Přejít na obsah


Fotka

rada


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#1 chalma

chalma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 8:57

Ahoj, mám dotaz. Jedeme na čtrnáctidenní dovču. Nevíme kam jen se sebereme a vyrazíme hned jak bude teplo. Dá se nějak do noťasu stáhnout všechny kešky v čr a informace o nich tak jak je to na gc.com? Díky za radu
  • 0
Víte co je největší šílenost? Dělat věci stejně a očekávat jiný výsledek. :-)

#2 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 9:03

chalma napsal/a:
Ahoj, mám dotaz. Jedeme na čtrnáctidenní dovču. Nevíme kam jen se sebereme a vyrazíme hned jak bude teplo. Dá se nějak do noťasu stáhnout všechny kešky v čr a informace o nich tak jak je to na gc.com? Díky za radu


ano, pri premium membership pomoci Pocket Query
  • 0

#3 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 9:08

Ideální je připojení na internet, ale to asi nemáš? Já jsem podobnou situaci zažila na Slovači, kde jsem neměla připojení, a tak mi nezbývalo, než to řešit. Ideální postup - (jak píše můj přechůdce) - Premium Member a pak pomocí Pocket Query, kde si postupně stahneš třeba i celou republiku (pozor, max 5 PQ za den, ale zima bude dlouhá). Pak si už jen aktualizuješ, tedy zaskrtneš keše, které jsou nově založené. Kazdopádně doporučuju program GSAK, kam jde vše naimportovat, aby nebyly duplicity a pak to celé (či část) můžeš vygenerovat a poslat do GPSky. (Využij MIONova makra) Tak to aspoň řeším já. ;)
  • 0

#4 chalma

chalma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 9:12

Takže bez pm se k tomu nedostanu? JJ problem je v netu nevím kde se k němu dostanu a co a jak. No a když chci aktualizovat i logy nové abych měla nové informace kdo tam byl a jestli není problém se mi to samo stejně neaktualizuje, že?
  • 0
Víte co je největší šílenost? Dělat věci stejně a očekávat jiný výsledek. :-)

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 9:22

Ale kdeze. Totez co dokaze komercni GSAK, tak dokaze i freeware GeoGet, do ktereho ta data muzes sypat i z jinych zdroju nez jen z PQ. Takze to je cesta jak ziskat totez, aniz bys musel byt PM, a zaroven aniz bys dlouhe dny pred tim zurive pomaloucku stahoval PQ.
  • 0

#6 chalma

chalma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 9:24

Ok Geoget má stáhnutý, ale kde vezmu ty data:p. To víte ženská no
  • 0
Víte co je největší šílenost? Dělat věci stejně a očekávat jiný výsledek. :-)

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 9:27

Bud nekoho ukecas, aby ti 'pujcil' svoje stahnute PQ, nebo si data muzes stahnout sama pomoci Skrysotlace nebo GeoJarry.
  • 0

#8 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 9:30

Pomocou 1. PQ mozes stiahnut max 500 kesiek, cize ak by si chcel celu CZ tak je to na cca 12000/50=24 PQ ~ 24 tyzdnov...Do leta sa to da stihnut:) A okrem toho nie su to komplet informacie pretoze neobsahuju listingy s obrazkami... Nie je problem za /nebudem pisat kolko hodin - pretoze to je silno zavisle na nete/ pomocou mozigo stiahnut trebars aj celu CR+SR...A to s plnohodnornymi listingami a obrazkami... Urcite to iste sa da aj pomocou skrysotlace alebo geojarry v GG...
  • 0

#9 chalma

chalma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 9:40

tak jsem si ty kešky dala podle skrysotlace, ale našlo mi jich to v cr jen 60 asi to mám blbě nastavené budu si s tím muset pohrát, ale díky moc
  • 0
Víte co je největší šílenost? Dělat věci stejně a očekávat jiný výsledek. :-)

#10 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 9:53

Jj, co clovek to jiny system. Chce se do toho trochu ponorit a urcite to zvladnes. Podivej se na vlakna tykajici se Tveho tematu. Tam hodne vyctes. :o
  • 0

#11 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 9:55

Klama tě klame, celou ČR nebudeš v případě PM stahovat 24 týždnov ale za 5 dní to máš doma ;) Geoget je sice zadarmo, ale GSAK je z mého pohledu mnohem intuitivnější, je univerzálnější a spousta lidí pro něj neustále vyvíjí a obnovuje makra, takže uživatelský komfort je nesrovnatelný. A data můžeš i do GSAKu získat ze skrýšotlače nebo si postahovat soubory .loc dostupné basic memberovi ke každé keši. Sice nebudeš mít komplet listing, ale budeš mít jméno, velikost, obtížnosti a souřadnice a to jsou údaje, které potřebuješ přenést do GPS. Listing si vytiskneš.
  • 0

#12 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 10:10

@solsais Sorry to fakt uz za 5dni...hm tak to je iné kafe... Takze sorry za KlaManie.:)- nebolo to umyselne ale iba z nevedomosti.
  • 0

#13 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 10:30

klama klame dokonce dvojite ;). v PQ samozrejme obrazky jsou :) lukasi, ovsemze gsak zvlada i vystup ze skrysotlace. zkus ho nekdy :).
  • 0

#14 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 10:44

To som si teda dal, dalsia nevedomost - dik za info, ale moje mesacne skusenost s PM bola kratka a dodane gpx samozrjme obrazky a listingy v podobe ako ich poznam z gc neobsahovalo...
  • 0

#15 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 10:52

klamou všichni :) 5 PQ za den znamená 5*500=2500 kešek (takže ČR je na těch 5 dní) obrázky v PQ nejsou - musí se stáhnout až v GSAKu (funkce Database / Grab Images), projede to listingy a stáhne všechny obrázky (obrázky z ČR a Slovenska mi zabírají tuším tak 1 GB, což posílat mailem by nebyl moc dobrý nápad). V GeoGetu se tuším stahují nějak podobně
  • 0

#16 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 11:04

@rsc_cz Ale urcite tam budu ved, Dain&Olik tvrdil, ze som klamal ... No nikto z tych co sa ozvali, Mozigo nepozna, tak si prihrejem polievocku:) Na to aby si si stiahol listingy nepotrebus okrem internetu a tototo programu nic ine, t.j. ziaden plugin makro alebo ucet na gc.com. Stiahnute data vies exportovat ci uz pre PDA alebo Garmin alebo Mobil, to je jedno...opat bez akychkolvek pluginov a modulov... Exportuje do OZIexporera,iGO/6-8.3/,TomTom,Sygic,Colorado/Oregon s optimalizatorom.... najde kesky okolo trasy, sam bez pridavnych modulov - za pomoci googe Listingy su obohatene o vyskove data Preklada listingy z jazyka do jazyka - samozrejme za pomoci google Ma geocachersku kalkulacku Generuje statistiky Podporuje Active Sync a data sa presuvaju priamo do PDA - resp. ma zubudovany jednoduchy PDA manager Priamo do garmina cez poiloader a USB V mapach je kompatibilny s OZI a vie ich pouzivat /okrem ozfx*/ A v neposlednom rade je v slovencine a cestine a v jakom jazyku chces pretoze sa vie sam prelozit... A uz vyse roka podporu z mojej strany pri akomkolvek probleme... Ano uzivatelska privetivost programu je hrozna je plna mackadiel a nabita strankami na ktovieake funkcie atdatd.Celkom urcite 75 %percent funkcii nepouzijes ale to dan za to , ze Mozigo je univerzalne!
  • 0

#17 chalma

chalma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 11:16

všem díky za rady. Moc pomohly už se v tom vrtám jen to chvilku trvá.
  • 0
Víte co je největší šílenost? Dělat věci stejně a očekávat jiný výsledek. :-)

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 11:20

Dain & Olik napsal/a:
lukasi, ovsemze gsak zvlada i vystup ze skrysotlace. zkus ho nekdy :).



Ja rikal, ze to snad nezvladne? Ty si naopak nekdy zkus vzit skrysotlac a za jeho pomoci dostat do GSAKu informace o vsech keskach v CR! Pokud z toho nezesilis, das mi za pravdu, ze tudy cesta nevede. :D
  • 0

#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 11:29

solsais napsal/a:
Geoget je sice zadarmo, ale GSAK je z mého pohledu mnohem intuitivnější, je univerzálnější a spousta lidí pro něj neustále vyvíjí a obnovuje makra, takže uživatelský komfort je nesrovnatelný.


No, to je krasny blabol. Uzivatelsky komfort GSAKu je nesrovnatelnmy, protoze Geoget se nevyvyji a nikdo pro nej nedela makra? Takhle si lzes do karet? Nene, tohle je ciste tvuj zaujaty subjektivni pocit, stejne jako ta hlaska o univerzalnosti.

solsais napsal/a:
A data můžeš i do GSAKu získat ze skrýšotlače nebo si postahovat soubory .loc dostupné basic memberovi ke každé keši. Sice nebudeš mít komplet listing, ale budeš mít jméno, velikost, obtížnosti a souřadnice a to jsou údaje, které potřebuješ přenést do GPS. Listing si vytiskneš.


Super, az mi ukazes, jak rucne postahujes LOC soubory z kesi z cele CR, tak ti normalne dam stovku! :D
  • 0

#20 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 11:38

Musim dat za pravhu Halumovi, pretoze svojho casu ked som zacinal s geocachingom /nebolo to zas tak davno/ som samozrejme pouzival tiez len skrysotlac - bol to pokrok oproti jednotlivemu stahovanie ale dobre si pamatam, ze x-krat sa mi stalo ze to zatuhlo atd...Viem odvtedy sa aj Skrysotlac urcite vyvinula a najme nastavenie pamati znacne pomoze ... Ale prave tieto nedostatky ma viedli k vyvijaniu svojho sw /GG a cesky scenu som vobec nepoznal/.. Skrysotlac je vyborna v tom, ze je nezavisla na platforme... Iba tí ktorí neskúsili sťahovať dáta pomozou mozigo si budú chváliť svoj chvostík, podobne ako si ja chválim svoj:)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama