Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Keše pro vozíčkáře?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2008 - 14:38

Není mezi vámi nějaký vozíčkář, který by mi poradil, zda je moje keš vhodná i pro vozíčkáře? (nebo někdo, kdo s tím má zkušenosti) Potřebovala bych vědět, zda je možné s vozíčkem jezdit i po trávníku (trávník má bezbariérový přístup). A dále bych potřebovala vědět šířku vozíčku - zda projede mezi stromy, které jsou kolem kešky. Díky za pomoc. PS: pokud budou odpovědi kladné, dočkáte se opravy terénu a atributů u jedné již publikované kešky a jedné zbrusu nové...:)
  • 0

#2 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2008 - 14:58

standardni sirky voziku jsou 61, 63 a 66
  • 0

#3 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2008 - 17:34

Jezdí ten vozíčkář na elektrickém vozíku nebo na mechanickém s doprovodem? Na tom totiž dost záleží.
  • 0
Sylvia999

#4 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2008 - 18:26

Sylvia999 napsal/a:
Jezdí ten vozíčkář na elektrickém vozíku nebo na mechanickém s doprovodem? Na tom totiž dost záleží.


Já nehledám kešky přístupné vozíčkářům. Já je chci založit. A krom toho mi přijde, že spousta kešek je pro vozíčkáře vhodná, ale ownerovi nestojí za to se tím příliš zabývat a raděj tam plácne terén 1,5.

Já vím, že tělesně postižení se musejí potýkat s mnoha problémy (jednoho jsem si vzala), ale jaké problémy mají konkrétně vozíčkáři netuším, protože žádného vozíčkáře neznám.
  • 0

#5 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2008 - 18:27

Dain & Olik napsal/a:
standardni sirky voziku jsou 61, 63 a 66


Díky, takže pokud je mezi stromy mezera cca 70 cm a více, tak by tudy měl projet.
  • 0

#6 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2008 - 19:48

Nevím jestli je keš na trávníku pro vozíčkáře vhodná.V případě špatného počasí by mohli mít problémy.Šířka:musíš počítat k šířce vozíku ještě ruce, myslím že 70 sm je málo,navíc terén u paty stromu bude pravděpodobně nerovný(tedy pokud to neni udržovaný park).Myslím že keše pro vozíčkáře by byli vhodné na zpevněném povrchu i když je pravda že třeba můj strejda se dostane na ryby takřka kamkoliv, kam si umane :D,ale občas prostě musí mít doprovod :(.Myslím že k tomuto problému by se měl vyjádřit někdo kdo je na vozíku,protože my "zdraví" neodhadneme všechny problémy a úskalí které zkušený vozíčkář uvidí na první pohled.
  • 0

#7 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2008 - 19:51

mauricie napsal/a:
....spousta kešek je pro vozíčkáře vhodná, ale ownerovi nestojí za to se tím příliš zabývat a raděj tam plácne terén 1,5.

Já vím, že tělesně postižení se musejí potýkat s mnoha problémy (jednoho jsem si vzala), ale jaké problémy mají konkrétně vozíčkáři netuším, protože žádného vozíčkáře neznám.


Moje máma byla od 16 let na vozíku. Vím, co všechno dokázala a co bylo nad její síly. S týmem jsem našla zatím 487 kešek a ani jednu z nich by vozíčkář sám bez dopomoci neulovil. Pravda, od těch dob jsou vozíčkáři postiženi jiným způsobem, a tak mohou mít i jiné možnosti. Ba i technika od těch dob pokročila, ale stejně, nevím, nevím...
Ovšem za snahu zakládat keše i pro vozíčkáře klobouk dolů.
  • 0
Sylvia999

#8 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2008 - 20:05

díky, jedná se mi především o přejetí několika metrů po celkem udržovaném trávníku, bez terénních nerovností (např. městský park, fotbalové hřiště...). Okolí je bezbariérové (parkoviště, chodníky atd.) Keška je ve výši kolen, snadno odlovitelná i pro vozíčkáře, pokud teda zvládne pro ni dojet po tý trávě. Mám zkušenost jen s dětským kočárkem. Jde to, ale nic moc. Jenže je rozdíl kočárek s dítětem má cca 15 kg. Kdežto vozíček s dospělým 80-100 kg (asi, abych někoho neurazila).
  • 0

#9 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2008 - 21:08

Teď jsme s Tomášem vzpomínali na námi ulovené keše a jednu jsme jako ulovitelnou pro vozíčkáře odhalili. Dandrovo San Francisco - ve Františkánské zahradě (archivováno). Maminku bychom elegantně zaparkovali vedle lavičky a bezchybně by i maskovala (tedy kdyby ještě žila a bavil by ji geocaching). Ono také záleží na tom, zda vozíčkář má nebo nemá nohy. Protože pokud je nemá, pak má problém s jinak umístěným těžištěm a není pro něj jednoduché se někam sehnout. Zítra proberu naše nálezy a ještě jednou se zamyslím, co by šlo z vozíku odlovit. S tou trávou - pokud má elektriku, tak celkem bez problémů, pokud má doprovod, tak ten si "mákne". A jak jsem již psala - hodně záleží na typu vozíku - některé jsou do terénu vhodné, jiné nejsou. Pokud chceš do listingu dát atribut "pro vozíčkáře", pak si myslím že bys měla v listingu přístupovou cestu popsat (rozměry, povrchy, vzdálenosti, překážky a jejich výška - stačí odhad..), aby se vozíčkář mohl sám rozhodnout, jestli si na to troufne.
  • 0
Sylvia999

#10 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2008 - 21:27

Sylvia999 napsal/a:
Teď jsme s Tomášem vzpomínali na námi ulovené keše a jednu jsme jako ulovitelnou pro vozíčkáře odhalili. Dandrovo San Francisco - ve Františkánské zahradě (archivováno). Maminku bychom elegantně zaparkovali vedle lavičky a bezchybně by i maskovala (tedy kdyby ještě žila a bavil by ji geocaching).
Ono také záleží na tom, zda vozíčkář má nebo nemá nohy. Protože pokud je nemá, pak má problém s jinak umístěným těžištěm a není pro něj jednoduché se někam sehnout.
Zítra proberu naše nálezy a ještě jednou se zamyslím, co by šlo z vozíku odlovit. S tou trávou - pokud má elektriku, tak celkem bez problémů, pokud má doprovod, tak ten si "mákne". A jak jsem již psala - hodně záleží na typu vozíku - některé jsou do terénu vhodné, jiné nejsou.
Pokud chceš do listingu dát atribut "pro vozíčkáře", pak si myslím že bys měla v listingu přístupovou cestu popsat (rozměry, povrchy, vzdálenosti, překážky a jejich výška - stačí odhad..), aby se vozíčkář mohl sám rozhodnout, jestli si na to troufne.

Myslíš, něco jako hint pro vozíčkáře?
  • 0
Kolo jede

#11 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2008 - 21:30

mauricie napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:
standardni sirky voziku jsou 61, 63 a 66


Díky, takže pokud je mezi stromy mezera cca 70 cm a více, tak by tudy měl projet.


pocital bych spis 80 v nejuzsim miste. 70 by nemuselo stacit, jak pise lanc. naopak 80 je sirka nejrozsirenejsich dveri a tema musí uz vozickar projet. i kdyz nepochybuju, ze optimalnejsi bude tak 90. pozor na zuzena mista u země, kde se nektere stromy rozsiruji ke korenum.
  • 0

#12 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2008 - 22:03

CykloDav napsal/a:

Sylvia999 napsal/a:
Teď jsme s Tomášem vzpomínali ... aby se vozíčkář mohl sám rozhodnout, jestli si na to troufne.

Myslíš, něco jako hint pro vozíčkáře?


Ani ne tak hint pro vozíčkáře, jako popis s obtížemi překonatelných překážek, terénu (bez ohledu na pořadí a pod.), aby měl vozíčkář představu o náročnosti terénu, ale jinak aby to nenapovědělo.
Například: trávník samá krtina, po dešti může být na cestě jezero, bláto, úzký průjezd 90cm, mizerná panelová cesta, drobné schůdky: 5 cm,... atd.
Zvaž, jestli cesta není pro vozíčkáře "jednosměrná" směrem ke keši - může se u keše otočit? Není cesta zpět v obtížném terénu navíc do kopce?
  • 0
Sylvia999

#13 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2008 - 10:51

Když jsme u vozíčkářů, tak také otázka... Je schopen vozíčkář bez pomoci vyndat malou dlažební kostičku (hmotnost zanedbatelná, velikost cca 5x5x5 cm) v jejíž spodní straně je keška a pak ji vrátit na místo do dlažby?
  • 0

#14 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2008 - 12:31

mirotiro napsal/a:
Když jsme u vozíčkářů, tak také otázka... Je schopen vozíčkář bez pomoci vyndat malou dlažební kostičku (hmotnost zanedbatelná, velikost cca 5x5x5 cm) v jejíž spodní straně je keška a pak ji vrátit na místo do dlažby?


Zkus si doma sednout na židli-křeslo a bez pomoci sebrat ze země např. arch papíru. Pak to zkus ještě jednou, ale tentokrát si na tu židli klekni - kvůli změně těžiště.

Ale na druhou stranu bych takové kešce asi dala atribut "pro vozíčkáře" a do listingu výrazně napsala, že "při vyzvedávání a ukládání může být potřeba pomoc druhé osoby". Pokud se vozíčkář dostane až na místo uložení a nemusí čekat několik metrů opodál až mu někdo košku přinese tzv. pod nos...
  • 0

#15 Iluvator

Iluvator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2008 - 13:06

Já po pravdě řečeno už dávám terén 1,5 tedy mimo vozíčku i když se s vozíčkem dostane tak na 1,5 metru od keše, ale ten poslední krok musí udělat s něčí dopomocí. (Teď koukám, že mám na Metlech jedničku, ale je to také 1,5. Poslední metr z vozíčku si myslím, že nejde. Jdu to opravit)
  • 0
Oregon 300
Tak do toho šlápni ať vidíš kousek světa.....

#16 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2008 - 13:51

mauricie napsal/a:

mirotiro napsal/a:
Když jsme u vozíčkářů, tak také otázka... Je schopen vozíčkář bez pomoci vyndat malou dlažební kostičku (hmotnost zanedbatelná, velikost cca 5x5x5 cm) v jejíž spodní straně je keška a pak ji vrátit na místo do dlažby?


Zkus si doma sednout na židli-křeslo a bez pomoci sebrat ze země např. arch papíru. Pak to zkus ještě jednou, ale tentokrát si na tu židli klekni - kvůli změně těžiště.

Ale na druhou stranu bych takové kešce asi dala atribut "pro vozíčkáře" a do listingu výrazně napsala, že "při vyzvedávání a ukládání může být potřeba pomoc druhé osoby". Pokud se vozíčkář dostane až na místo uložení a nemusí čekat několik metrů opodál až mu někdo košku přinese tzv. pod nos...


Copak o to, já to seberu, ale pomáhám si změnou polohy nohou a tím si upravuji těžiště... nejde o moji keš, ale jinou, kde jsme se s autorem dohadovali, zda by to dal, nebo ne... Já jsem říkal, že ne, páč by se převrátil do strany...
  • 0

#17 Tacmud

Tacmud

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2008 - 14:48

Viděl jsem vozíčkáře, který vyjel z vagónu metra, vjel na pohyblivé schody, na autobusové zastávce chvíli z nudy balancoval pouze na zadních kolech a pak hravě překonal cca 40cm mezeru mezi chodníkem a nízkopodlažním autobusem! Je taky pravda, že byl mladej a měl sportovnější vozík. Tomu nečinilo problém sebrat cokoli ze země! B) Takže bych se klonil k názoru upozornit v listingu v extra odstavci o nástrahách na cestě podobně jako je tomu běžně u keší obtížnosti 4 a více. Ať si každý rozhodne zda na to má, nebo ne! PS: na Slovensku jsem lovil keš s atributem 'pro vozíčkáře' a ona byla schovaná na kraji lávky pod nosnou konstrukcí (nakraji). Takže pro vozíčkáře ano, pokud dokážou sebrat něco cca 30cm pod úrovní terénu! :(
  • 0
Lidé o mě říkají, že jsem flegmatik, mě je to ale jedno!

#18 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2008 - 16:30

Jo, to je to, o čem jsem se zmínila. Dnešní mladí toho umí občas i na vozíku víc než my staří bez něj :D:D:D
  • 0
Sylvia999

#19 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2008 - 17:03

Jestli můžu nabídnout, tak moje druhá je pro vozíčkáře jako stavěná (myslel jsem i na to), ale zatím neověřeno praxí. Rovný chodník, široká cesta, výška tak akorát, na dosah. Kdyby si ji někdo chtěl vyluštit (no jo, mysterka) GC1HPXM Ztracená čísla 1, a dejte vědět :)
  • 0

#20 T.M.S. family

T.M.S. family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2008 - 21:29

dr_vota napsal/a:
Jestli můžu nabídnout, tak moje druhá je pro vozíčkáře jako stavěná (myslel jsem i na to), ale zatím neověřeno praxí. Rovný chodník, široká cesta, výška tak akorát, na dosah. Kdyby si ji někdo chtěl vyluštit (no jo, mysterka) GC1HPXM Ztracená čísla 1, a dejte vědět :)

No teda tolik spojlerů v jedný větě! A já běhal na výchozích souřadnicích a opisoval čísla z dálničních známek...:D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama