Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

60CSX & Ikonky krabiček.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 Jakub_GEO

Jakub_GEO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 11:44

Zdravím a mám pár dotazů, poprosil bych o radu jak nejjednodušeji dostat do mé GPS ke krabičkám i ikonky podle kerých bych rozeznal o jakou (typ) krabičku se jedná. Mám již nějaké obrázky stažené, ale zastavil jsem se na importu do GPS Někde na zahraničním foru jsem to nalezl, že něco takového je možné. Stává se mi totiž, že někam jedu na služebku a po cestě se zastavím na krabiččce a odcházím s nepořízenou a následně až doma zjištuji, že to byla mutikrabička. Dále zápasím s GSAkem a MoZiGem a mám tu drobný problém. Upravil jsem si v GSAKu názvy krabiček abych je neviděl jako GCXXX, ale pod pravým názvem Hrad, kostel atd. Jenomže po odeslání s GSAKu je mám teď v GPS dvakrát, nelze to dělat méně pracněji abych nemusel stávající v gps mazat? Třeba editací přímo v GPS? Lze nastavit v Garmin 60CSX jinou barvu nebo barevné rozlišení mapy? Nezlobte se a děkuji. Jakub.
  • 0

#2 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 11:59

Myslím, že ti pomůže tento odkaz:
Mapsource export
Z GSAk tak přeneseš do mapsource keše s ikonkami podle typů a následně již můžeš z Mapsource přímo nahrát do GPS. Řeší to i problém s duplicitními názvy keší (GSAK umí vytvořit na daném počtu použitelných znaků jedinečné názvy co nejvíc se podobající původnímu jménu)
Na odkazu najdeš i ikony pro GPS, které nahraješ do GPS pomocí programu xImage.
  • 0

#3 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 12:34

doporucuju, podle mionova antiblbniho navodu s obrazky jsem to kdysi uspesne pochopil i ja :D
  • 0

#4 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 12:56

Já tam ty obrázky mám, ale pak zase nechodí ta finta s hledáním pokladu, protože to je vázané na ikonu :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#5 Jakub_GEO

Jakub_GEO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 13:13

Děkuji moc, zatím se daří. To: Kolombo jakou fintu myslíš?
  • 0

#6 Jakub_GEO

Jakub_GEO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 13:59

Tak nevím kde je chyba, dle návodu mám vše snad správně. Při kliknutí na tlačítko pro export mi to vyhodí hlášku typu Error log: 7.7.2008 14:14:59 ******************************************************************** MacVersion = Unknown MacDescription = Unknown MacAuthor = MacUrl = Current Macro: C:\GSakMacros\Export do MapSource.txt Error in Macro at line: 1 EXPORT Type=MPS Settings="Mapsource export" File="c:\MapSource.gdb" Error=> Settings not found: Mapsource export Macro will now abort -------------------------------------------------------------------- Bohužel jsem vše prošel několikrát a mám vše dle autorova návodu. Neb normální export dat z GSAK do MapSource funguje ovšem po kliknutí na tlačítko s makrem mi to hodí tento error.
  • 0

#7 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 14:07

mas zadane spravne cesty k souborum?
  • 0

#8 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 14:13

spíš to bude tímto: "Settings not found: Mapsource export"

Nemáš nadefinovaný "Mapsource export", nebo není jméno shodné - viz citace z návodu:

...Po vyplnění uložte nastavení dialogového okna pomocí tlačítka Save pod názvem "Mapsource export" a pak můžete dialog pro export zavřít (Cancel)....
  • 0

#9 Jakub_GEO

Jakub_GEO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 14:27

Pod tlačítkem mám správně nadefinováne jen teď na to koukám, že program si chce šahat či ukládat do c:\mapsource.gdb jenomže já tam ten MapSource nemám, nebo respektive to umístění neexistuje. MapSource mám naisntalovaný v C:\Garmin Ještě to prokoumu jinak už nevím no.
  • 0

#10 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 14:32

Jakub napsal/a:
Děkuji moc, zatím se daří.

to: Kolombo jakou fintu myslíš?


Tlačítko FIND -> Poklad + automatické logování nálezu v menu šipky.

Je to vázané na ikonu a jak si dám ke keši jinou, tak mám problém :-(

Ale moc jsem to nezkoumal, beru to jako fakt ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#11 Jakub_GEO

Jakub_GEO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 14:33

Vyřešeno, měl jem rozkkliknuto vícero nastavení které mi osobně nic neříká. Proto jsem odfajfkoval use defaults a nastavení se anulovalo. Nyní mi to již exportuje i pomocí tlačítka s makrem. V GPS to již nám, ale teď se jdu poprat s těmi ikonami krabiček. Děkuji za trpělivost
  • 0

#12 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 15:23

kolombo napsal/a:

Jakub napsal/a:
Děkuji moc, zatím se daří.

to: Kolombo jakou fintu myslíš?


Tlačítko FIND -> Poklad + automatické logování nálezu v menu šipky.

Je to vázané na ikonu a jak si dám ke keši jinou, tak mám problém :-(

Ale moc jsem to nezkoumal, beru to jako fakt ...


ono na tom asi nic vymyslet nejde, proste jako kes to bude brat jednu jedinou ikonu. logicky jsem mel nastavenou tradicku, aby toho bylo co nejvic. vyhledaval jsem waypointy, ne kese (takze jsou teda bohuzel v seznamu i nalezene) a misto automatickeho logovani menil symbol, nebo ukladal waypoint otevrene skatule na aktualni pozici pri nalezu finale, aby tam byl rovnou i cas nalezu. je s tim sice trochu vic crcani, ale odlisne typy kesi na prvni kouknuti za to stoji.
  • 0

#13 Jakub_GEO

Jakub_GEO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 16:10

Postup jak zadávám krabičky do GPS. Díky radám a sondováním fora jsem pokročil následujícím způsobem. Nejsem zatím majitelem PM na gc.vom takže si stahuji jednotlivé mnou vybrané krabičky do GSAKu kde je následovně edituju, druh, název atd. Potom je odešlu do MapSource a následně do GPS. Pracné, ale funguje to. Dělám to správnou metodou nebo to lze urobit lépe/rychleji se zachováním funkcí? Úprava názvu krabičky, typu, přidání poznámky. Rozdělením na display GPS podle typu krabky ikonkami. GSAK 7.2.2.23 MapSource 6.11.6 xImage
  • 0

#14 Jakub_GEO

Jakub_GEO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 18:25

Tak jsem teď dorazil dom neb jesm byl lognout jedku brabičku a stáhl jsem si data z GPS do GSAKu a mám tam zase všechny krabičky v GSAKu teď dvakrát. Tak nevím asi jsem hlupák nebo mi to prostě nejde do hlavy.
  • 0

#15 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 19:38

GSAk není určen k načítání dat z GPS, ale spíš naopak. Je to databáze keší, takže vstup dat by měl být jen z listingu keší a výstup do map, GPS, na papír a pod.
  • 0

#16 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2010 - 20:37

Jakub_GEO napsal/a:
Pod tlačítkem mám správně nadefinováne jen teď na to koukám, že program si chce šahat či ukládat do c:\mapsource.gdb
jenomže já tam ten MapSource nemám, nebo respektive to umístění neexistuje.
MapSource mám naisntalovaný v C:\Garmin
Ještě to prokoumu jinak už nevím no.


Tak po přeinstalování počítače a instalaci všeho mám podobný problém. Když si spustím v GSAKu export MapSource file, tak se při spouštění Mapsoursu sobrazí hláška že mapsource.gdb není vytvořen.

Nevíte prosím, kde je chyba? Doposud mi vše šlapalo normálně a až dnes po přeinstalaci tohle :(

EDIT: POMOHLA PŘEINSTALACE GSAKU :)
  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama