Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

PayPall


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
45 odpovědí na toto téma

#21 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2009 - 23:46

no tak to zkusim prostudovat, treba to rozjedu a budu se moct Gebymu/HaLuMovi odmenit na GeoGet ;)
  • 0

#22 johny_r

johny_r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2009 - 18:56

S PayPalem mám taky zaítm jen dobré zkušenosti. Nicméně mám 2 poznámky. Embossovaná karta není vůbec nutná. Já v PayPalu používám virtuální kartu, což ve skutečněosti je jen číslo, bezp. kód a expirace na kusu papíru. Ta karta ani žádnou fyzickou podobu nemá a existuje právě kvůli internetovým transakcím. Funguje to bezchybně. Na druhou stranu mám k PayPalu jednu hodně velkou výtku, a to je zoufale malé zabezpečení systému. K čemu mi je dobré, že mám pro elektronické bankovnictví certifikáty pro elektronický podpis a potvrzovací sms pro každou transakci, když na PayPalu jen tak leží moje karta k volnému použití chráněná pouze jménem a heslem, jako do emailu. To mi přijde trestuhodné. Bohužel moje banka neumí přímou odblokaci/blokaci karty po telefonu, jako to umí některé jiné. PayPal používám, protože je to lepší než někam psát přímo údaje z karty, na druhou stranu žiji v trvalém mírném stranu, že se do PayPalového účtu někdo nabourá a přes kartu, která je tam zadána mi vyluxuje účet. Co si o tom myslíte vy?
  • 0
Qstarz BT-q1000x GPS modul/track logger, HTC Touch Pro2

#23 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2009 - 21:54

Dneska jsem dostal kreditní kartu, tak jí zkusím zítra aktivovat a přidání a odebrání vyzkoušet. Jenom mám trochu obavu z jedné věci. Po přidání karty myslím probíhá ověření karty pomocí jednorázového zaúčtování debetní a kreditní transakce. Nevím co se bude dít v okamžiku, kdy bude karta opětovně odebíraná a přidávaná.
  • 0

#24 johny_r

johny_r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2009 - 22:02

mikrupa-cz: tohle jsem samozřejmě nezkoušel, protože mě ani nenapadlo, že opětovné přidání karty by se mohlo obejít bez peripetií s aktivací. Dost by mě překvapilo, kdyby to šlo pořád dokolečka přidávat a odebírat. Navíc by to do velké míry zkomplikovalo a zenpříjemnilo použití PayPalu. Neplatím sice každý den, ale několikrát do roka určitě. Řešení bych viděl spíš v lepším zabezpečení paypalu (certifikátem, jako u bankovnictví).
  • 0
Qstarz BT-q1000x GPS modul/track logger, HTC Touch Pro2

#25 bellows

bellows

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2009 - 10:13

Jednou jsem uz platebni kartu z PayPalu vymazal, ze ji uz nebudu pouzivat, kdyz jsem si zaregistroval kreditku. Ale neco mi pak z ebaye neprislo a nelo dojit k refundaci platby prave na tu vymazanou kartu. Porad nic nechodilo a ja premyslel a napadlo me, ze kdyz tam tu kartu nemam, nemaji mi to asi kam proplatit. Tedy k veci: Druhe pridani karty, ktera uz tam jednou byla funguje. Strhne (zablokuje) se jenom 1Kc a tech zkusebnich 50Kc uz ne. Ta 1Kc pak nakonec z blokaci zmizi, takze ne z uctu nestrhne.
  • 0

#26 johny_r

johny_r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2009 - 10:31

Myslím, že tu nejde o těch 50 Kč, ale spíš o to, jestli se zase musí zadávat do paypalu kód z výpisu. To totiž znamená další zdržení (obvykle pár dnů) než se platba na účtu objeví.
  • 0
Qstarz BT-q1000x GPS modul/track logger, HTC Touch Pro2

#27 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2009 - 13:43

Bellows napsal/a:
...kdyz jsem si zaregistroval kreditku. Ale neco mi pak z ebaye neprislo a nelo dojit k refundaci platby prave na tu vymazanou kartu. Porad nic nechodilo a ja premyslel a napadlo me, ze kdyz tam tu kartu nemam, nemaji mi to asi kam proplatit.
Tedy k veci: Druhe pridani karty, ktera uz tam jednou byla funguje. Strhne (zablokuje) se jenom 1Kc a tech zkusebnich 50Kc uz ne.
...


Dneska jsem si do PayPalu přidal druhou platební kartu. Je to kreditka citi bank. Při té blokaci 50,- mě čekalo překvapení v podobě stržení částky 70,22 místo 50,-.
Setkal jste se s tím někdo?
  • 0

#28 bellows

bellows

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2009 - 14:05

jojo Citi si uz zacla strhavat poplatek 2% za platby v cizine. Jestli to po mne chtelo znova ten kod po znovupridani karty si uz nepamatuju. Ale snad ne, protoze jsem ho cekal a nikde nic a v PayPalu se karta obevila hned.
  • 0

#29 bellows

bellows

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2009 - 14:06

Jo lidi a pozor novinka: eBay je v češtině http://www.zive.cz/B...09/default.aspx
  • 0

#30 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2009 - 15:06

Já tam mám kartu už rok registrovanou a není problém. Platím tím už i česko-česko. Při registraci si strhli USD2.00, z výpisu jsem po dvou dnech zadal kód a následně mi vrátili USD2.00 zpátky a za dva dny zase USD2.00. Takže jsem na nich tenkrát vydělal 31.00Kč :D
  • 0

#31 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2009 - 16:57

Bellows napsal/a:
jojo Citi si uz zacla strhavat poplatek 2% za platby v cizine...


No akorát že 20,22 není 2%. A ten poplatek je v sazebníku veden jako platba u obchodníka v zahraničí.

Transakce v zahraničí - konverzní poplatek* Cena
1. Evropa
Platba u obchodníka 2,03 %
Výběr hotovosti 2,03 %
2. Ostatní země
Platba u obchodníka 2,45 %
Výběr hotovosti 2,36 %
* Původní částka transakce přepočítaná MasterCardem se převede na Kč kurzem Citibank střed,
navýšeným o konverzní poplatek.

No jestli to je pravda, tak je kreditní karta citi bank svázaná s PayPalem celkem k prdu.
  • 0

#32 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 13:51

Může mi někdo vysvětlit jak je to s platbami přes PayPall. Registraci bych asi zvládl, ale nikde se nemůžu dočíst kolik se účtuje za platbu. Vysvětlím svůj dotaz na příkladu: Koupím v USA zboží v hodnotě 20$, zaplatím prostřednictvím PayPall a teď se ptám, odečte si z mého konta u ČSOB vedené v CZK částka 20$ * aktuální kurz nebo se k této částce ještě něco přičítá.
  • 0

#33 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 13:57

PayPalu neplatíš nic, jen bance za pohyb na účtě.
  • 0

#34 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 14:12

bodlak napsal/a:
PayPalu neplatíš nic, jen bance za pohyb na účtě.


Díky za odpověď a myslí se tím poplatek za platbu kartou nebo poplatek za platbu do zahraničí, protože v tom je docela dost velký rozdíl.
  • 0

#35 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 14:16

paypal si neuctuje nic, zaplatis ale konverzni poplatek kolem 2 procent (ten si uctuje VISA). Sam to na transakci moc nepoznas, tvari se jako by byla zuctovana s mirne vyssim kurzem.
  • 0

#36 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 14:23

Takže jestli to dobře chápu tak pokud budu platit přes PayPall kartou od ČSOB tak nebudu platiti ty šílené poplatky za platbu do zahraničí.
  • 0

#37 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 14:27

Platba přes PayPal je stejná jako platba kartou, žádné poplatky za převod měny do zahraničí se neúčtují.
Nějaké procento z platby jde sice PayPalu, ale to je záležitost prodávajícího (toho, komu platíš). Odeslání peněz někomu (platba) je zdarma, platí se jen za ten příjem peněz, takže dokud nezačneš něco prodávat (s možností zaplacení přes PayPal), tak tě to nemusí zajímat...

PetrX napsal/a:
Takže jestli to dobře chápu tak pokud budu platit přes PayPall kartou od ČSOB tak nebudu platiti ty šílené poplatky za platbu do zahraničí.


Přesně tak
  • 0

#38 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 14:30

Aha :). Díky to je přesně to co jsem potřeboval vědět. Teď už se nebojím založit si účet a moci objednávat ze zahraničí. Jen kukám, že mi končí karta, tak si počkám až dostanu novou :).
  • 0

#39 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 15:45

bodlak napsal/a:
PayPalu neplatíš nic, jen bance za pohyb na účtě.


Pokud máš PayPal svázaný s platební kartou, neplatíš ani poplatek za pohyb na účtě. Transakce plytební kartou jsou bez poplatku podle mého názoru.
  • 0

#40 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 15:47

PetrX napsal/a:
Aha :). Díky to je přesně to co jsem potřeboval vědět. Teď už se nebojím založit si účet a moci objednávat ze zahraničí. Jen kukám, že mi končí karta, tak si počkám až dostanu novou :).


Nemusíš čekat na novou kartu. Až jí budeš mít, pouze jí přidáš k účtu a tu původní odebereš. Akorát se asi nevyhneš té zkušební transakci na částku 50,-.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama