Přejít na obsah


Fotka

Typy hodnot v Tagu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 23:07

Umoznuje GG2 nejak odlisit typ hodnoty ulozene v tagu nebo tam muze byt jen string. Potreboval bych tam ulozit desetinne cislo.

Zatim tam musim cislo ulozit jako string a pak to v makru prevadet na real, abych s tim mohl pracovat.

P.S.: na strance http://geoget.ararat...macro:functions je 2x uvedena funkce StringToFile, jednou jako ulozeni retezu do souboru a podruhe jako nacteni retezu ze souboru. Ta druha se zrejme ma jmenovat jinak. :)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#2 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 23:37

Jaky je nejrozumnejsi postup pro vytvoreni ikony makra do toolbaru?
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2008 - 8:13

gord napsal/a:
Umoznuje GG2 nejak odlisit typ hodnoty ulozene v tagu nebo tam muze byt jen string. Potreboval bych tam ulozit desetinne cislo.

Zatim tam musim cislo ulozit jako string a pak to v makru prevadet na real, abych s tim mohl pracovat.


Neumoznuje. Hodnota v tagu je vzdycky retezec. kdyby se to melo rozlisovat, bylo by to narocne. V tabulce by u kazdeho tagu muselo byt policko pro kazdy myslytelny druh dat, nebo by se to stejne interne ukladalo jako retezec, a nekde uvnitr by se to prevadelo, stejne jako to delas ted v tom makru. Navic by pribyla hromada agendy, jako rozlisovat druh dat a nejak resit razeni dat pro zobrazovani, atd, atd.

gord napsal/a:
P.S.: na strance http://geoget.ararat...macro:functions je 2x uvedena funkce StringToFile, jednou jako ulozeni retezu do souboru a podruhe jako nacteni retezu ze souboru. Ta druha se zrejme ma jmenovat jinak. :)

Dik za upozorneni, ono neslo jen o nazev funkce, ale i o parametry. Opraveno.
  • 0

#4 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2008 - 8:14

gord napsal/a:
Jaky je nejrozumnejsi postup pro vytvoreni ikony makra do toolbaru?

No gorde, že jsi to ty, tak nedávno jsem to tady četl. Ale ať jsem hledal, jak jsem hledal, nenašel. Ovšem pamatuji si toto: Nakreslíš si bmp obrázek (tuším 16x16 nebo 32x32 nebo já si to nepamatuju), ten uložíš. A pozor, spustíš Geoget Tools>Script Debugger>otevřeš nějaké makro>vlevo dole je tlačítko File2String Tool>zmáčkneš>najdeš obrázek>otevřeš obrázek>a ve schránce máš dopis s tím šíleným kódem. ;) Snad si to pamatuji správně.
  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2008 - 8:19

gord napsal/a:
Jaky je nejrozumnejsi postup pro vytvoreni ikony makra do toolbaru?


Libovolnym grafickym editorem vyrobit obrazek typu BMP o rozmerech 16x16 bodu a pri sestnacti barvach (tedy ctyrbitova barva).

Jakykoliv soubor prevedes do formy zapsatelne primo do zdrojaku makra pomoci scriptdebuggeru v geogetu. Je tam na to tlacitko. Pochopitelne to neni podminka, ikonku muzes klidne nacitat treba z externiho souboru za pomoci funkce FileToString.
  • 0

#6 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2008 - 15:04

Zlicinaci: jo, tak takhle jsem si to pamatoval taky, alenejak to neni ono

Haluma: 16 barev, to je ta spravna podminka, ja jich daval 256.

Diky.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 10:26

Ahoj, snažil jsem se najít přehled hodnot pro GC_TypeID, ale nikde nenašel. Poradíte? Díky.
  • 0

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 10:32

Nejlepe ti napovi pohled na vlastni data v geogetu, konkretne prvni znak ve sloupecku Info. ;)
  • 0

#9 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 10:50

HaLuMa napsal/a:
Nejlepe ti napovi pohled na vlastni data v geogetu, konkretne prvni znak ve sloupecku Info. ;)

Díky za radu :@ Tak proč má CITO keš identifikaci jako tradiční a nemá svoji ikonku??? A když má být GG světový, tak kde najdu kódy pro APE, GPS adventures, mega event, Locationless? Jsou kačeři, co tyhle keše mají odlovené nebo si GG nainstalují přátelé za hranicema...
  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 11:04

Asi s odpovedi pockam, az budes mit zase dobrou naladu...
  • 0

#11 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 11:34

HaLuMa napsal/a:
Asi s odpovedi pockam, az budes mit zase dobrou naladu...

Já mám dobrou náladu, neboj. Jen připravuji makro na export a narazil jsem na to, že prostě není možné dohledat někde odpovídající údaje a vycházet z toho, co je v GG se nedá, jelikož to např. u CITO keší neodpovídá...
  • 0

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 11:52

[quote]sobikovi napsal/a:
Díky za radu :@ Tak proč má CITO keš identifikaci jako tradiční a nemá svoji ikonku???[/quote]

No to neni pravda. Mam v databazi 15 CITO kesi, a ani jedna se netvari jako tradicionalka!

Event, Event (cache in trash out EVENT) i Event (megaEVENT) maji spolecnou znaku E, protoze vsechno je to svym zpusobem event, a nechtelo se mi pro doslova jednotky kesi delat specielni znaku i ikonku do vypisu.

A kuriozity jako APE ci GPS adventures jsem neresil uz vubec. Az to bude opravdu potreba, dodelam to.[/quote]
  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 12:51

Jake hodnoty pro tyto kese pouziva GSAK? Nejak v jeho dokumentaci kody pro Megaevent, APE ani GPS Adventures nevidim... :o
  • 0

#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 13:02

Aha, on v tom ma sam GSAK trosku bordylek, protoze jaksi na ty jednopismenne kody pouziva dve ruzne promenne,a kazda ty kody ma trosku jinak. :)
  • 0

#15 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 13:22

HaLuMa napsal/a:
Event, Event (cache in trash out EVENT) i Event (megaEVENT) maji spolecnou znaku E, protoze vsechno je to svym zpusobem event, a nechtelo se mi pro doslova jednotky kesi delat specielni znaku i ikonku do vypisu.

A kuriozity jako APE ci GPS adventures jsem neresil uz vubec. Az to bude opravdu potreba, dodelam to.

Přiznám se, že tak trochu ted tvůj postoj nechápu. Jsou to eventy, ale každý je jiný a u GS má svoji kategorii, ikonu atd. stejně jako i ty "speciality". Měl jsem dojem, že se snažít tvořit GG lépe než jiné programy, tak nechápu proč neuvažuješ o všech kategoriích keší. Program používají také kačeři, co takové keše mají odlovené...
  • 0

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 13:37

A ja zase nechapu, proc to vidis jako nestesti. Ze megaevent ma stejnou ikonku jako event, to je skutecne tragedie, ktera ti znemozni pouzivani programu? Skutecne? :o
  • 0

#17 Fáčko

Fáčko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 14:51

Sorry HaLuMo, ale tady se musím zastat Sobika ... mě by se taky líbilo, kdyby v GeoGetu byly různé znaky a ikony pro všechny typy keší ... i pro event, mega-event, atd ... Když už to je rozdělený v GS, tak proč to nedodržet v GG2 ;) Jinak GG2 ve spojení s GGStatem je vážně super B)
  • 0

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 15:05

Me by se zase libilo mit barak a Mercedes. jenze tady nejde o to co by se komu libilo. Tady jde o to, ze je tu to vizualni slouceni eventu a megaeventu prezentovano jako neprekonatelna prekazka v pouzivani. A s tim opravdu nemohu souhlasit.
  • 0

#19 Fáčko

Fáčko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 15:39

Jasný ... já neříkám, že je to nepřekonatelnej problém ... ani neříkám, že to tak máš udělat ... jen vyjadřuju svůj názor :o ... vím, že Sobik občas prudí, ale už je pár věcí, který si na jeho podud začlenil do GG, tak jsem se ozval tam, kde se mi to zdálo jako dobrá připomínka :(
  • 0
Fáčko

- Garmin Oregon 450 a Nokia Lumia 820 + GeocachingLive a Xatcher
- GeoGet2 -> GGStat

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 16:09

Ale ja taky nerikam, ze to neudelam. Jen si opravdu myslim, ze to neni zadny velky prusvih, ani si nemyslim, ze by o takovou vec pozadal Sobik zrovna vhodnym zpusobem. ;) (a zatimco to tu celou dobu resime, tak ja se pachtim s obrazkama tech typu kesi...)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka