Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jaký použít přístroj na zaměření?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
10 odpovědí na toto téma

#1 marty206

marty206

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2008 - 15:23

Rozhodl jsem se založit vlastní kešku, ale mám problém. POužívám autonavigaci a to mi zobrazuje souřednice ve tvaru př.: N 49.3312° X E 15.44555° Nedá se to nějak přepočítat?Popř. neexistuje na to nějaký program? Děkuji za keždou radu.
  • 0

#2 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2008 - 15:27

Jde to jednoduse prepocitat. Cast za dasetinnou carkou vynasob sedesati. 0.3312 * 60 = 19.872 souradnice pak tedy budou 49° 19.872´ ...
  • 0

#3 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2008 - 15:32

A při tvorbě listingu to můžeš zadat v různých tvarech. DD.DDDD, DD MM.MMM i DD MM SS.SS
  • 0

#4 ilca12

ilca12

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2008 - 15:50

V každém listingu je odkaz u souřadnic- other conversions a tam se to dá dobře přepočítat.
  • 0

#5 tomasCR

tomasCR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2008 - 17:27

Nebo taky třeba můžeš použít stránku WGS-84 Translator
http://www.iradius.cz/iradius/gc/
konvertuje více druhů zápusu souřadnic ....
  • 0

#6 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2008 - 18:52

Např.

http://antonio.cz/gc/coords_cs.php

http://www.alena.ilc...ps/prepocet.php
  • 0

#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2008 - 20:44

Autonavigace má určitě někde nastavení formátu souřadnic. Pokud ne, tak to můžeš přepočítat podle návody níže. No a hlavně, na gc. com lze zadat souřadnice i v tomto formátu nebo je tam odkaz na konverzi... ... pro dobré zaměření je ale potřeba, aby jsi souřadnice zaměřil víc než jednou a udělal z měření průměr. Ale o tom jak zaměřovat novou keš tady najdeš jiná vlákna.
  • 0

#8 MAO

MAO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2008 - 9:55

A hlavně! většina autonavigací používá statickou navigaci aty není skoro vůbec schopná zaměřit bod bez pohybu... Proto bych radčí požádal nějakého kamaráda kačera s pořádným kvalitním strojem o zaměření...


  • 0
V dnešní době je těžké být největším debilem, konkurence je veliká!

#9 Iluvator

Iluvator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2008 - 10:14

Trochu jsem pročistil toto vlákno od příspěvků co nemají v poradně co dělat a zdůrazňuji příspěvek MAOa, mám s tím také hodně špatnou zkušenost, kdy jsem se pokusil zaměřit keš, uložil jsem si bod a zkusil odejít. Po 50m jsem byl stále nad keší (tedy podle GPS).
  • 0
Oregon 300
Tak do toho šlápni ať vidíš kousek světa.....

#10 MAO

MAO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2008 - 11:09

Veškeré autonavigace (ale i špatně řešené GPS chipy v některých dnešních PDA přístrojích) mají zapnutou takzvanou statickou naviogaci která je výborná při použí při autonavigaci (má za následek to že ikdyž je třeba silnice špatně zaměřená tak vás statická navigace udrží šipkou na silnici tudíž funguje jako magnet na silnice...) ovšem obrovská nevýhoda je že potřebuje minimální rychlost kolem 4 km/h tudíš na procházky a geocaching skoro nepoužitelná... a taky je tu přesnost... Při jízdě vám nevadí že křižovatka je o 20 metrů dál ale u keše je to už sakra rozdíl...
  • 0
V dnešní době je těžké být největším debilem, konkurence je veliká!

#11 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2008 - 12:04

MAO napsal/a:
Veškeré autonavigace (ale i špatně řešené GPS chipy v některých dnešních PDA přístrojích) mají zapnutou takzvanou statickou naviogaci která je výborná při použí při autonavigaci (má za následek to že ikdyž je třeba silnice špatně zaměřená tak vás statická navigace udrží šipkou na silnici tudíž funguje jako magnet na silnice...) ovšem obrovská nevýhoda je že potřebuje minimální rychlost kolem 4 km/h tudíš na procházky a geocaching skoro nepoužitelná... a taky je tu přesnost... Při jízdě vám nevadí že křižovatka je o 20 metrů dál ale u keše je to už sakra rozdíl...

To neni spatne reseny GPS prijimac, je proste uvazovan pro navigaci (a to jak v PNA tak i v PDA) v aute a tam je SN spravne reseni. Navic SN lze v PDA snadno vypnout a lze take snadno vypnout i ve valne mnozine PNA (autor se bohuzel nezminuje jakou PNA pouziva). Presnost udane polohy je v PDA i v PNA zhruba stejna jako u ostatnich navigaci. Je totiz dana pouzitym chipem (velmi casto Sirf III) a kvalitou anteny. Ta je zhruba srovnatelna s beznymi turistickymi navigacemi.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama