Přejít na obsah


Fotka

MagMobMap6 - konkrétní problémy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3 odpovědí na toto téma

#1 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2008 - 19:28

Koupil jsem tuhle mašinku, mám s ní ale určité trable: 1) Pokud vypnu anténu a zadám souřadnice bodu (kešky), pak dám zobrazit bod v mapě, tak se zobrazí o cca 150m na zjz od místa, kde by měl být. Pak zapnu příjem z družic a bod zůstane na špatném místě a Magellan mu souřadnice sám od sebe upraví (ty my jsou samozřejmě na nic). Pokud ale bod zadám během příjmu z družic, vše proběhne OK a kešku najdu. Každopádně se chcu optat, kde je problém, s tímto stavem se odmítám smířit, práce s waypointy přeci musí fungovat i bez družic! Mapa je rastrová 50tka od tournavigátoru. 2) Nedaří se mi na mapě zobrazit víc než jeden bod. Představoval bych si, že kouknu na okolí, vyberu si z pěti ikonek zobrazených v mapě a jdu na bod, na který chcu. PathaAway Tournavigátor to neumožňuje (lépe řečeno neumím zařídit aby to umožňoval). Možná se ptám jako trubka na neMagellanové věci, ale přecházim z Legenda, tak je to přecijen velká změna. Díky za nápady
  • 0

#2 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2008 - 21:21

ad 1) Není náhodou mapa zkalibrovaná v S1942 a ne WGS84? Pak by tomu mohlo být tak, že v případě zadávání bodu bez GPS signálu ho zobrazí v síti S1942; jakmile dostane GPS data, tak si uvědomí, že svět je ve WGS84, a zobrazí ty samé souřadnice promítnuté ve WGS84? Odchylka "číselně stejných souřadnic" mezi S1942 a WGS84 bývá právě v řádu těch cca 100-300 metrů a většina rastrových map bývá kalibrována v S42 (neb vojenské podklady i část státního díla jsou v S42). ad 2) nic Tě nenutí používat ten vestavěný software, můžeš si tam dát třeba OziExplorerCE, ne?
  • 0

#3 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2008 - 22:15

1) 1942? Patrně ano. Souřadných systémů je tam nepočítaně a každá mapa má vlastnost (neboli kalibraci) "Pulkovo1942". No jo! Ale co s tím? Jde to nějak překalibrovat? Pokud ne, pak hádám, že je mi celá ta mapa na dvě věci, ne? 2) Nainstalování navigační konkurence je v plánu, jen jsem tímhle dotazem doufal, že mi kečerská veřejnost nabídne několik variant programů. OZI znám, ostatní ne a docela rád bych nějaké free nebo (popřípadě na testovací čas) kreknuté programy zkusil. Jaké jsou tedy varianty na OZI?
  • 0

#4 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2008 - 22:29

hauskaa napsal/a:
1) 1942? Patrně ano. Souřadných systémů je tam nepočítaně a každá mapa má vlastnost (neboli kalibraci) "Pulkovo1942". No jo! Ale co s tím? Jde to nějak překalibrovat? Pokud ne, pak hádám, že je mi celá ta mapa na dvě věci, ne?


Pulkovo1942 je pro tyto potřeby ekvivalentní s S42, takže ano.

Na dvě věci to není - však sám píšeš, že po spuštění GPS se to zobrazuje i naviguje správně. Holt musíš mít zaplou GPS.

Ty SmartMaps nebo co to tam je neznám. Nejde ale při zadávání waypointu (nebo někde v nastavení) zvolit, že nezadáváš souřadnice v "default" systému, ale v explicitně určeném systému WGS84?

2) Nainstalování navigační konkurence je v plánu, jen jsem tímhle dotazem doufal, že mi kečerská veřejnost nabídne několik variant programů. OZI znám, ostatní ne a docela rád bych nějaké free nebo (popřípadě na testovací čas) kreknuté programy zkusil. Jaké jsou tedy varianty na OZI?


Rozhodně zkus Handy Geocaching - tedy pokud máš s sebou i telefon s bluetooth. Běhá to i na Windows Mobile a pro geocaching je to IMHO základ.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama