Přejít na obsah


Fotka

GC10GRG LBMS (1) aneb nepůjdeme na pivo?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 guho

guho

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2008 - 23:45

Tak pozoruji, že zatím nepadlo "řádné" FTF cache "Bajecni muzi na letajicich strojich (1) -V. Perina". Navrhuji udělat "poradu" u piva a pokusit se společně tuto cache vyluštit - máte někdo zájem? Předběžně bych to viděl na nějakou hospodu v Třebíči v pátek večer.
  • 0

#2 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2008 - 6:26

jo, zkoušel jsem i modelovat trasu v TurboCADu a zatím jsem se nedostal dál. něco málo mi tam chybí. a viděl bych to taky tak, v ten pátek bych čas měl.
  • 0
:)

#3 Grazl

Grazl

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2008 - 9:33

Rad bych se zucastnil, ale bohuzel nebudu v TR. Jeste k tomu mam problem s pripojenim na net :-( tak prosim o trpelivost co se tyce dotazu, ocekavanych napoved ...... Ale muzete si byt jisti, ze levotociva stoupava zatacka je zadana uplne a jednoznacne ;-)
  • 0

#4 hrabje

hrabje

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2008 - 11:00

Nazdar, souhlasim, ze bysme to mohli nekde zkonzultovat. Zasekl jsem u prekrutu. Sice uz jsem zjistil, co by to melo byt, ale i tak mi to zrovna moc nepomohlo.
  • 0

#5 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2008 - 12:53

hrabje napsal/a:
Nazdar, souhlasim, ze bysme to mohli nekde zkonzultovat. Zasekl jsem u prekrutu. Sice uz jsem zjistil, co by to melo byt, ale i tak mi to zrovna moc nepomohlo.


tak tak, jsem na nějakých stránkách viděl co to je, zkoušel jsem kreslit, počítat, ... ale nějak nevím, jak poskládat síly tak, aby to vyšlo tak nějak slušně a měl bych na vrchu rychlost, která je tak nějak normální. :)

mi přijde, že tam chybí aspoň jedna veličina. :)
  • 0
:)

#6 nojgis

nojgis

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2008 - 14:28

Ahoj, vidím, že všichni máte stejný problém, jako já - překrut. Taky bych to probral u piva, ale nevím, jestli mi dá rodina v pátek povolení, uvidíme... Ještě zkusím přemýšlet.;)
  • 0

#7 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2008 - 16:13

Tak jsem dneska zkusil další místa, kam by eventuelně mohlo to éro spadnout prohledat metodou brute force. A jako, nic. Ta výška 428 m n. m. taky není tak častá v tý Třebíči. No, teda jako, málo toho taky není, ale. A nic. A ještě pršelo.
  • 0
:)

#8 Grazl

Grazl

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2008 - 16:58

Byly zverejneny prvni oficialni hinty. Ale jak koukam, uz jste dal. Toz ja se zacinam modlit, aby moje teorie k prekrutu byla spravna, kacerska obec tolerantni a ja nebyl za uplnyho vola ;-). Zatim to nevypada, ze byste me chteli povesit na prvnim klandru, ale fakt nemuzu prijit ..... budu malovat. Brute force neni v Lorencaku zrovna prijemna metoda (frettie mas muj obdiv :-), proto bych rad pridal do listingu "evince", ale nejak jsem jeste neprisel jak na to. Proto prosim o pomoc pro zmenu ja ...... je to pro vase dobro ;-)
  • 0

#9 Barrandoff

Barrandoff

    Barrandoff

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2008 - 17:09

Já mám překrut jasný (zvláště po Grázlově ujištění, že jsem ho pochopil správně :)), větší problémy mi dělá ta stoupavá zatáčka vlevo. Pokud jsem dobře pochopil zadání, že během zatáčky letadlo stále stoupá rovnoměrně rychlostí 2.8 m/s, pak ten obrázek z hintu vůbec neodpovídá skutečnosti :( Poradíš, Grázle?
  • 0

#10 Grazl

Grazl

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2008 - 18:33

GC.com ma vypadek tak si to nemuzu overit (uz to mam overeny), ale jsem si temer jist, ze rychlost stoupani neni ve stoupavem obratu definovana ..... tudiz se na ni vubec nevazte. Byly provedeny dve drobne zmeny (upresneni) zadani - viz. listing.
  • 0

#11 nojgis

nojgis

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2008 - 7:31

Pokud rychlost stoupání není ve stoupavém obratu důležitá, pak nevím jak určit, jak dlouho bude trvat vystoupání o 55 metrů a v jaké fázi kruhu dojde k další fázi letu. Při svých výpočtech jsem předpokládal stejnou stoupavost, jako před obratem... a když to konfrontuji s malůvkou, tak vidím, že to opuštění kruhu mi vyšlo o dost dříve.:( Nejdřív jsem si myslel, že metoda bruteforce by taky mohla fungovat, ale vycházel jsem z toho, že až k překrutu to mám dobře a pokud předpokládám zpomalení v překrutu na rychlost 50 - 150 km/h, tak je prohledávaný prostor jen 70 m po přímce a s tou nadmořskou výškou se to navíc ještě omezuje... Teď, když vím, že ty výpočty předtím mám, blbě to padá, ale vyvstává další možnost rozložit tu malůvku do souřadnic a rovnou to odečíst.;)
  • 0

#12 Grazl

Grazl

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2008 - 12:07

Nepotrebujete znat dobu po kterou obrat provadi ..... Bruteforce nedoporucuji. Teren kolem kesky je dosti divoky. Maluvka je jen schema, tzn. ze presne neodpovida skutecnosti. Ne ze bych skutecnou trasu nemel nakreslenou, ale pocital jsem, ze by nekoho mohlo napadnout pouzit Noigisovu metodu ci podobnou. Proto jsem ji pro potreby schematu trochu poupravil. Jsem prece Grazl ;-)
  • 0

#13 guho

guho

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2008 - 21:06

Datum: 19.9.2008 Čas 20:30 Místo: Travellers Hostel Třebíč (Loc: 49°13.010'N 15°52.590'E) - nic lepšího mě nenapadlo. Pokud někdo máte PDA s Wifi, tak je vemte - mohlo by se hodit. Doporučuji si vzít čelovku - třeba na něco přijdeme.
  • 0

#14 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2008 - 22:00

guho napsal/a:
Datum: 19.9.2008
Čas 20:30
Místo: Travellers Hostel Třebíč (Loc: 49°13.010'N 15°52.590'E) - nic lepšího mě nenapadlo. Pokud někdo máte PDA s Wifi, tak je vemte - mohlo by se hodit.
Doporučuji si vzít čelovku - třeba na něco přijdeme.


čelovku nemám, ale baterku snad vezmu. pokud nezapomenu. PDA s wifi mám, jen musím mít čas na nabití. :)
  • 0
:)




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama