Přejít na obsah


Fotka

Export pro 60CSx zkrácené názvy, hinty..cihličky + POI


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2008 - 17:39

Předem upozorňuju, že nejsem žádnej programátor, všechno bylo metodou pokus omyl a zajímá mě jedině to, jestli to funguje..jak to funguje to mě je už jedno, hlavně že to dělá to co má. Vím, že lidi znalí se kódu zhrozí..ale což:)

Tak konečně se, s nemalou pomocí HaLuMy (fakt ti díky, že jsi ty nápory otázek přežil:) ), podařilo. Dodělal jsem export pro 60CSx jak, hlavně zejména, pro POIe tak i pro PIXLIČKY.

Oba dva skripty jsou postavený na jednom základě a to na tom, že jméno waypoitnu není GC_ID, ale jméno kešky ovšem upravené pro to aby se co nejlíp vešlo a bylo co nejlíp poznat co je to za cache.

Příklad :

Podorlicke lokalky no.1, Doudleby – Rokytnice -> Podorlicke1

Borovice ze Svidnice -> BoroviceZe

K duplicitě dojít nemůže, protože to kdyžtak dává nakocen číslo. Prostě to vymaže mezery, dá první písmenka slov jako velký a spojí to do sebe. Ořízne se název na 10 znaků a pokud existuje tak na 9 a poslední je nahrazenej číslem. Pokud je víc jak 9 stejnejch tak to ořízne na 8 znaků a odlišuje se to až do 99. Pokud název cache obsahuje číslo, tak se tohle číslo napíše na konec jako 10tej znak, nemělo by tedy nikdy dojít k duplicitě, protože i to je pak testovaný.

Tak je to s názvama keší. Ovšem v gaminovi to vypadá ještě troch jinak

CIHLIČKY:

Název se skládá z : Upravený název + CG_TAG (značka pro velikost, typ, obtížnosti)

Tedy nakonec to vypadá takhle BoroviceZeTR11 tj.: borovice ze svídnice tradiční regular 1 / 1

Protože tag neobsahuje přesný obtížnosti, je pak přesná obtížnost zobrazena v poznámce.

Poznámka obsahuje: terén/obtížnost datum posledního found logu GCID

Tedy: 2/1.5 LF: 30.12-1899 GC10F8Y

jsou generovány jen hlavní souřadnice keší bez waypointu hintu atd…to se řeší přes POI

POI:

POI jsou rozděleny do souborů: traditional, traditiona_disabled, multicache, multicache_disabled ……atd, nechtějte po mě abych to vypisoval všechno + to končí souborem s vašim názvem, do kterého se ukládají všechny waypointy. Krom vyluštěných Mystery a Multi. Pokud je mystery, nebo multi waypoint pojmenovaný Final, uloží se tento waypoint do souboru multi_solved / myster_solved …

POI vypadají takto

CACHE:
Název: Upravený název + GC TAG + GC ID
Poznámka: terén/obtížnost + owner + datum posledního found logu

Pokud cache má hint tak se do stejného souboru, jako je samotná cache uložená generuje ještě hint v tomto formátu:

Název : Znak kosočtverec(ten jasne dává najevo ze se jedná o hint) + normální název cache
Poznámka : Hint (80 znaků)

-pokud je hint víc jak 80 znaků tak se vytvoří víc waypointů HINTU rozlišený číslem.


WAIPOINTY:

Název: Začíná znaménkém – (mínus :ten jasně dává najevo, že se jedná o waipoint) + Zkrácený název mateřské cache + Název Waipointu

Poznámka : Celý název cache + název Waipointu


Všechny soubory se vytvoří v adresáři do kterého uložíte soubor s waypointy (ten jedinej kterej si můžete jakkoli pojmenovat) … doporučuji ukládat do složky kde jsou uložené obrázky POIů.

No dost bylo teorie..ani nevím jestli je to srozumitelně popsaný, každopádně to zkuste a uvidíte…Teoreticky by se to mohlo chovat podobně jako makro od GSAKu, kterým jsem se nechal inspirovat.

Prostě to třeba zkuste jestli chcete…v příloze
Najdete zip ve kterým jsou 2 pas skripty a složka s obrázky POIů


--------------------------------------------------------

Pokud by byly nápady na úpravy/pokud by se vyskytly chyby..dejte vědět, já mám v hlavě ještě trochu úpravu těch jmen, ale nemám sílu, to udělám, až to budu upravovat pro GG2.
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#2 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2008 - 13:03

Tak jsem včera bohužel na vlastní kůži okusil, že to jaxi pořádně nefunguje..nevím proč ale 50% keší na které jsem jel jsem tam neměl:-( musím se na to ještě podívat...
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#3 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2008 - 8:50

export existuje i pro GG2 .... sice uz dlouho, ale to neva:-)
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#4 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 10:16

Po dlouhé době a mnoha úpravách exportu jsem se rozhodl opět zveřejnit jeho nejnovější verzi. Nebudu popisovat co to dělá, jak to dělá...v zipu je obsaženej soubor, kterej popisuje jak se export chová.

ÚPRAVY JSOU PROVÁDĚNY V EXPORTU DO POI

http://jenik.sinus.c... 60CSx Qnik.zip
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#5 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 10:21

Jen teda tady trosicku chybi ten zminovany zip ;-)
  • 0

#6 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 10:28

mas recht...nejak me nesel vlozit.... btw..vim o exportu co jiz existuje delsi dobu, nicmene, kdyz jsem to chtel ja tak nebyl. Proto jsem se do toho tenkrat pustil a dal si to vyvyjim podle svych potreb...podotykam, ze kod je silena prasarna...ale me je to jedno, bo to funguje jak chci:-D a ja se v tom vyznam:-D delam to tak jak umim a proto neexistuje zadnej konfiguracni soubor..ikdyz by asi mohl me tak napada..uvidime treba nekdy ..casem ..kdyby byl zájem
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#7 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 10:44

No, ja se o ten export zajimam z ciste "profesionalniho" zajmu, psal jsem ted POI export pro Garmin XT, taky pres POI Loader.
Nemam ani Garmini turistickou navigaci, takze nejsem ani potencionalni cilovka.

Musim uznat, ze kod je skutecne VELKA prasarna ;-)
Spis me zajimalo, jak resesis fakt, ze je to exportni makro GGE, ale vraci vetsi mnozstvi mensich souboru - s cimz v podstate makra GGE moc (vubec) nepocitaji.

Jinak: Nahled na ten mnou psany export je tady. Obrazky jsou v podstate aktualni, akorat pruhlednost ikonek uz mam vyresenou :)
  • 0

#8 VelkyVezir

VelkyVezir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 11:20

Pokud pouzivate GSAK, tak tam je moznost pouzivat tzv. smart names (coz je v podstate to same co asi dela tento skript, akorat je to vic propracovanejsi) a pri exportu do gpx je mozne nastavit si spoustu dalsich parametru. Napr. GC18P6E se mi ulozi jako TM-18P6E (nahradi pocatecni GC kod pismeny T pro Traditional type a M pro Micro velikost), v poznamce pak je 4/2-KostelSvVaclava, cili difficulty/terrain a smart name (zkraceny nazev). Obtiznost a teren je kvuli uspore mista vyjadren jednociselne od 1-8 (takze 4 odpovida 2 a pul hvezdickam). Jedina nevyhoda je, ze uz se mi nikam nevleze hint, ale to resim tak, ze si v GSAK zobrazim kese pro print view, odstranim vsechny sloupce a necham jen GC kod, nazev a hint a tuhle tabulku treba s 500 nejblizsima kesema si drobnym pismem vytisknu na par A4 listu papiru.
  • 0

#9 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 11:39

Inu, jsme tady v diskuzi o GeoGetu a resime makra ke GeoGetu. Ale diky, je dobre vedet jake jsou moznosti.
  • 0

#10 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 11:48

Moc dobre vim, ze to tak v GG funguje...nepopiram, ze jsem se nechal inspirovat...btw tam mas i moznost se smart name exportovat do POI a to vcetne hintů...nicmene, toto je vlakno pro GG
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#11 VelkyVezir

VelkyVezir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 21:46

No jo, zacetl jsem se do prispevku a nevsiml si do jake rubriky je zarazen... Tak se nenechte rusit a preju uspechy pri dalsim zdokonalovani ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama