Přejít na obsah


Fotka

Garmin Mobile XT pro geocaching ??


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 Mikas4444

Mikas4444

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 18 September 2008 - 20:53

Jaké máte zkušenosti s Mobile XT pro Geocaching. Při testování jsem si říkal: to množství map (včetně free), celý svět, malý objem dat na kartě mojí (Nokie E65), univerzální pro auto, turistiku i hledání cache ...navíc krapet nostalgie po Garminu eTrax - s nímž jsem začínal :)
Bohužel jsem zjistil, že tam schází oblíbený kompas se šipkou k místu a při navigování "přímý směr" s mapou zase scházející vzdálenost k bodu (jen čas příchodu :@) . To snad je schválně! Hledal jsem špatně nebo to tam opravdu nejde nastavit. Používáte jej někdo pro geocaching ?
Pozn. jinak jsem pro GMXT úspěšně vyzkoušel makro GSAK GarminCsvPoiExport http://gsak.net/boar...t=0 a POIloader => paráda. Zařazené cache dle typu včetně ikon, pojmenování, obtížnosti. Jen se mi tam (do popisu) nepodařilo dostat Hint
  • 0

#2 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1197 příspěvků(y)

Publikováno 19 September 2008 - 0:02

Bohužel ze stejného důvodu jsem ho zklamaně vymazal - bez šipky se to prostě nedá...
  • 0

#3 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 19 September 2008 - 5:31

Pred casem jsem to zkousel, ale je to pouzitelny jen jako autonavigace. Sipka chybi.
  • 0

#4 saironcz

saironcz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 21 September 2008 - 23:04

Já ho tedy se spokojeností používám, nicméně v kombinaci s CacheMate, ve kterém mám právě tu šipku. CacheMate se k GPS připojuje přes API Garmina, takže není problém mezi nima přehazovat. Když je bod daleko, mám tam mapu, když vidím, že jsem blízko (Garmin zazoomován na 30 metrů) a už z mapy poznám prd, buď začnu hledat nebo přepnu na CacheMate.
  • 0

#5 dsfox

dsfox

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 22 September 2008 - 17:00

Metry to ukazuje pokud je zapnutá navigace k bodu. Stačí jen zmačknout tlačítko vpravo dole, kde je čas dojezdu. Maličko to zmenší rozlišení mapy, ale to je stejně na posledních metrech jedno, protože je lepší koukat pod nohy než do mapy.
  • 0

#6 Mikas4444

Mikas4444

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 25 September 2008 - 18:17

Hmm předchozí 2 přízpěvky se asi týkaly PDA verze ... mám bohužel symbian E65

saironcz napsal/a:
Já ho tedy se spokojeností používám, nicméně v kombinaci s CacheMate, ve kterém mám právě tu šipku. CacheMate se k GPS připojuje přes API Garmina...

Jde to volajako i u Symbianu ... asi ne, co?

dsfox napsal/a:
Metry to ukazuje pokud je zapnutá navigace k bodu. Stačí jen zmačknout tlačítko vpravo dole, kde je čas dojezdu. Maličko to zmenší rozlišení mapy, ale to je stejně na posledních metrech jedno, protože je lepší koukat pod nohy než do mapy.


Tak to jsem u Mobile XT pro Symbian taky neobjevil...
Zkusil jsem otestoval novou verzi 5.00 a bohužel žádná změna z pohledu podpory GC... začínám dozrávat, abych tento program nadobro smazal :):)
  • 0

#7 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 25 September 2008 - 18:56

program mám taky nainstalovanej, i když kešuju většinou se SmartComGPS nebo GPSJ. Mazat ho ale nebudu, IMHO mapy od garmina jsou velmi dobré na normální turistiku...
  • 0

#8 JIRTEAM

JIRTEAM

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 25 September 2008 - 19:41

V Chorvatsku bychom se bez Garmina a jeho map neobešli, ale dohledávání probíhalo stejně přes Smarta se šipkou.
  • 0

#9 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 25 September 2008 - 19:53

Vysla nova verze 5 http://www.simplysym...-version-5-for-
s60-3rd-edition-and-uiq-3-available-now/

ale sipku zda se porad nema :)
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#10 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 26 September 2008 - 8:45

Caster napsal/a:
Vysla nova verze 5


Dík za odkaz na novou verzi.
Vyřešila nefunkčnost té staré na N78 a 6550.
Dá se říct, že to teď funguje na všech Nokiích s GPS, a to je dobře.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama