Přejít na obsah


Fotka

Černá díra GC/TB


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 20 August 2008 - 10:45

Tak po té, co se nám ztratil další GC mne napadá, zda by nebylo vhodné dát dohromady takový černý seznam českých keší, odkud se GC/TB ztrácí. Možná by to byla i zajímavá další vrstva do místní mapy, případně atribut ke keším zde zobrazovaným... Co vy na to?

Zatím jsem připravil veřejný bookmark, kam můžete přidávat kešky.. http://www.geocachin...cd-fd42af2d2d12
  • 0

#2 GEO-TOM-CAT

GEO-TOM-CAT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 20 August 2008 - 11:06

ja byc nazev cerna dira nepouzival, protoze je to nazev jedny kesky :) aby se autor necitil nejak divne :)
  • 0

#3 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 20 August 2008 - 11:26

GEO-TOM-CAT napsal/a:
ja byc nazev cerna dira nepouzival, protoze je to nazev jedny kesky :) aby se autor necitil nejak divne :)

Přejmenovat ten bookmark není problém, ale zatím v tom nevidím nějaký rozpor.
  • 0

#4 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1005 příspěvků(y)

Publikováno 20 August 2008 - 13:36

A ten bookmark ma jako nejakou vypovidajici schopnost? :( Prosel jsem si logy Skalni jehly GCJMKT Ano ztratil se tam vas coin, ale ztratil se pri odcizeni cele cache -November 19, 2007- od te doby ma cache desitky nalezu, nekolik vymenenych TB, GC a neni tam ani jedna ztrata... Myslim ze takto prezentovany bookmark je na nic.
  • 0

#5 Mafi5bj

Mafi5bj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 20 August 2008 - 14:02

Pokud se někde ztrácejí pravidelně, musí konat majitel keše, je to na něm. Na víko nalepit "zde kradou mince, nenechávat", schovat jinam a líp, nebo změnit na mikro. Bookmark nic neřeší, si myslím.
  • 0

#6 GEO-TOM-CAT

GEO-TOM-CAT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 20 August 2008 - 14:32

sobikovi - to vois ze neni, ale je to jedna nadherna kes tady, tak ja si to popletl, a hned sem letel se sem podivat e to je neco o ni :)
  • 0

#7 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 20 August 2008 - 14:49

Mafi5bj napsal/a:
... nebo změnit na mikro. Bookmark nic neřeší, si myslím.


jj, ztracelo s v prubehu casu nekolik minci, prehodil jsem na mikro. pak ovsem nastava jina prca a to vykriky typu "proboha, proc je tady mikro" :D (ackoliv je to samozrejme vysvetleno v listingu hned pod nazvem kese a v logu mnou nekolikrat zmineny proc a jak)
  • 0

#8 station2381

station2381

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 20 August 2008 - 15:14

Bookmark s touto variantou na jednu stranu není špatný nápad, ale jak už bylo uvedeno, byl by dobrý pouze v případě, že by se TB/GC v určité keši ztráceli pravidelně a nebo by si to vyžádal přímo majitel a tento bookmark chtěl uvést v jeho keši. Protože dost často se GC/TB ztrácejí neukázněností kačerů, kteří je nelogují apod. a na úkor toho pak udělat kešce bookmarkem "špatnou" reklamu by nebylo myslím nejlepší. Umístění keše i keš samotná může být super a snižovat takto její "hodnotu" by bylo škoda..ona za to přece nemůže :D Bookmark teda ANO ale jen se souhlasem majitele.
  • 0
www.rcmonstr.ic.cz

#9 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4189 příspěvků(y)

Publikováno 20 August 2008 - 16:53

A nevíte, jak odhlásit ztracený TB / GC, který je u mě v kešce? Já ho tam dal a před zveřejněním kešky byl TB ukraden, tak bych ho potřeboval vyjmout jak z mého vlastnictví, tak z vlastnictví kešky...
  • 0

#10 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 20 August 2008 - 17:10

Roman_Jaromer napsal/a:
A nevíte, jak odhlásit ztracený TB / GC, který je u mě v kešce? Já ho tam dal a před zveřejněním kešky byl TB ukraden, tak bych ho potřeboval vyjmout jak z mého vlastnictví, tak z vlastnictví kešky...


když najedeš na jeho listing, tak v pravo nahoře máš rozbalovací nabídku, ve které je Mark as missing
  • 0

#11 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 20 August 2008 - 17:45

Taky jsem se rozhodl dělat podobný bookmark a to u keší u kterých vím, že se TB a GC ztrácejí pravidelně a povětšinou jsou to kešky které jsem osobně navštívil. A proč bych si nemohl udělat podobný bookmark? Když je to bookmark, který jen prostě upozorňuje na to, že se zde ztrácejí tyto předměty a nijak nehaní tu kešku, neboť to může být jinak skvělá keška. Ano, jako majitel nebudu zrovna potěšen, že podobný bookmark na mojí kešce visí, ale budu to brát prostě jako upozornění, že něco není v pořádku, než jako hanbu. A možná naopak budu rád, že nemusím poté řešit problémy se ztraceným GC. Přijde mi, že si každej autorství kešky bere hrozně osobně a je hrozně dotčen, když mu někdo udělá podobný bookmark, nebo když si někdo dovolí napsat Needs Maintanance kvůli tomu, že mu dochází logbook. Ale aby majitel kešky dělal něco pro její zkrášlení (utajení) je už jaksi mimo jeho "povinnosti".
  • 0

#12 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 20 August 2008 - 17:46

A mimochodem první tři kešky v tom svém bookmarku již mám taky a to z toho důvodu, že ty ztracené coiny, či TB tam visí třeba i více než půlrok!!!
  • 0

#13 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 20 August 2008 - 17:55

nevím že by se tu ztrácely nějak prvidelně, ale autor tam nechává ztracené TB v inventáři GC10C5N
  • 0

#14 hrabosek

hrabosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 360 příspěvků(y)

Publikováno 20 August 2008 - 18:34

tak sem si myslel, že se mi to parádně vyhýbá to ztrácení mincí... a ono prd :( už se mi taky jedna ztratila :'( konkrétně to je TB22C6D. ach jo... mno ale ten bookmark nejni spatny napad. me osobne to prijde supr, ale spis se souhlasem majitele kese... nejvic co me dokaze vytocit, je ze mi nekdo s "mou" veci udela neco bez meho vedomi :)
  • 0
a to je (asi) vše přátelé... :D

#15 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 20 August 2008 - 18:48

Station2381 napsal/a:
Bookmark teda ANO ale jen se souhlasem majitele.

To že se v kešce ztrácí TB/GC ještě neznamená, že je to špatná keška. Ale pokud bude na bookmarku, pak když si budu plánovat lov a možnost uložit TB/GC, tak budu aspoň vědět, že tohle místo je nebezpečné..

Pokud majitel kešky požádá o vyjmutí z toho bookmarku, pak s tím nemám problém.
  • 0

#16 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 20 August 2008 - 18:54

Fénix napsal/a:
nevím že by se tu ztrácely nějak prvidelně, ale autor tam nechává ztracené TB v inventáři
GC10C5N

Tak tam bych ho nedal ani náhodou. Je označen jako TB hotel na opencachingu a to je černá díra jako hrom....
  • 0

#17 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 20 August 2008 - 18:56

petegeo napsal/a:
A ten bookmark ma jako nejakou vypovidajici schopnost? :(
Prosel jsem si logy Skalni jehly GCJMKT
Ano ztratil se tam vas coin, ale ztratil se pri odcizeni cele cache -November 19, 2007- od te doby ma cache desitky nalezu, nekolik vymenenych TB, GC a neni tam ani jedna ztrata...
Myslim ze takto prezentovany bookmark je na nic.

No a co? To že někdo ukradne celou krabičku i s TB/GC je normální? Pokud někdo (mudla) zkradne krabičku celou, pak už není bezpečná, protože ví o ní...
  • 0

#18 Paser

Paser

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 20 August 2008 - 19:16

...já navrhuji sestavit černé komando z majitelů zcizených TB/GC a pravidelně hlídkovat u těchto nebezpečných keší...a při zadržení zcizitele mu zcela oprávněně přemístit jisté části těla...;)
  • 0

#19 onovy

onovy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 20 August 2008 - 19:43

a co to vzit obracene? proc nezalozit bookmark Bezpecne kesky? Uprostred sireho lesa, nebo proste jenom dobre schovana, kde je minimalni riziko zcizeni?
  • 0

#20 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 20 August 2008 - 19:52

onovy napsal/a:
a co to vzit obracene? proc nezalozit bookmark Bezpecne kesky? Uprostred sireho lesa, nebo proste jenom dobre schovana, kde je minimalni riziko zcizeni?


Ještě pořád si myslím, že těch nebezpečných bude podstatně méně. ;-)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama