovat i ostatni. Muzes mi mailovat pres profil. Kde najdu tvuj, kdyz vystupujete jako tym?
  • 0

#57 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2005 - 20:44

Myslim, ze tve reakce jsou pro me chapani zvlastni. Vnimam veci jinak nez ty a tak s tebou nemohu souhlasit

S cim z meho tvrzeni, ze
a) to s geocachingem posledni dobou nejde od deseti k peti,
B) ze si nemyslim ze nekdo uklada kese kamkoliv jen aby mel bod ve statistice a
c) ze by se melo podekovat za kes jejimu tvurci, at uz me dojmy z ni jsou jakekoliv
nesouhlasis?
Ja chapu, ze mas taky rad bungry a ze mysleni mladsich a podobne zamerenych lidi je ti blizsi.
No tak si delejte kese podle sveho gusta, kdyz se vsem libila a neni treba to tady resit. Kazdy ma svuj rukopis a po urcite dobe vim, ci kese sbiram a ktere mijim obloukem, i kdyz jsem primo u nich. Uz bych v teto diskuzi radeji nepokracoval, stejne te nepresvedcim a uz jsem rekl vsechno co jsem chtel.
  • 0

#58 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2005 - 10:51

Ja ti nerozumim ... skutecne delis geocachery na opravnene a neopravnene se vyjadrovat ke geocachingu podle toho jakeho dosahli veku ci jak dlouho delaji geocaching?
Tak treba ja ... ve svych temer 35 letech si jako 'ten mladsi' uz, bohuzel, nepripadam. Ke geocachingu jsem se dostal zacatkem roku 2002, kdyz jsem si koupil svoji prvni gpsku (samozrejme kvuli zamerovani bunkru ;). Nevim, jestli to pamatujes, ale v te dobe byly u nas 2, slovy dve, virtualni kese, jedna na Vysehrade a jedna u Uhrinevsi. (Neveris-li, over si to na gc.com)
Tak co myslis, jsem opravnen sem neco napsat ? Odpovedel jsem si sam a napsal sem svuj nazor. Vysvetlili jste mi, ze nemam pravdu a ja to uznal a svuj nazor prehodnotil a od toho snad diskuse jsou, nemyslis ? A je snad jedno, jak stary ci zaslouzily kdo je.

A ted k dalsimu bodu ... sam pises, ze vis ci kese se ti libi a kterym se vyhybas obloukem. Tedy jinak receno, podekujes tem, kterych kese jsi ulovil a tem, kterym se vyhybas obloukem, tem 'podekuji jini'. Proc tady vasnive kritizujes neco, co sam delas ? Opravdu tomu nerozumim ... Nebo ze by preci jen bylo mozne, ze u psaneho projevu nemusi ctenar uplne presne pochopit co mel pisatel na mysli ?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama