Přejít na obsah


Fotka

Logování TB a GC


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
33 odpovědí na toto téma

#21 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 30 December 2008 - 12:01

ptolemayos napsal/a:
Jak mám postupovat? Mám tomu kačerovi napsat mail, aby dal věci do pořádku, pokud není "grabnutí" žádoucí? A co mám zatím dělat s keší? Lze si zalogovat její nalezení a záležitosti s coinem vyřešit až dodatečně?


Kes logujes nezavisle na track.predmetech.
Ja se snazim kontaktovat toho, kdo ten GC/TB ma v drzeni (asi ho zapomnel do kese "vysypat") ci ho nezapomnel zalogovat. Vzdy se to da nejak operativne resit. Prip.patram v nastevnich kese, jde to tolika zpusoby, jen chtit a pri tom myslet.
Stejne tak si clovek musi hlidat svoje tracky - viz. neuveritela anabaze s jednim nejmenovanym kacerem a mym GC. A to probehlo z me strany nejake mnozstvi mailu...:| Co si o tomto myslite?:
http://www.geocachin...aspx?id=1575394
  • 0

#22 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 30 December 2008 - 14:31

No a nakonec, je tam přece volba "Grab it from somewhere else", ne? :) Pokud je v logu a na listu v držení toho, kdo ji v sešitku lognul jako poslední, není co řešit... ještě nestihl nebo zapomněl. pokud chvátáš (třeba ji hned dáváš jinam), proč to nepoužít takhle? Žádné údaje ani kilometry se neztratí. pokud jsou tam jiné osoby, pak by se mohly nějaké zastávky ztratit. Pak už je to na zdravém rozumu a domluvě. A pak je tu ovšem ještě věčná možnost Opencachingu a jeho roztomilých krabiček... tam už vůbec není co řešit. Vůbec, zavedl bych "hlídkování" po opencachích, tam se musí válet našich věcí... najít si v okolí openy a průlběžně je kontrolovat B)
  • 0

#23 ptolemayos

ptolemayos

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 30 December 2008 - 16:29

Citecka napsal/a:
No a nakonec, je tam přece volba "Grab it from somewhere else", ne? :)


Jasně, ale tomu jsem se chtěl vyhnout, není to přeci jen "čisté" řešení. Jinak kačer naštěstí rychle odepsal a vše jsme dali do pořádku, což je fajn.
  • 0

#24 Hrošík97

Hrošík97

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 30 December 2008 - 20:21

jsi na dovolené najdeš v keši TB a někdo jej najde dřív než ty vůbec odcestuješ domů (samozřejmě každý nemá notebook)
  • 0

#25 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 358 příspěvků(y)

Publikováno 07 January 2009 - 23:24

Chjo dneska nalezen GC v keši a přitom ho má jeden kačer psaný na sebe od 17.11.2008. Email jsem mu psal, jediné čeho se děsím je to, že takto má vybraných a na sebe psaných x GC a nikde je asi neudával (nezapisoval) dále do keší. Svádělo to ke grabu, ale počkám týden, jestli odpoví kam ho dával.
  • 0

#26 friedlata

friedlata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 08 January 2009 - 19:59

Abych v tom mela jasno, kdy muze dojit vlivem ceho ke ztrate nejake casti cesty, pokud tedy najdu neco trackovatelneho nekde, kde to neni logovane? Nejak mi to z toho vseho nevyplynulo.
  • 0

#27 Gondo+Moni

Gondo+Moni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 07 June 2010 - 14:46

Hledal jsem odpověď, ale nenalezl a tak se ptám. Jak postupovat v případě, že došlo při logování keše omylem k "vložení" GC. Šlo o špatné kliknutí, fyzicky je ten GC stále doma. Lze to opravit svépomocí smazáním logu, nebo to nebude mít na umístění GC vliv a je třeba kontaktovat ownera GC (nebo snad keše)?
  • 0

Gondo+Moni


#28 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 07 June 2010 - 14:50

Gondo.cz: normalne to vyzvedni a do logu k tomu napis, ze ses uklepl. Urcite te nikdo veset nebo vyhazovat z letadla nebude ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#29 Gondo+Moni

Gondo+Moni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 07 June 2010 - 14:53

S474N napsal/a:
Gondo.cz: normalne to vyzvedni a do logu k tomu napis, ze ses uklepl. Urcite te nikdo veset nebo vyhazovat z letadla nebude ;)

OK, díky. jak snadné. Vyhození z letadla považuji za milé gesto, nikoli za trest. :D
  • 0

Gondo+Moni


#30 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5842 příspěvků(y)

Publikováno 07 June 2010 - 14:54

Gondo.cz napsal/a:
Hledal jsem odpověď, ale nenalezl a tak se ptám. Jak postupovat v případě, že došlo při logování keše omylem k "vložení" GC. Šlo o špatné kliknutí, fyzicky je ten GC stále doma. Lze to opravit svépomocí smazáním logu, nebo to nebude mít na umístění GC vliv a je třeba kontaktovat ownera GC (nebo snad keše)?

Pokud ho máš fyzicky stále v ruce, tak by to mělo být jednoduché.
Buď smažeš ten log který to tam vkládá (přes Trackable items, ne přes keš), pak ale nevím kde se ocitne. Při nejhorším si ho podle jeho kodu zase vezmeš zpět.

Anebo, a to je možná jednodušší, ho z té keše zase vyzvedneš, nic se nestalo - jen má procestováno o keš více a to vůbec není na závadu.

Horší je, když jsi to mezitím vložil jinam - pak je jediná možnost, do keše napsat Write note, že TB je tam zapsaný omylem a k tomu TB opět Write note (to by mělo jít i s veřejným kodem) kde je ve skutečnosti vložen a že je to chybně zalogováno. Nálezce si ho pak z té špatné keše grabne.
  • 0

#31 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 07 June 2010 - 15:04

Arne1: no spis bych doporucoval vyzvednuti a nasledne vlozeni do spravne kese, nez v tom delat jeste vetsi zmatky.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#32 Gondo+Moni

Gondo+Moni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 07 June 2010 - 15:07

Horší je, když jsi to mezitím vložil jinam - pak je jediná možnost, do keše napsat Write note, že TB je tam zapsaný omylem a k tomu TB opět Write note (to by mělo jít i s veřejným kodem) kde je ve skutečnosti vložen a že je to chybně zalogováno. Nálezce si ho pak z té špatné keše grabne.

Ne, ten GC je fyzicky stále doma. Prostě při logování nějaké keše, která s tím nemá nic společného, došlo k ukliknutí a GC se omylem ocitl někde kde nikdy nebyl.
Jde o začátečníka, který na serveru GC.com trochu plave, ale myslím že už tam začíná být jako doma. :)
Záznam je opraven, díky za radu.
  • 0

Gondo+Moni


#33 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5842 příspěvků(y)

Publikováno 07 June 2010 - 15:25

S474N napsal/a:
Arne1: no spis bych doporucoval vyzvednuti a nasledne vlozeni do spravne kese, nez v tom delat jeste vetsi zmatky.

To ovšem může udělat jen když má kod. Pokud by ho neměl, tak platí třetí možnost jako jediná. Ne každý si totiž TB dokumentárně fotí !
  • 0

#34 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 07 June 2010 - 15:46

Šlo o špatné kliknutí, fyzicky je ten GC stále doma.


Arne1: psal, ze ho ma porad doma ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama