Přejít na obsah


Fotka

Export do PDF


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#21 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2009 - 17:47

kolombo napsal/a:
Taky by se mi hodilo, kdyby šlo vytisknout vybrané keše do jedné sjetiny, je mi fuk jaké, dával bych si to na papír, tisknu si jen multi, a vítal bych volby tisk obrázků, celý listing, tisknout poznámky GG a podobně.


Hromadny tist je rozhodne na seznamu k udelani, a to s temi volbami je dobry napad, pisu si.
  • 0

#22 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2009 - 17:59

MaFa napsal/a:
Takze me zajima jenom funkcni reseni exportu kesi z GG do PDF. Pokud takove reseni nemas, tak sem nepis.


Kdyz tak nad tim uvazuji, tak by to nemel byt zadny vyznamny problem, dokonce by to melo byt vse resitelne obycejnym skriptem.

Existuji (tusim ze i free) prevodniky z HTML do PDF. Pochopitelne jeden HTML soubor do jednoho PDF souboru. Takze jde jen o to vygenerovat HTML soubor v takove podobe a s takovym obsahem, ktery chces. Zvlast kdyz te obrazky moc netrapi, tak by nemel byt problem takovy export dat dohromady.

U POI exportu od Medwyna se pouziva skriptova unita, ktera slouzi na libovolne kategorizovani exportovanych kesi. To by se dalo pouzit na roztrideni kesi podle libovolneho kriteria. (Treba prvni pismeno z nazvu, ze bys pak mel soubor kesi od A, od B, a tak.) A takto roztridene kese by byly exportovany do nejakeho HTML. Na odstraneni obrazku z listingu se da pouzit jiz existujici funkce na prevod obrazku na odkazy. A vysledek pak prezvejkat nejakym tim PDF prevodnikem.

Takze technicka stranka neni problem, spis jde o to vymyslet, jak ma konkretne vypadat obsah toho PDF.
  • 0

#23 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2009 - 18:44

klama napsal/a:
Joj, tak pardon..ze som pripomenul, ze existuje riesenie nielen v podobe pdf ale trebars v prc...fakt som neskumal ci som vo vlakne geogetu, ale uz budem...


Tohle je uz komedie pro svatecni vecer. :D
Misto vymysleni reklamnich textu a zkoumani nazvu diskuznich skupin, zkus priste hlavne prostudovat prispevek, na ktery se snazis reagovat. B)
  • 0

#24 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2009 - 21:15

Existuji (tusim ze i free) prevodniky z HTML do PDF. Pochopitelne jeden HTML soubor do jednoho PDF souboru. Takze jde jen o to vygenerovat HTML soubor v takove podobe a s takovym obsahem, ktery chces. Zvlast kdyz te obrazky moc netrapi, tak by nemel byt problem takovy export dat dohromady.

Samozrejme, to ja vim. Existuji dokonce prevodniky web-pdf, proto jsem se ptal, jestli to uz nekdo nema nakonfigurovany, abych si to nemusel davat dohromady sam. Ja to vidim spis obracene, HTML si snadno dam dohromady sam, ale funkcni prevod s diakritikou a funkcnima linkama generujici rychle uz je jina otazka. Nakonec si to budu muset napsat sam v perlu :@. Bohuzel pdf ma fixni velikost stranky a meritko zacina vlevo dole! Takze potrebuju dopredu znat velikost listingu, abych prislusne zvetsil stranku.
  • 0
MaFa

#25 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2009 - 21:19

No to je pekny zadrhel - listingy jsou v HTML, kde pro zmenu neni fixni nic. Takze velikost stranky muze clovek znat jen tak, ze stranku vyrenderuje stejne, jako pujde do PDF. Ale to ti asi moc nepomohlo. :(
  • 0

#26 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2009 - 22:20

@MaFa V skutocnosti som reagoval na teba pretoze Ty si mi uz v minulosti pomohol a preto som ti chcel naznacit aj inu cestu ako je pdf ale ktora by podla mojho nazoru riesila tvoje poziadavky... Staci ak vygenerujes /projekcny/opf subor a k nemu prislusne html subory a das spracovat uz existujucemu kompilatoru. To s mozigo nema nic solocne...
  • 0

#27 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 8:09

Ono by stacilo, kdyby sis konecne precetl ten prispevek, ve kterem MaFa vysvetluje, proc neni mozne na jeho zarizeni nic nainstalovat. Pak by ti mozna doslo, ze ten tvuj PRC je leda tak na PRD. B)
  • 0

#28 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 8:26

@halumo Moj prc je na prd pre taba, osobne tento format nepouzivam, ale dopracoval som to tam preto lebo to po mne chceli.. @MaFa Prehliadac obrazkov v tom obmedzenom PDA mas nie? Fakt ta nechcem nijako drazdit ale v mozigo prave pre ucely prehliadania komplet listingov aj s obrazkami je export do jpg a tak sa daju aj v garmine pozerat "kompet" listingy. Nieco podobne by riesilo asi tvoj problem...Halumo to si sice uz vie a on by to renderoval ale ja som to uz davno urobil...
  • 0

#29 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 8:35

Tak, a mame poklizeno.
  • 0

#30 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 22:11

Takže já bych to shrnul, zjevně se jedná o okrajovou záležitost, takže si to budu asi muset zbastlit sám. Nějakou chvíli to potrvá, ale zase to bude přesně takový, jaký chci já, nebo alespoň tak jak to dokážu naprogramovat. Jak je v titulku threadu, jde mi opravdu jen o PDF, tj. nezajímá mě žádné HTML, JPG, eBook, doc a kdoví co ještě. Prostě jsem umanutý, a chci mít několik tisíc keší v jednom velkém pdf souboru. Má někdo představu jaké jsou limity pdf - jako počet stránek, velikost souboru atd.
  • 0
MaFa

#31 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2009 - 5:53

Oficiální limity neznám, ale běžně jako výstup ze sazby pro ofsetovou tiskárnu používáme PDF o velikosti > 1 GB a s počtem stran > 1000.
  • 0

#32 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2009 - 6:54

Kdysi jsem programoval vystupy do ps/pdf a nevzpominam si, ze by dokumentace Adobe nejake limity obsahovala. Generoval jsem urcite hodne pres 1000 stran do jednoho souboru - ale v tomto pripade to asi bude hodne pres 15000, kdyz tam bude vsechno z GG ;)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama