Přejít na obsah


Fotka

Polygony okresu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
402 odpovědí na toto téma

#161 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2008 - 11:09

mion: asi se mi to makro povedlo rozbít, ale mě to již jednou nastavené okresy prostě nechce přepisovat (a to bych chtěl, aby to přepisovalo ä ne jen doplňovalo). Mohl by jsi mi prosím tu tvoji verzi poslat?
  • 0

#162 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2008 - 13:06

Tady je moje verze:

POUŽIVÁM DIAKRITIKU....

Vlastni prirazni okresu je tohle:

#y = county (okres)
# b tady nefunguje (zatím?)
$data = GetPolygon("y",$CestaOkresy)

  • 0

#163 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2008 - 21:04

To rsc_cz
Chová se to přesně tak, jak píše suplere. Pokud je něco v poli State, tak to zůstane nezměněno. County mi to změní vždy, u zmíněné keše Trojmezí na okres Čadca, i když je Country správně Czech Republic. Používám diakritiku. Polygony i makro jsem ti poslal na mail.
  • 0

#164 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2008 - 22:04

Tak vážně nevím - makro mám nastavené úplně stejně, ale když do County napíšu "bla bla", tak to tam po proběhnutí makra prostě zůstane (přitom přepisování obsahu County a State by se mi hodilo). Trojmezí mi to stále umisťuje do okresu Frýdek-Místek. Zkoušel jsem i několik různých verzí GSAKu 7.5.0.*, ale pořád se mi to chová takhle...
  • 0

#165 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2008 - 23:32

To rsc_cz
Tak už je mi jasná ta Čadca u Trojmezí. Přišel na to ale Junet (díky). Nejdříve proběhne přiřazování CZ a nastaví se F-M, pak přiřazování SK a přepíše to na Čadcu.
A par. b u County se opravdu chová divně. Přidal jsem ho k SK a opravdu po spuštění makra zůstal okres F-M, nepřepsal se.
Ale po zkušebním výmazu všech okresů a spuštění makra to vždy přiřadí jen jeden okres. Postupně další, atd...
Takže nepoužitelné.
Snad to Clyde dá do pořádku, když jsi se o tom ve fóru zmínil ;)

Kromě toho se mi přiřazují některé příhraniční polské keše do Moravskoslezského kraje a příslušných okresů. Statistiky to ale neohrozí, MapCounties započítá správně jen to, co je v CZ.
  • 0

#166 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2008 - 13:38

Tak to vypada, ze v nove verzi GSAKu 7.5.0.172 je funkce GetPolygon jiz opravena:
http://gsak.net/boar...pic=10016&st=20
Ted by snad melo fungovat i rychlejsi prirazeni kraju a okresu:

$CestaOkresy=$_Install + "\Macros\polygony\okresy\*.*"
$CestaKraje=$_Install + "\Macros\polygony\kraje\*.*"

MFilter Expression=($d_Country="Czech Republic")

$data = GetPolygon("sb",$CestaKraje)
$data = GetPolygon("yb",$CestaOkresy)

Jinak trosku offtopic:
http://www.novinky.c...ove-okresu.html
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#167 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2008 - 15:28

Tak trochu se divím, že mojí translátorové angličtině někdo rozumí. Obvykle to používám pro překlad z němčiny do češtiny a vyluštit co tím chtěl autor říci mi dá občas zabrat :)


Každopádně makro jsem drobně upravil (soubor se teď jmenuje jinak, takže je třeba makro znovu nainstalovat), kdo má odvahu to vyzkoušet, tak je ke stažení na http://archaikum.cz/...hp#nastav_kraje


PS: okresy ČR to umožňuje zapsat s nebo bez diakritiky. Podrobný popis změn je v historii verzí na začátku zdrojového kódu makra
  • 0

#168 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2008 - 19:18

Moc pekné makro, dost jsis s tim pohral... Na pokusnej databazi mi to fungovalo v poradku, uvidime pristi ctvrtek po importu PQ.... Jinak k prepisum nazvu okresu (kraju), prepisuje (doplnuje) pro parametr "b" jednak nil, tak i prazdne pole (to mam odzkouseno).....
  • 0

#169 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2008 - 21:35

Teď to funguje podle mých představ :) Nezbývá než móóóóóc poděkovat!

Akorát bych tlačítko Start nastavil jako default (na Enter) a k tlačítku Storno přiřadil Esc (jako u FSG) ;)
  • 0

#170 vytrvalec

vytrvalec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2008 - 23:52

Nádhera. Mapu málezů s rozdělením na okresy ale nemohu najít ve FindStatGen (pouze kraje). Chápu to správně, že mapku si vygeneruji extra pomocí MapCountiesCZ a pak ji musím do statistiky nějak "ručně" dokomponovat?
  • 0

#171 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2008 - 23:58

Ano. Makro MapCountiesCZ uloží výsledek do FindStatGenNotes1.dat a pak se to objeví ve FSG v Notes1. Musíš je mít zahrnuty do výstupu.
  • 0

#172 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2008 - 2:31

moravan napsal/a:
Teď to funguje podle mých představ :) Nezbývá než móóóóóc poděkovat!

Akorát bych tlačítko Start nastavil jako default (na Enter) a k tlačítku Storno přiřadil Esc (jako u FSG) ;)



máš to mít ;)


(tohle jsem ani neznal. Ještě že se tady zdrojáky nekompilují, takže se to dá dohledat)
  • 0

#173 vytrvalec

vytrvalec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2008 - 9:03

moravan napsal/a:
Ano. Makro MapCountiesCZ uloží výsledek do FindStatGenNotes1.dat a pak se to objeví ve FSG v Notes1. Musíš je mít zahrnuty do výstupu.

Děkuji mnohokrát. Rada je velmi stručná (jak jinak o půlnoci) a zpočátku jsem si myslel, že nepochopím její obsah. Ale šlo to jak po másle. Děkuji, děkuji, děkuji, děkuji, děkuji, děkuji, děkuji.
  • 0

#174 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 17:07

Trosicku jsme zapracovali na makru pro generovani mapicky okresu, takze tady je nova verze k vyzkouseni.

Novinky ve verzi 1.4:
1) Generuje se hlavicka s celkovym poctem zahrnutych kesi a okresu
2) Makro nyni umoznuje zvolit pouze nalezene kese (v pripade, ze je volba neaktivni, pouzije se aktualni filtr)
3) Je mozne zvolit zda generovat poznamku pro FSG a pokud ano, zvolit si pro jakou sadu nastaveni (1-4)
4) V adresari html, v instalacni slozce GSAKu, se generuje lokalni HTML soubor mapcountiescz.html, ktery obsahuje mapu i s legendou a je zobrazovan v prohlizeci po probehnuti makra.
V tuto chvili tedy existuji tri typy vystupu z makra - schranka, poznamka FSG a lokalni html soubor.

Stahovat muzete tady:
http://www.mejstrik....pCountiesCZ.gsk

POZOR - VERZE BEZ DIAKRITIKY

Budu rad pokud makro vyzkousite a date vedet zda funguje (narazite-li na nejakou chybicku, dejte mi prosim vedet urcite :) )

Hezky novy rok
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#175 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 17:12

Zdá se, že to funguje :) Jen - není mi jasné tlačítko "Update Counties". Vypadá to, že používá funkci GetCounty, která ale v ČR nic nedělá (alespoň pokud vím) A co by se mi někdy v dalších verzích líbilo: Možná by to chtělo udělat překlad do češtiny (něco jako má FSG). Pokud ne rozhraní makra, pak aspoň ten text, co je pak ve výsledném HTML Nešlo by k souborům FindStatGenNotes?.dat připojovat nějakou hlavičku a patičku? V poznámkách ve FSG mám i jiné věci a takhle se to musí pokaždé ručně upravit Přiřadit klávesy ENTER/ESC na tlačítka Map it a Exit Možnost volby, jestli chci okresy s nebo bez dikritiky Exclude waymarks Nějak podbarvit buňky v té tabulce s okresy (nic-šedá šachovnice?). Když jich je víc, tak je to takové nepřehledné Mezi legendu a tabulku okresů dát prázdný řádek Snad bych toho nechtěl moc ;)
  • 0

#176 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 19:43

Jen - není mi jasné tlačítko "Update Counties". Vypadá to, že používá funkci GetCounty, která ale v ČR nic nedělá (alespoň pokud vím)

Pro Ceskou republiku tohle tlacitko zatim nic nedela. Je tam pro pripadne budouci rozsireni. Fungovalo pro US Counties v puvodni verzi makra a rozhodl jsem se ho tam prozatim ponechat.
Na to ostatni se casem podivam :-)
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#177 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 21:26

Nějak podbarvit buňky v té tabulce s okresy (nic-šedá šachovnice?). Když jich je víc, tak je to takové nepřehledné
Mezi legendu a tabulku okresů dát prázdný řádek


To rs_cz:
Libilo by se ti to treba nejak takhle :)? (viz take muj profil)
http://www.geocachin...c9-61285320c7f4

EDIT 22:49:
Tak uz mam pracovni verzi 1.5, ktera krome kosmetickych zmen v HTML vystupu prinasi "exclude waymarks". Jeste to musim otestovat.
S lokalizaci zatim z ruznych duvodu nepocitam - mozna jen s tim vysupem neco udelam.
Co zatim neumim je prirazeni tlacitek ESC a ENTER :(
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#178 vytrvalec

vytrvalec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 21:36

Děkuji, ale verze s diakritikou by se mi líbila více.
  • 0

#179 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 21:52

vytrvalec napsal/a:
Děkuji, ale verze s diakritikou by se mi líbila více.

Ja bohuzel diakritiku nepouzivam, ale pokud mas puvodni makro s diakritikou tak si z nej okresy jednoduse zkopiruj a prepis ty bez ni.
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#180 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 23:42

Na puvodnim odkazu je nyni k vyzkouseni nova verze 1.5.

Novinky ve verzi 1.5:
1) Vizualni upravy HTML vystupu dle prani rsc_cz
2) Pridana podpora "Exclude waymarks"
3) Deaktivovano tlacitko "Update Counties" (prozatim)
4) Prirazena klavesa ENTER tlacitku Map it a ESC tlacitku Exit

Stahovat muzete tady:
http://www.mejstrik....pCountiesCZ.gsk

POZOR - VERZE BEZ DIAKRITIKY

Budu rad pokud makro vyzkousite a date vedet zda funguje (narazite-li na nejakou chybicku, dejte mi prosim vedet urcite :) )
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama