Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Listing k nové kešce HTML formát


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#1 Vladasa

Vladasa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2008 - 10:08

Ahoj, chtěli bychom založit naši první keš, ale nevím, jak zapsat listing, když neovládám zápis ve formátu HTML. Pokud nebudu psát v HTML formátu nebudu moci asi ani vložit obrázky, zvýraznit text atd. Stáhla už jsem si i editor Pspad, ale bohužel mi to je málo platné, protože se v tom vůbec nevyznám. Mohl by mi někdo poradit, popř. text listingu přepsat v HTML formátu? Děkuji. Vladěna
  • 0

#2 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2008 - 10:24

zkuset http://www.jakpsatweb.cz/
  • 0

#3 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2008 - 10:48

Pokud mi pošleš text ve wordu - tak jak si ho představuješ, jsem ochoten ti ho upravit pro publikování. Pokud by vyhovovalo, tak spojení přes e-mail.
  • 0

#4 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2008 - 11:07

poměrně nedávno jsem to tady rešil a to o hodně lépe, než kolega fénix výše :-P.
http://www.geocachin...2816#post_82816
Když si přečteš všechny texty napsané v tomto vláknu, určitě se ti podaří napsat slušný listing.
Hodně štěstí, když ti něco nepůjde, ptej se.
  • 0

#5 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2008 - 11:23

hauskaa napsal/a:
poměrně nedávno jsem to tady rešil a to o hodně lépe, než kolega fénix výše :-P.
http://www.geocachin...2816#post_82816
Když si přečteš všechny texty napsané v tomto vláknu, určitě se ti podaří napsat slušný listing.
Hodně štěstí, když ti něco nepůjde, ptej se.


ne že by to nebylo chvályhodné dílko, ale bez teoretických základů by to na mě působilo, jako by někdo začal mluvi čínsky ;)
  • 0

#6 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2008 - 12:24

Pokud máš k dispozici FrontPage nebo jiný HTML editor, kde píšeš normálně a program Ti píše HTML kód, tak není program. Předpokládám, že na stahuj.cz nebo slunečnici.cz toho najdeš dost. Pak jen okopíruješ HTML kód do listingu a máš hotovo.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2008 - 17:50

1/ Nikdo tě nenutí připravit listing v html, to je jen taková fíčura na vymazlení listingu 2/ I obyčejný Word umí uložit text do html a pro začátek to stačí. Jinak samozřejmě najdeš spustu html editorů, ale doporučil bych ti nějaky WYSIWING tedy takový, kde vidíš stránku jak bude možná vypadat - já používám free NVU editor 3) I když budeš mít vše naeditováno, nemusí to ve skutečnosti tak vypadat, jelikož gc.com některé příkazy nepodporuje nebo jen z části..
  • 0

#8 PepeLopez

PepeLopez

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2008 - 20:01

A je možné upraviť listing schválenej (publikovanej) keš? Resp. podlieha úprava listingu publikovanej keš opätovnému schváleniu reviewera?
  • 0

#9 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2008 - 20:16

PepeLopez napsal/a:
A je možné upraviť listing schválenej (publikovanej) keš? Resp. podlieha úprava listingu publikovanej keš opätovnému schváleniu reviewera?

Ne, nepodléhá. Listing je tvoje věc, reviewer schvaluje změnu typu keše, posun souřadnic atd. atd.
  • 0

#10 PepeLopez

PepeLopez

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2008 - 6:11

Dík.;)
  • 0

#11 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2008 - 8:08

já dělám listingy přes www.blogger.com , nebo www.docs.google.com a pak si přepnu na html a je to. problém je , že mi to někdy háže mezi řádkama mezery:( , ale to jen někdy:).


A je možné upraviť listing schválenej (publikovanej) keš? Resp. podlieha úprava listingu publikovanej keš opätovnému schváleniu reviewera?


jak už napsali sobikovi , můžeš - já se svýma nejsem spokojenej , tak je většinou každý měsíc edituju , aby byly furt lepší a delší :)
  • 0

#12 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2008 - 8:51

ladabohac napsal/a:
já dělám listingy přes www.blogger.com , nebo www.docs.google.com a pak si přepnu na html a je to. problém je , že mi to někdy háže mezi řádkama mezery:( , ale to jen někdy:).


Nejspíš to bude tím, že na GC.com znamená prázdný řádek ve formuláři i prázdný řádek ve výpisu. Pokud odstraníš prázdné řádky tak by to už mezery dělat nemělo ;).
  • 0

#13 100Dteam

100Dteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2008 - 21:15

je někde seznam co všechno GC nepodporuje, respektive, co je povoleno?
  • 0

#14 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2008 - 21:59

PetrX napsal/a:
Nejspíš to bude tím, že na GC.com znamená prázdný řádek ve formuláři i prázdný řádek ve výpisu. Pokud odstraníš prázdné řádky tak by to už mezery dělat nemělo ;).

To ale neplati pokud pises listing v HTML, ocemz je zde rec.
  • 0

#15 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 14:13

Mám u publikované keše napsaný listing jako prostý text a chtěl bych ho zkusit přepsat v html + nějaký ten obrázek,co je pod listingem uložený,aby to vypadalo o něco lépe.Je to i dodatečně možné? Stačí tedy zaškrtnout v edit listing políčko "The descriptions below are in HTML" a vložit text v html kodu ?? Nejsem ani angličtinář ,v html umím tak akorát dva,tři příkazy,tak se bojím,abych ten listing nějak celý nerozhodil :|
  • 0

#16 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 14:21

cinca2008 napsal/a:
Mám u publikované keše napsaný listing jako prostý text a chtěl bych ho zkusit přepsat v html + nějaký ten obrázek,co je pod listingem uložený,aby to vypadalo o něco lépe.Je to i dodatečně možné? Stačí tedy zaškrtnout v edit listing políčko "The descriptions below are in HTML" a vložit text v html kodu ?? Nejsem ani angličtinář ,v html umím tak akorát dva,tři příkazy,tak se bojím,abych ten listing nějak celý nerozhodil :|

Ideálně, když použiješ nějaký html editor, kde vidíš co píšeš jako např. ve Wordu a pak už jen vygeneruješ automaticky html kód, který nakopíruješ do listingu. Já používám Kompozer, který je jednoduchý a je do něj i čeština. http://kompozer.sourceforge.net/
  • 0

#17 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 19:04

Všechny editory, ať WYSIWIG nebo obyčejné jsou sice fajn, ale autor musí vědět co dělá a znát alespoň základní principy. Jinak narazí např na to, že mu po publikaci zmizí obrázek a teprve po dlouhém bádání zjistí, že obrázek je na lokálním disku a ne na serveru a bude se ptát, jak ho tam dostat.
Takže moje doporučení je stejné jako už výše - www.jakpsatweb.cz, začít základním kurzem a pak číst dál a dál.
Prostě bez nějakých znalostí a úsilí nejde nic.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#18 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 20:15

Mno,trochu jsem to pofackoval,není to dokonalé,ale je to lepší než holý text.Jen mi to hází občas větší mezery mezi slovy.
  • 0

#19 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 20:33

Zkus se podívat na zarovnání textu - jestli ho nemáš "do bloku"
  • 0

#20 watchick

watchick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 20:48

Jinak doporučuji pro listing používat tag "Fieldset":
syntaxe:
<fieldset><legend>Nadpis</legend>
Tady je vnitřek boxu...
</fieldset>
jinak to používám u svých cachí například tady:
Michelská plynárna
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama