Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

notifikace na SMS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 ditka

ditka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2008 - 9:11

Může někdo prosím poradit, u jakého poskytovatele si založit e-mail na který si nechat posílat notifikace o nových keškach a kde se zárověň na SMS zobrazí celý, nebo alespon kus, e-mailu. Já to mam nastaveny u mailu na Seznamu, ale na SMS přijde jen že mam mejla. Vím, že se to tu dříve již probíralo, ale nemůžu to najit. Dík.
  • 0

#2 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2008 - 9:37

Nejlepší asi bude, nechat si maily přeposílat na mailovou adresu přímo u mobilního operátora. Vodafone takovou službu nabízí jako SMS E-MAIL (máš adresu XXX@vodafonemail.cz a každý mail ti přijde jako 2 SMS (u delších mailů máš smůlu, ale pro získání stručných info o kešce to stačí)) a snad něco takového budou mít i ostatní operátoři.
  • 0

#3 Luckyn

Luckyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2008 - 9:57

Pokud vim tak Vodafone je jediny kdo posle sms celou. Ja mam O2 a stopro vim ze mi jen prijde ze neco vyslo ale jmeno ci GCcko se jiz do SMSky nevejde... umyslene to O2 orezeva. Takez O2 urcite nedoporucuji.
  • 0

#4 Iluvator

Iluvator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2008 - 11:43

U T-mobile GCxxxxx ještě přijde, ale pak záleží na délce názvu keše, jestli přijde i vzdálenost a směr.
  • 0
Oregon 300
Tak do toho šlápni ať vidíš kousek světa.....

#5 Bludi

Bludi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2008 - 12:10

U O2 zavedli tarif Internet v mobilu, kde za cca. 150Kc jsou neomezena data. Takze , prijde mi SMS s Atlasu(samozřejmě oříznutá). Pomocí prohlížeče, nebo email klientu v mobilu stáhnu celý email. Dál si pak zkouknu případně přes prohlížeč celý listing.
  • 0

#6 ditka

ditka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2008 - 12:15

PaWcz napsal/a:
Nejlepší asi bude, nechat si maily přeposílat na mailovou adresu přímo u mobilního operátora.
Vodafone takovou službu nabízí jako SMS E-MAIL (máš adresu XXX@vodafonemail.cz a každý mail ti přijde jako 2 SMS (u delších mailů máš smůlu, ale pro získání stručných info o kešce to stačí)) a snad něco takového budou mít i ostatní operátoři.

Nastaveno podle návodu a chodí to v pohodě, ty 2 SMS jsou plně dostačující. Díky moc.
  • 0

#7 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2008 - 14:52

Neznáte nějakého poskytovatele emailů, který umožňuje při přeposílání emailů modifikovat zprávu? Například regulárním výrazem? Kdyby se odstraily úvodní bláboly typu "This is an automated message from Geocaching", tak by se do SMS došla i vzdálenost a směr.
  • 0

#8 Tomaaas

Tomaaas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2008 - 15:13

rodinka Veverek napsal/a:
Neznáte nějakého poskytovatele emailů, který umožňuje při přeposílání emailů modifikovat zprávu? Například regulárním výrazem? Kdyby se odstraily úvodní bláboly typu "This is an automated message from Geocaching", tak by se do SMS došla i vzdálenost a směr.

Slyšel jsem, že existuje jakési makro, které umí z příchozího mailu pomocí Waypointu zjistit důležité info o kešce včetně souřadnic a zakomponuje to do mailu tak, aby se vešel do 160znaků sms.ALe nikde jsem na něj nenarazil.
  • 0

#9 M@gic

M@gic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2008 - 15:14

rodinka Veverek napsal/a:
Neznáte nějakého poskytovatele emailů, který umožňuje při přeposílání emailů modifikovat zprávu? Například regulárním výrazem? Kdyby se odstraily úvodní bláboly typu "This is an automated message from Geocaching", tak by se do SMS došla i vzdálenost a směr.

Ja to mam v procmail-i... i ked mi je jasne, ze to ani zdaleka nie je user-friendly riesenie ;)
  • 0

#10 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2008 - 15:23

rodinka Veverek napsal/a:
Neznáte nějakého poskytovatele emailů, který umožňuje při přeposílání emailů modifikovat zprávu? Například regulárním výrazem? Kdyby se odstraily úvodní bláboly typu "This is an automated message from Geocaching", tak by se do SMS došla i vzdálenost a směr.


Kdybych měl víc času, tak bych upravil svůj PHP script do nějaké zvěřejnitelné formy (aktuálně tam mám zaprogramovaný přístup do vlastního e-mailu, chtělo by to refaktorovat). Snad až se vyhrabu z momentálního zaneprázdnění.

O co jde - můj PHP script po spuštění projde všechny zprávy v definované e-mailové schránce a pokud narazí na mailík od Groundspeaku s notofikací, tak:

1/ Posbírá z něj důležité informace (typ notifikace, typ kešky, vzdálenost, název, autor)
2/ Přeloží a oseká tyto informace na nejkratší možnou formu a seskládá je do jednoho krátkého řetězce typu NOVTC15.4SV_Název_Autor (NOVá TradičníCache 15,5 km SeveroVýchodně daného Názvu a Autora) tak, že to pak i na O2 SMS bráně, která zdarma přeposílá jen asi 48 znaků poskytne všechny nezbytné informace.
3/ Takto zpracovaný e-mail smaže (přeposílám si to do speciálně na to zřízené schránky, takže tímto způsobem zacházím jen s kopiemi a o originály nepřicházím).

Jediný problém je, že je třeba zajistit pravidelné spouštění tohoto scriptu - kdekoliv se napánuje třeba jeho načtení každých 5 minut (třeba v cronu na nějakém trvale běžící domácím serveru).

Mám to udělané takto asi 3/4 roku a jede to bez nejmenších problémů.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#11 Barrandoff

Barrandoff

    Barrandoff

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2008 - 17:41

Hlavní problém je v tom, že ten skript by měl být umístěný na mailserveru a spouštět se ihned po přijetí mailu. Což ale skoro žádný hosting nedovoluje. Já proto využil svůj starý účet na matfyzím serveru, kde jsem nastavil procmail, aby všechny notifikační maily prohnal mým skriptem. Pak už jsem za vodou. Skript si z mailu vytáhne URL listingu, z listingu vytáhne souřadnice a hint a tyto údaje mi pošle na mobil (musím to rozdělit do dvou smsek, jelikož jedu také pod Kyslíky :(). Technicky není problém tento skript rozšířit pro další kačery, problém je spíše právní. Mohu svůj PM účet využít k rozesílání notifikací cizím kačerům? Co vy na to, znalci pravidel?
  • 0

#12 Jakuje

Jakuje

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2008 - 21:17

No taky jsem se dnes začal pokoušet o něco podobného. Vybavení (server, cron po minutě, IMAP server na maily, T-mobile s emailem přeposílavým na SMS) bych měl, ale zatím jsem se dostal ke stahování mailů. Tak pokud si k tomu ještě na pár odpolední sednu, mohla by se funkční verze dočkat světla světa za pár dní (jestli nebudu mít moc školy). No ještě jsem se ale stejně nedostal k tahání dat ze serveru geocaching. Asi bude potřeba nějaká http autentizace. K pravidlům: Myslím že je zakázáno JAKKOLIV STROJOVĚ ZPRACOVÁVAT stránky geocachingu, jestli se nepletu. Ale myslím že abakus kdysi argumentoval že si stránku stáhne a zpracovává ji na serveru u sebe :) Ještě BTW: Na pipni.cz je myslím funkce spouštějící script po mailu, ale s jejich stabilitou to není vůbec slavné ... ani s placeným hostingem. Garance 99,5% - náhoda je blbec!
  • 0

#13 Jakuje

Jakuje

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2008 - 20:52

No tak nevím jestli nám to tady pomřelo :) Tak již mám script hotový. Jenom zbývá sloučit část tahající data z emailu a část připojující se na server geocachingu a je to hotovo. Bude to chtít ještě několik testů, ale potom by to mělo být ok. Ale nějaké jiné uživatelské postřehy s touto tématikou bych také ocenil. Abych věděl jak to dělají jiní :)
  • 0

#14 Kulíkovi

Kulíkovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2008 - 21:22

Jednu dobu jsem neco podobneho mel taky napsane v PHP (pres imap kontrola novych emailu, vytahnuti linku, auth + stahnuti stranky z GC a poslani na SMS email). A slapalo to vskutku bez problemu. Skript na par radku, poustel to cron co 2 minuty. Nyni jsem se obratil na jiny projekt kamarada a ten slape taktez bez problemu :)
  • 0

#15 Barrandoff

Barrandoff

    Barrandoff

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2008 - 22:20

Jakuje napsal/a:
No ještě jsem se ale stejně nedostal k tahání dat ze serveru geocaching. Asi bude potřeba nějaká http autentizace.


To řeším přes cookie, kterou si vytáhnu z prohlížeče. Výhodou je, že Mozilla a wget používají stejný formát souboru s cookies. Nevýhodou je, že ta cookie má omezenou platnost tuším jeden měsíc, takže ji musím čas od času na serveru nahradit aktuální. Ale to by asi také šlo automatizovat, jen jsem byl doposud moc líný to udělat ;)
  • 0

#16 Jakuje

Jakuje

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 10:51

No tak já již mám hotovo, přesně jak jsem psal. V PHP. Po minutě kontroluju IMAP, pokud je od GC nová zpráva, otavřu, pokud je ve správném tvaru, přehrabu důležité info z mailu, pripojím se na gc.com, pokud nejsem přihlášen, tak se přihlásím (cookie pro autologin si ukládám) stáhnu co je potřeba, pribalím do sms a odešlu. Poměrně dost rychlá metoda, když šlověk není u počítače, ale někde v háji. A do 160 znaků se vejde úplně všechno všetně hintu či souřadnic.
  • 0

#17 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 11:42

Zkuste http://geocaching.bartik.eu/.

Můžete si nastavit co to má a co ne posílat. Perličkou je, že nemusíte být ani PM.
  • 0

#18 Jakuje

Jakuje

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 12:47

To je taky zajímavý projekt, ale jak jsem koukal, tak zrovna o odeslaní tvého příspěvku byla stránka nedostupná (a to si autor stěžuje na nedostupnost gc.com). Přece jenom je to asi aplikace pro náročné. Mě stačí opsat si podstatné informace z gc.com a notifikace o nové keši jsou jenom takovým bonusem. A navíc nemusím to ASP ....
  • 0

#19 Barrandoff

Barrandoff

    Barrandoff

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 13:49

hrasek napsal/a:
Zkuste http://geocaching.bartik.eu/.

Můžete si nastavit co to má a co ne posílat. Perličkou je, že nemusíte být ani PM.


Web je nedostupný, ale každopádné pokud umožňuje zasílat informace o nových keškách nePM uživatelům, tak zcela jistě porušuje pravidla gc.com.
  • 0

#20 Jakuje

Jakuje

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 14:45

Robert-Antonio von Barrandoff napsal/a:
... tak zcela jistě porušuje pravidla gc.com.

To jo no ... za ten rok co má psanou existenci se divým že mu ještě nedali ban buď na IP, nebo nick, přes kterej to stahuje.

Pokud si člověk PM udělá script, tak je to porušení, ale oni o nic nepřijdou, ale když někdo bez PA takto strojově zpracovává jejich stránky, tak je to navíc zátěž + přijdou o peníze. Taky se mi to nelíbí ...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama