Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

mění se mi souřadnice


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 jawa&broucek

jawa&broucek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2008 - 21:28

zdravím, mám za sebou úspěšných pár nálezů, ale te´d mám problém se souřadnicemi. když si najdu cíl dalšího výletu (lovu) souřadnice si zadám do gps, pro kontrolu si znovu najedu na souřadnice a najednou jsou tam jiné, za chvíli to zkusím znovu a opět tam jsou jiné. Dost mi to pak lov stěžuje. Díky za radu jawa&broucek
  • 0

#2 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2008 - 21:35

Ahoj, dolň co používáš za GPS, program a jak souřadnice do GPS vkládáš.
  • 0

#3 NeciXZY

NeciXZY

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2008 - 22:22

Nevkládáš je v špatným formátu?
  • 0

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2008 - 6:02

Zkus napsat nějaký příklad. Může to být také tím, že je zadáš v určitém formátu a GPSka je zobrazuje "přepočtené" do jiného formatu atd.
  • 0

#5 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2008 - 7:12

sobikovi napsal/a:
Zkus napsat nějaký příklad. Může to být také tím, že je zadáš v určitém formátu a GPSka je zobrazuje "přepočtené" do jiného formatu atd.


Ještě je také možnost, že si bod v mapě nechtěně posuneš kurzorem a to mu také změní souřadnice.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#6 jawa&broucek

jawa&broucek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2008 - 20:19

ahoj díky za odpovědi, ale mě se ty souřadnice mění na stránkách "geomapy" né v gps, ta je v pohodě (garmin etrex legend) Nemám propojovací kabel, přepisuji si to růčofůčo. Příklad: město Dvůr Králové n/L a keška "nádražní pěšina", mě to ukazuje souřadnice N50 24.893 E015 47-899 cca za pět minut to jsou souřadnice N50 24-921 E015 47-92 a tak to pokračuje dál, pokaždé jsou jiné. Jsem začátečník a chytlo mě to, chtěl bych v tom pokračovat a né aby nějaká banalita odradila. Díky
  • 0

#7 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2008 - 20:48

Jestli jsem to dobre pochopil, tak souradnice dostavas z nejake mapy, proc je neberes primo z listingu te kese? Konkretne Nadrazni pesina ma souradnice N50° 24.842 E15° 47.922
  • 0

#8 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 9:21

Tak me jeste napadlo, nedostavas ty souradnice z mapy na tehlech strankach? Nevim teda jestli to jde. Kese na te mape jsou umyslne znepresnene a tudiz se muze jejich poloha i menit.
  • 0

#9 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 9:34

kolombo napsal/a:
Ještě je také možnost, že si bod v mapě nechtěně posuneš kurzorem a to mu také změní souřadnice.

Tak tohle se mi stalo už 2x, i když používám CtrlC/V a z Topa to odešlu do Garmina. Ale není mi jasný, jak můžu náhodně posunout vložený bod - snad se to zeptá co chci dělat, ne? No v každým případě jsem skončil uprostřed lese asi 2km od plánovaného místa a podruhý jsem v Pardubicích skoušel najít keš v bilboardu - jenže jsem na zadaných souřadnicích nenašel ani ten bilboard :D
  • 0

#10 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 9:54

S legendem opravdu opatrně! V případě že dáš "vyhledat nejbližší" a pak (aniž bys ji rozkliknul) dáš rovnou "mapa", je vysoce pravděpodobné, že si souřadnici opravdu posuneš. Pokud chodíš podle mapy (což je rozhodně dobře), je potřeba si rozkliknout vždy konkrétní waypoint, pak dát dole navig a pak teprve z menu vybrat mapa. Jiný postup je nebezpečný na změnu souřadnic.
  • 0

#11 jawa&broucek

jawa&broucek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 22:19

tak vám moc děkuji, máčo jsem já a né technika, hledal jsem ´jen na mapě a neotevřel si listing dané kešky. Díky maaaco, ty jsi na to kápnul, takže gudlak kačeři B)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama