Přejít na obsah


Fotka

GPS navigace x bluetooth moduly


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 jimbo-cz

jimbo-cz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 16:24

Ahoj, začínám s GC a po prvních pár odloveních jsem se rozhodl, že si teda koupím nějakou tu levnější GPS. Momentálně mám půjčený GPS modul Nokia LD3W se SE K750i + HandyGC, ale že bych byl nějak spokojený to se říct nedá. Sice mě dovedl ke všem keším, které jsem hledal, ale ani 10 minutový čekání na přijem signálu není výjimkou, i když není žádná překážka v dohledu, ale tak to se možná děje i u normálních GPS ne??.Potom relativně časté vypadávání signálu a odpočet metrů si taky někdy hraje.Ale hledat se s tím určitě dá. A při případné koupi se bojím, že když mě třeba přestane GC bavit, tak že se bude modul hůř prodávat než klasická GPS. Když jsem se koukal na GPS navigace, tak uvažuju buď o Garmin eTrex Legend nebo Garmin eTrex Venture Cx. Vyplatí se u Ventrure si připlatit těch 1500 ??Nebo je to jen příplatek za barevný dipslej??Nebo pokud byste mi doporučili nějakou jinou GPS do 4700Kč, byl bych rád. Fakt nevím jestli mám jít do modulu nebo do GPS.Tak by mě zajímal váš nazor jako zkušených cacherů ;) Díky
  • 0

#2 stemberovi

stemberovi

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 17:49

Nechci rovnou říkat co je lepší, ale modul má to kouzlo, že je mrňavej a tudíž ho mám stále někde po kapsách. Pak, když mám prostoj na neznámém místě, stačí se pomocí tydlifónu a Handy geocachingu rozhlédnout po okolí a začít lovit a nemusím se tlouct do hlavy, že jsem si měl ráno přibalit Garmina.
  • 0

#3 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 23:35

Ja mam tenhle modul a se signalem teda takove problemy jake pises zdaleka nemam. Ale ono take dost zalezi na softwaru v telefonu. Ja mam N73 takze Symbian a pro to je spousta aplikaci jako SmartcomGPS pro turistiku (mapy) nebo TomTom do auta. Takze je to hodne univerzalni a pritom dobre funkcni reseni. Jestli mas jen Javu tak programy jako HandyGC jsou spis nouzovka, kdyz si chci v terenu stahnout a precist logy apod. Hledat s tim jsem zkusil jednou a moc to neslo... V tech Garminech se sice nevyznam ale jestli chces vic nez jen sipku (hlavne mapu) a telefon to neumoznuje tak spis jdi do samostatne GPS nez modulu, imho.
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#4 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2008 - 7:20

Take mam tento modul a rozhodne s nim nemam takove spatne zkusenosti. Pouzivam k nemu Nokia 6233, TrekBuddy, HandyGC a BielyVlk. Na dane kombinaci mi nejvic vadi mala vydrz baterie v telefonu (tak 6-8 hodin pripojeni k BT modulu). Jinak jsem celkem spokojen.
  • 0

#5 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2008 - 7:36

Začínal jsem s legendárním Legendem, pak jsem pořídil do auta Mio C520, poté turistickou 60CSx a když jsem v práci vyfasoval PDA, dokoupil jsem k němu ten samý modul Nokia. Pro hledání je podle mne ideální turistická GPS. Jasně, že 60CSx nebo Colorado jsou špičky (i cenově), ale dnes i ty se dají pořídit za rozumné peníze. Do Legenda bych dnes už nešel. Je spousty typů s citlivějším čipem za rozumný peníz. (Jasně, jde o to, co je pro koho rozumný peníz.) Co se týče modulu, zkoušel jsem s ním hledat a nesedí mi to. Vždycky jsem se vrátil k osvědčené 60CSx. :) Nedokážu říct, co přesně mi vadí - párování, 2 krabičky, umístění modulu, sw aplikace,... Nevím, prostě ta turistická mi sedí daleko víc. Třeba i proto, že jsem s ní začínal. ;) Znám ale fůru kačerů, kteří loví s mobilem, modulem a HandyGC a nedají na to dopustit. Někdo má rád holky, jiný zase vdolky. ;) Jednou jsem z nouze hledal kešku v terénu s tou autonavigací. To byl zážitek. :D
  • 0

#6 CIRA

CIRA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2008 - 8:29

Kesoval jsem se vsim moznym Nokia N72+gps modul MDA Copact II+gps modul, Garmin LegendCx, Htc Herlad + gps modul. Nic se proste nemuzu rovnat s garminem je to odolne 2tuzkovky to vydrzi 2dny v zatezi, kdyz na to zaprsi nebo vam to upadne tak se nic nedeje ona to proste vydrzi. Kesovani s pda nebo telefonem je omezujici baterkou pda podle druhu za 4 klekne a je po kesovani telefon nevim jak dlouho vyrzi. pokud vam upadne pda v lese na zem a clovek ma stesti za na dysplej tak oprava nebude mala v desti je to nepouzitelne.
  • 0

#7 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2008 - 8:37

CIRA napsal/a:
... Nic se proste nemuzu rovnat s garminem je to odolne 2tuzkovky to vydrzi 2dny v zatezi, kdyz na to zaprsi nebo vam to upadne tak se nic nedeje ona to proste vydrzi. ...


Souhlasím naprosto s Cirou, zdůraznil odolnost ještě víc než já. Jen bych dodal - když si 60CSx navlečete šňůrkou na zápěstí a přeplavete s ním řeku, tak se nic neděje, ona to prostě vydrží. Neb je na to stavěná. :)
  • 0

#8 jimbo-cz

jimbo-cz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2008 - 11:33

Nejspíš asi půjdu do té turistické GPS. Teď, ale zase řeším jakou. Legend asi moc perspektivní pro budoucí prodej není. Takže největším favoritem je asi Garmin eTrex Venture Cx . Co myslíte je to dobrá volba nebo se dá za ty prachy pořídit nějaká lepší??
  • 0

#9 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2008 - 12:10

Já bych radši volil Vista HCx. Podle fóra "Frc" se dá sehnat nová kolem 6000, takže lehce jetá by snad mohla pod 5 tis. být. Neznám přesné rozdíly např. mezi Vista HCx a Legend HCx, ale obojí má nový citlivý čip a to je hlavní.
  • 0

#10 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2008 - 13:25

No dobře ale co když vás přestává bavit prehistorická nemapová GPS a přitom už máte PDA? To už se skoro ten BT modul a instalace softwaru vyplatí, ne? Samozřejmě že PDA nejde pověsit na krk jako šla GPS, jeho odolnost bude horší a výdrž baterky asi také nic moc (ale to Garmin 12 vydržel také max. 6 hodin v kuse) ale na druhou stranu může člověk přijít za malý peníz k něčemu co se funkcí blíží Coloradu (včetně Wherigo playeru) a přitom se to věčně nekouše ;):P
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#11 CIRA

CIRA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2008 - 16:59

Aviatik napsal/a:
No dobře ale co když vás přestává bavit prehistorická nemapová GPS a přitom už máte PDA? To už se skoro ten BT modul a instalace softwaru vyplatí, ne? Samozřejmě že PDA nejde pověsit na krk jako šla GPS, jeho odolnost bude horší a výdrž baterky asi také nic moc (ale to Garmin 12 vydržel také max. 6 hodin v kuse) ale na druhou stranu může člověk přijít za malý peníz k něčemu co se funkcí blíží Coloradu (včetně Wherigo playeru) a přitom se to věčně nekouše ;):P


Nevim kolik kesek das za rok pokud je to kolem 150 tak bych asi koupil gps modul za 1500kc naistalovatl VITO 2 a Oziexplorer nahral mapy KCT, TOMTOM 6 nebo IGO, Wherigo, GPXview aby jsi mohl cist listingy a mas vystarano. Jeste dulezita vec mi pri hledani s pda vadi a to je neposedna sipka, garmin nasmeruje sipku a ta je porad stejne pokud jdete rovne, ale v pda se sipka lita a klepe z prava doleva, uz se mi stalo ze lita jak diva. Mel jsem mesic garmina na reklamaci, kesovat s pda byl pro me horor 2 roky je clovek na neco naucenej. Garmin s mapou umi i rotouvat takze s jednou mapou muzu jest po silnici a kesovat v terenu, ta silnice ma sice sve omezeni ale v pripade nouze je velice ucinna.
  • 0

#12 jimbo-cz

jimbo-cz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2008 - 17:35

Tak nakonec zřejmě skončím u eTrex Legend HCx. Mám příležitost ho získat s mapou i držákem na kolo za výbornou cenu + cena bez DPH, takže váhat by asi byla chyba. Takže díky všem za cenný rady.;)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama