Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

My Field Notes


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2 odpovědí na toto téma

#1 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2008 - 22:12

Včera jsem poprvé využil tento zajímavý nástroj na tvorbu logů přímo v terénu. Kolega ho stáhnul z Colorada a poslal mně mailem a já už si pouze změnil texty. Dnes jsem šel opět kešovat, a tak jsem si ve svém PPC vytvořil soubor geocache_visits.txt, kde jsem v daném formátu zapisoval časy, datum, WPT. a texty logů. Po příchodu domů jsem se ho snažil uploadnout na gc.com, ale stále to psalo, že nebyl nahrán žádný záznam. Samozřejmě jsem překontroloval, zda mám vše správně, ale bylo tomu tak. Napadlo mě tedy nahradit záznamy v souboru od kolegy dnešními a uložit - najednou to fungovalo. Můj dotaz tedy zní - čím je soubor geocache_visits.txt z Colorada odlišný od toho, který jsem si vytvořil v PPC? Zkoušel jsem, zda v něm nejsou nějaké netisknutelné znaky, zda nemá nějaké jiné atributy [(ne)povolený zápis apod.], ale na nic jsem nepřišel...
  • 0

#2 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2008 - 22:19

Na začátku jsou znaky klasickými programy (Word, Notepad, ...) nezobrazitelné. Doporučuju použít příslušné makro pro GSAK nebo manuálně editovat existující txt z Colorada/Oregonu.
  • 0

#3 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2008 - 22:23

Tak jak jsem sám právě zjistil, soubor musí být v kódování Unicode, pak to jde ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama