Přejít na obsah


Fotka

Export do PDF


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#1 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 13:32

Pokud by měl někdo zájem převést listingy z GeoGetu do PDF, možná jsem našel cestu. Výhodou je, že mapky, obrázky z listingu, hlavička, listing i poslední logy jsou pak v jediném souboru, zobrazitelném na různých platformách a to docela spolehlivě. Prací s generováním PDF se dost často zabývám, ale většinou používám Docbook a XSLT, nebo přímo ručně generuji FO, které se pak dá převést na PDF pomocí jiných aplikací (nekomerční FOP, komerční XEP).

Napadlo mě, že by šlo možná převést HTML na FO. Podíval jsem se na net a vida - existuje multiplatformní GNU projekt HTML2FO http://sourceforge.n...ojects/html2fo/

Měl jsem nad disku nějaké starší exporty z GeoGetu, které byly po stránce html bohužel geogetem zprasené (neukončené <p> tagy a pár dalších drobností, které prohlížeče ignorovaly, ale pro další zpracování by měly být raději validní), ale to se snad dá vyřešit - buď to už dělá novější GeoGet správně, nebo to předpokládám Haluma ještě opraví - píšu to po prvním pokusu, takže jsem ještě nepátral jak to teď je.

Po ruční úpravě souborů do validního HTML to HTML2FO přechroustal do FO formátu bez řečí.

Pro převod na PDF pak stačí obdobný projekt - FOP http://xmlgraphics.apache.org/fop/, což je převodník FO na PDF. Je nutné použít verzi 0.20.5 (s novější to nespolupracuje) a samozřejmě dokonfigurovat vazbu na fonty, české dělení slov apod. K tomu jsou věci a český popis na www.kosek.cz. Pokud by to někdo chtěl v nakonfigurovaném stavu, můžu pomoct.

Po spuštění jsem získal PDF, kde bylo vše. Bohužel, ještě se bude muset dořešit spolupráce těchto programů na bázi kódování - HTML jsou v UTF-8, FO to vygeneruje v ISO-8859-1 a výsledné PDF je po stránce češtiny poněkud zmatené. Myslím ale, že tohle se dá také vyřešit.

Ve finále je moje představa, že se napíše primitivní skriptík, který projde všechny podadresáře v geoget\offline\cache a na každý nalezený soubor to aplikuje dvojici příkazů

html2fo.exe soubor.html %temp%/soubor.fo
fop.bat %temp%/soubor.fo cíl/soubor.pdf

To se dá napsat i jako BAT soubor (respektive sada BAT souborů) během poměrně krátké chvíle. Výsledek by mohl být překvapivě užitečný.

Až budu mít čas, budu se tím ještě zabývat. Ostatním to dávám jako námět na zamyšlení a vybízím k pokusům a případnému sdělení vlastních postřehů.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 15:44

Export do HTML je trosku takova matlanina, ja vim. Budu se ted v brzke dobe v tom hrabat, takze jakekoliv namety na vylepseni generovani HTML vitam!
  • 0

#3 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 17:55

Ja uz jsem format PDF zavrhl, pouzivam MobiPocket reader. Jedna se o free SW (jak reader tak creator), prevod z html (a spousty dalsich formatu pdf nevyjimaje) je komfortni a hlavne bez problemu s kodovanim cestiny. No a v neposledni rade je na netu ke stazeni (a kupodivu vetsinou legalne zdarma sirenych) spousta e-knih ve formatu MobiPocket.
  • 0

#4 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 12:28

ja teda kliknu u listingu na tlacitko Print, a projedu to PDFCreatorem. nazev souboru obsahuje ID, typ, velikost, obtiznost, teren, nazev.. hodim to do pda a jedu.. (protoze s tim offline exportem do PDA jsme se jeste neskamaradil :) )
  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 12:56

Neskamaradil ses s nim patrne proto, ze je ted udelany trosku nelogicky, coz je matouci. ;-) Do offline exportu se generuji vsechny kesky, ktere splnuji: - maji listing - (volitelne) nevyloucil je filtr Tedy nezalezi na tom, co mas zrovna nahledano v okne Geogetu. Logicke by bylo pojmout offine seznam jako jeden z exportu, tedy generovalo by se to co mas na obrazovce. Jenze to by ten offline seznam nemohl slouzit zaroven jako cache, coz ted slouzi... Tedy tady se musi udelat trosku vice prace. ;-)
  • 0

#6 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2008 - 0:14

Hlasim co bych si predstavoval k HTML exportu:

Moc by se mi liblo razeni podle
Jmena (funkcni)
Vzdalenosti od reference pointu (tady nevim jestli treba od vsech v GG nebo zrovna zvoleneho - to by ale znamenal kazdy export zmenu vsech html souboru)

.. jinak receno: libi se mi export, ktery dela
GSAK.

Samozrejme to je super HiFi, az tak uzasne to v GG byt nemusi.

Hlavni problem asi je, ze stavajici offline export v GG vlastne neni export..
  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2008 - 23:30

medwyn_cz napsal/a:
Hlavni problem asi je, ze stavajici offline export v GG vlastne neni export..


Ano, to problem je, dneska je to vlastne nasilny dump do cache. Nicmene cistokrevny export to nebude asi nikdy. Kazdopadne ale citim nutnost tuto vec nejak zcela od zakladu predelat.

V soucasne dobe jsem to tohoto exportu jeste poradne nehrabl a vlastne teprve premyslim, jak jej nejlepe pojmout. Zatim jedina zmena je ta, ze se na konci kazdeho listingu objevuje seznam nejblizsich kesi (vcetne smerovek a vzdalenosti a prokliku na jejich listing). A v teto podobe to bude asi mit i prvni alfaverze GG2, nechci jeji vydani zdrzovat touto pomerne velkou predelavkou.

Zakladni myslenka je ta, ze mapy i obrazky by se ukladaly do cache nekam zcela jinam, a lepe (osetrene duplicity, lepsi pojmenovavani map waypointu, atd.) Listingy samotne bys e do teto cache vybec nezapisovaly. A ve chvili, kdy by uzivatel chtel, tak by se HTML u vybrany kesi zapsalo do zvoleneho adresare, (nejlepe rovnou na pametovou kartu ;)) kam by se z cache adresare nakopirovaly i odpovidajici obrazky a mapicky. A vygenerovani ruznych indexu podle ruznych klicu, to uz by nemel byt velky problem.

Uzivatel by tedy mohl presne urcovat, co kam chce exportovat do HTML a navic by se mohl usetrit i nejaky ten cas. Dnes dlouho trva, nez se vubec soubory vygeneruji a zapisi na disk. A pak dlouho trva, nez se to vsechno zkopiruje z disku na kartu. Takhle by se to mohlo generovat primo na kartu.
  • 0

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2008 - 23:34

medwyn_cz napsal/a:
Moc by se mi liblo razeni podle
Jmena (funkcni)


Tohle jsem nejak nepochopil... co je na soucasnem razeni podle jmen nefunkcni?
  • 0

#9 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2008 - 10:50

hehe, to byla poznamka, ze toto uz JE FUNKCNI Co se tyka zakladni myslenky, ta je dost dobra! Jinak abych nevypadal ze nejak rejpam, pokud bys chtel treba nejakou pomocnou ruku - at uz jako betatestera nebo tak neco, rad se zapojim. S delphi nemam zkusenosti, programuju v Jave (teprve asi rok).
  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2008 - 15:56

V soucasne dobe finisuji s prvni alfou GG2, protoze uz dospela do stadia, kdy dokaze poslouzit prinejmensim stejne dobre jako GG1. A ackoliv jeste zdaleka nema hotove vse co bych chtel, uzitecnych novinek je tam dost. A tato alfaverze bude verejne dostupna.
  • 0

#11 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2009 - 20:09

Je zde nějaký pokrok ve vytváření HTML/PDF? Mám mašinku (autonavigaci medion s gopal navigatorem) kde mám na prohlížení kešek jenom PDF reader, takže bych potřeboval do jednoho PDF dostat více keší. Má někdo FUNGUJÍCÍ sw schopný vytvořit takové PDF? Nebo se někdo chystá ho vytvořit? Možná by nebylo špatné vytvářet přímo pdf, i když to vůbec není snadné. NEMÁM zájem o pdf tiskárnu, ta můj problém rozhodně neřeší.
  • 0
MaFa

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2009 - 20:54

No, nevim... A jak by to vlastne melo vypadat? Jeden obludne velky soubor obsahujici vse, nebo co keska to PDF soubor?
  • 0

#13 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2009 - 21:31

Na hledani by asi byl lepsi jeden soubor, pokud by nebyly obrazky, tak by ani nemusel byt veliky. Co keska to soubor by asi nebylo idealni, hrabat se v adresarich neni tak pohodlne. Treba by slo mit hodne kesek jenom v textu v jednom velkem souboru a pak mit nekolik souboru s obrazky pokryvajici jenom malou plochu predpokladaneho lovu. Pro index jsou dulezita velka pismenka, na dotykove obrazovce se snadno udela preklep. Jen jsem doufal, ze uz treba nekdo neco ma, protoze HTML pro me bohuzel neni varianta - a stejne tak ani zadny nastroj pracujici s GPX. Pro stouraly - nelze pouzit MS .NET a na systemu neni IE - instalovat nema smysl, po restartu se prepisuje silne orezany WIN CE 5.0 zpet. Na navigovani(GC) zkousim Glopus, ale v terenu jsem jeste nebyl - normalne pouzivam Garmin Vista HCx, ale obcas ma navigaci manzelka, a ja chci taky zit.
  • 0
MaFa

#14 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2009 - 22:15

Existuje mobipocket reader ktory splna poziadavky - jeden subor - komplet text aj grafika - indexovy subor Exituje pre PC mobil aj PDA. Mozigo vie predpripravit data pre tento format a do cieloveho suboru ho skompiluje externy program MobiPocket creator.
  • 0

#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2009 - 7:38

Klamo, tvuj objev by se dal prirovnat dokonce k objevu noveho svetadilu. Nebal bych se ho prirovnat i k americe. B) Asi ti uniklo, ze problem zdejsi debaty je v necem uplne jinem. Ale to ti nezabrani v nesmyslnem pleveleni diskuzi for tvymi reklamami, ze?
  • 0

#16 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2009 - 8:22

HaLuMa napsal/a:
No, nevim... A jak by to vlastne melo vypadat? Jeden obludne velky soubor obsahujici vse, nebo co keska to PDF soubor?


No, má tam napsané, že potřebuje jeden soubor a nevím proč by měl být obludně velký.

Taky by se mi hodilo, kdyby šlo vytisknout vybrané keše do jedné sjetiny, je mi fuk jaké, dával bych si to na papír, tisknu si jen multi, a vítal bych volby tisk obrázků, celý listing, tisknout poznámky GG a podobně.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#17 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2009 - 12:17

@Halumo... Ja za plevel povazujem tvoje prispevky... Elektronicka citacka dokumentacie zalozena na html kode je celkom dobre riesenie. Viem to prave preto ze som tomu venoval niekolko hodin pisania kodu. Ty si tomu nevenoval nic ale uz teraz vies ze to je o nicom...
  • 0

#18 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2009 - 17:13

Existuje mobipocket reader ktory splna poziadavky

Bohuzel nesplnuje zakladni pozadavek, nejde nainstalovat na moje zarizeni.

Mozigo vie predpripravit data pre tento format a do cieloveho suboru ho skompiluje externy program MobiPocket creator.

Kdych stal o Mozigo, tak pisu do vlakna o Mozigu, toto je vlakno o exportu do PDF z Geogetu, proto pisu sem. Takze me zajima jenom funkcni reseni exportu kesi z GG do PDF. Pokud takove reseni nemas, tak sem nepis.
  • 0
MaFa

#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2009 - 17:45

klama napsal/a:
@Halumo... Ja za plevel povazujem tvoje prispevky...
Elektronicka citacka dokumentacie zalozena na html kode je celkom dobre riesenie. Viem to prave preto ze som tomu venoval niekolko hodin pisania kodu. Ty si tomu nevenoval nic ale uz teraz vies ze to je o nicom...


Vis proc jsi trapny? On totiz tohle Geoget umi od svych prvnich verzi. Ale zjevne jsem tomu nic nevenoval a napsalo se to tam uplne samo. :D A navic je to udelane tak, aby si kazdy mohl pouzit jakykoliv jemu blizky system, nejen prave Mobipocket.

Takze ty jsi jen prilitl a snazis se tu vnucovat svuj program a vychvalujes funkci, ktera nejen ze neni nijak unikatni, ale hlavne MaFuv problem neresi! Stacilo pozorne cist.
  • 0

#20 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2009 - 17:46

Joj, tak pardon..ze som pripomenul, ze existuje riesenie nielen v podobe pdf ale trebars v prc...fakt som neskumal ci som vo vlakne geogetu, ale uz budem...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama