Přejít na obsah


Fotka

rada


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#21 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 12:18

klama napsal/a:
@rsc_cz
Ale urcite tam budu ved, Dain&Olik tvrdil, ze som klamal ...


och, som somar a blb, verejne to priznavam a taky sa ospravedlnujem.

krome toho si i uvedomuju, ze klamat ve slovenstine zni drsne, oproti cestine - mast. takze aby nebylo mylky, mělo to znit-klama mate. :). ale nemate, matu ja. staci odpojit kablik :)
  • 0

#22 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 12:45

@dain&Olik Ok, nikto nie je neomylny a fakt som zacal o sebe pochybovat, ze asi neviem nieco, co by som vediet mal... Inak aj tak by som rad videl novacika v PM ako si sadne k PC a objedna si tych spominanych x*PQ ...Mimochodom po piatich dnoch to moze robit odznova lebo to je vlastne uz neaktualne... Ale niekto tu bude obhajovat neobhajitelne aj tak...
  • 0

#23 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 13:11

HaLuMa napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:
lukasi, ovsemze gsak zvlada i vystup ze skrysotlace. zkus ho nekdy :).


Ja rikal, ze to snad nezvladne? Ty si naopak nekdy zkus vzit skrysotlac a za jeho pomoci dostat do GSAKu informace o vsech keskach v CR! Pokud z toho nezesilis, das mi za pravdu, ze tudy cesta nevede. :D


no ja to vyrozumel z ty vety, kde pises, .... ze geoget umi i jine nez jen PQ..... neformulujes presne polopaticky - na me musis jednoduche hole vety. s hodne citoslovci ;).
skrysotlac znam, zas je sice fakt, ze tady pindam do vseho, ale taky je taky fakt, ze ne slepe :) (1 prehmat na 10 let :D) takze s prehledem vim, ze na mou trpelivost bohate staci tak 20 kousku :D.
  • 0

#24 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 13:24

Možná je to trochu OT, ale já bych poradil, než někam jedeš, zaměř se především na tu oblast kde budeš, pak si taky ujasni jaké typy keší chceš hledat, a nakonec, kolik jich chceš odlovit. Připadá mi totiž jako holý nerozum mít u sebe offline databázi všech keší, u kterých ve finále neznám třeba ani jejich řešení (mysterky), navíc ani status, zda-li jsou ještě vůbec aktivní... Tedy má rada zní, vsadit na dobrou přípravu, kdy toto řešení se mi osvědčilo i za cenu, kdy jsem měl listing keší které chci navštívit vytisklý na papíru, případně uložený v PDAčku. V Česku pak není nad to, použít telefon s JAVOu a za zanedbatelný peníz stáhnout si listing online rovnou do mobilu.
  • 0

#25 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 13:46

klama napsal/a:
Inak aj tak by som rad videl novacika v PM ako si sadne k PC a objedna si tych spominanych x*PQ ...Mimochodom po piatich dnoch to moze robit odznova lebo to je vlastne uz neaktualne...
Ale niekto tu bude obhajovat neobhajitelne aj tak...


no tak nesmi si myslet, ze to udela za 5 minut odjezd na dovolenou. jinak zalezi na jeho jazykovych znalostech, aby si umel nastavit filtr. ja si teda nevybavuju, ze bych tam nejak moc tapal. a ve wiki je to ted i trochu popsane.

neaktualni uz je to ve chvili, kdy se zdvihnu od pocitace. :) tohle mi teda nejak nikdy netrapilo, ze petina kesi byla neaktualni 4,3,2,1 den. ted dokonce jsem republiku kompletne zaktualizoval asi po pul roce. nove kese jsem samozrejme pridaval poslednim PQ a stahoval si centrum oblasti, kam jsme jeli + obcas podel cesty. vzhledem k tomu, ze ty aktualni kese mam na mape gpsky velkou ikonou a ty starsi malou, vim co od nich muzu prinejhorsim ocekavat. ta okamzita aktualnost VSEHO fakt neni dulezita. staci aktualni ta oblast, kam jedu. pokud se nejedna o mestske kese, nekolikadenni neaktualnost stejne ve vetsine pripadu znamena, ze neprijde ani zadna navsteva, natoz aby bylo neco uplne jinak. :)
  • 0

#26 chalma

chalma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 13:46

autacek to je fakt , že je to zbytečné, mít to vše, jen my prostě vyrážíme a nevíme kam no a já chtěla být lépe připravena. Aby se nestalo, že nám dojdou informace. Jinak skoušela jsem skrysotlac asi třikrát se to kouslo po čtvrté jsem to omylem vypla . Na dovču si asi poříme net do nb a bude to nejjistější. Ale i tak díky moc za rady
  • 0
Víte co je největší šílenost? Dělat věci stejně a očekávat jiný výsledek. :-)

#27 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 14:21

klama napsal/a:
Musim dat za pravhu Halumovi, pretoze svojho casu ked som zacinal s geocachingom /nebolo to zas tak davno/ som samozrejme pouzival tiez len skrysotlac - bol to pokrok oproti jednotlivemu stahovanie ale dobre si pamatam, ze x-krat sa mi stalo ze to zatuhlo atd...Viem odvtedy sa aj Skrysotlac urcite vyvinula a najme nastavenie pamati znacne pomoze ...
Ale prave tieto nedostatky ma viedli k vyvijaniu svojho sw /GG a cesky scenu som vobec nepoznal/..
Skrysotlac je vyborna v tom, ze je nezavisla na platforme...

Iba tí ktorí neskúsili sťahovať dáta pomozou mozigo si budú chváliť svoj chvostík, podobne ako si ja chválim svoj:)


No já nevím, za PM je to pár dolarů, za GSAK taky, tak proč se Štvát s nějakýma javovejma ptákovinama (geoget, skrysotlac). :) jako jo, GSAK jako delphiovic program je taky na prd, ale co už. :)
  • 0
:)

#28 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 14:38

frettie napsal/a:
No já nevím, za PM je to pár dolarů, za GSAK taky, tak proč se Štvát s nějakýma javovejma ptákovinama (geoget, skrysotlac). :) jako jo, GSAK jako delphiovic program je taky na prd, ale co už. :)


No vidíš, a já bych to řekl přesně naopak : proč se štvát s nějakými PQ a následnýma skládačkama typu GSak, když je tu třeba MoZiGo, které zvládne úplně vše, na co si vzpomeneš, bez dalších pluginů a maker, a navíc velice pohodlně, řekl bych téměř na 1 kliknutí myší ;)
  • 0

#29 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 15:32

frettie napsal/a:
No já nevím, za PM je to pár dolarů, za GSAK taky, tak proč se Štvát s nějakýma javovejma ptákovinama (geoget, skrysotlac). :) jako jo, GSAK jako delphiovic program je taky na prd, ale co už. :)

No kdyby to přepsal do něčeho moderního, tak by to nemuselo být špatné :) (a Javu nemyslím :) ).
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#30 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 15:57

frettie napsal/a:
No já nevím, za PM je to pár dolarů, za GSAK taky, tak proč se Štvát s nějakýma javovejma ptákovinama (geoget, skrysotlac). :) jako jo, GSAK jako delphiovic program je taky na prd, ale co už. :)


... cimz jsi nam vsem dokazal, ze mas pripominku k tematu, kteremu ani zbla nerozumis. Dekujeme. :D
  • 0

#31 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 16:00

honny napsal/a:
No kdyby to přepsal do něčeho moderního, tak by to nemuselo být špatné :) (a Javu nemyslím :) ).


Jako ze nekdo zahodi mnoho let vyvoje a bude venovat hodne noveho casu jen na to, aby to [prepsal do systemu, ktery je zrovna tobe milejsi? To ti nikdo za tech par dolaru delat nebude.
  • 0

#32 kalcium

kalcium

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 19:29

Autacek napsal/a:
Možná je to trochu OT, ale já bych poradil, než někam jedeš, zaměř se především na tu oblast kde budeš, pak si taky ujasni jaké typy keší chceš hledat, a nakonec, kolik jich chceš odlovit. Připadá mi totiž jako holý nerozum mít u sebe offline databázi všech keší, u kterých ve finále neznám třeba ani jejich řešení (mysterky), navíc ani status, zda-li jsou ještě vůbec aktivní... Tedy má rada zní, vsadit na dobrou přípravu, kdy toto řešení se mi osvědčilo i za cenu, kdy jsem měl listing keší které chci navštívit vytisklý na papíru, případně uložený v PDAčku. V Česku pak není nad to, použít telefon s JAVOu a za zanedbatelný peníz stáhnout si listing online rovnou do mobilu.


Já bych jen doplnil. Používám mobil s GPS čipem a HandyGeocaching. Pokud se dostanu na místo, které jsem si předem nepřipravil, tak si v klidu a pohodě stáhnu vše potřebné přes HaGeo. Jasně, platíte data. To jsem pořešil datovým tarifem od O2. Stojí 150.- měsíčne a podobný tarify teď nabízí i ostatní operátoři. Nikdy nevíte kam se můžete dostat a proto jsem velmi spokojen. :D
  • 0
Nudíte se? Pojďte hledat.

#33 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 19:40

kalcium00 napsal/a:

Autacek napsal/a:
Možná je to trochu OT, ale já bych poradil, než někam jedeš, zaměř se především na tu oblast kde budeš, pak si taky ujasni jaké typy keší chceš hledat, a nakonec, kolik jich chceš odlovit. Připadá mi totiž jako holý nerozum mít u sebe offline databázi všech keší, u kterých ve finále neznám třeba ani jejich řešení (mysterky), navíc ani status, zda-li jsou ještě vůbec aktivní... Tedy má rada zní, vsadit na dobrou přípravu, kdy toto řešení se mi osvědčilo i za cenu, kdy jsem měl listing keší které chci navštívit vytisklý na papíru, případně uložený v PDAčku. V Česku pak není nad to, použít telefon s JAVOu a za zanedbatelný peníz stáhnout si listing online rovnou do mobilu.


Já bych jen doplnil. Používám mobil s GPS čipem a HandyGeocaching. Pokud se dostanu na místo, které jsem si předem nepřipravil, tak si v klidu a pohodě stáhnu vše potřebné přes HaGeo. Jasně, platíte data. To jsem pořešil datovým tarifem od O2. Stojí 150.- měsíčne a podobný tarify teď nabízí i ostatní operátoři. Nikdy nevíte kam se můžete dostat a proto jsem velmi spokojen. :D


no handy geocaching neni uplne idealni - kdyz clovek potrebuje i obrazky z listingu, musi se vratit k mobilni opere - takhle me vypekl na jelenim prikopu v praze, kam jsem sel bez adekvatni pripravy... obecne nektere listingy v nem vypadaji hrozne, a hlavne ta jeho sipka je naka divna... stahovat data je super, tarifu je spousta, ja pouzivam na predplacene karte neomezeny web za 39 korun tydne, mam ho sice aktivni porad, ale kdybych chtel setrit, muzu ho zapinat jen na ty tydny kdy potrebuji :) spis je problem jak tohle resit v zahranici - treba pro nemecko bych takove reseni potreboval jako sul. protoze tam s ceskymi operatory konci vsechna sranda
:@
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#34 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2009 - 8:47

Edit: mám já tohle na starý kolena zapotřebí :P
  • 0

#35 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2009 - 9:05

solsais napsal/a:
HaLuMo, neříkám, že tam něco nevyvíjíš, ale mě prostě ten Tvůj krumpl nepřirostl k srdci (hlavně kvůli tomu, že při prvním startu nic nezobrazí a musíš něco nějak složitě neintuitivně nastavovat a až pak milostivě něco sem tam ukáže), proto budu vždy zastávat GSAK, tak si furt nehoň triko a smiř se s tím, že je něco lepšího, no :D


Opet blabolis... Ty jsi tu vykrikoval, ze GSAK je uzasny a bezkonkurecncni, univerzalni, a jeste ti uvari kafe. Nic takoveho podobneho jsem tu o Geogetu ani nespitnul. Takze triko sis tu honil ty!

GSAk ti muze vyhovovat, muzes ho mit rad, muze se ti i libit. Proti tomu nikdo nerekne ani popel! Ale sebevedomne prohlasovat, ze je ve vsem lepsi, zvlast kdyz jsi sam Geoget naposledy videl v nejake z prehistorickych verzi (protoze ani tvoje hlavni vytka jiz hodne davno neplati), to nema s objektivitou nic spolecneho. To je totiz jen namyslene prohlaseni fanatika.

A ty jsi fanaticky priznivec GSAKu, to je o tobe zname, takze vlastne od tebe zadnou objektivitu cekat nemuzeme, ze?

Ja sam se nemusim smirovat s nicim. Ja chapu, ze se GSAK nekomu muze libit. Jen nechapu, proc fanaticti priznivci GSAKu nechapou opak, ze se GSAK muze naopak nekomu nelibit. S tim se smir ty.

solsais napsal/a:
Když někdo začíná, tak mu stačí si v .loc postahovat blízké okolí. Celou republiku začne chtít a potřebovat až o chvilku později. A tahat se to dá po dveceti keškách najednou, tak to zase tak úděsný není ;)


Jenze puvodni dotaz byl na stazeni cele CR. Takze tvoje rada na rucni stahovani LOC souboru byla uplne mimo. Ale i ta te chytim za slovo: Tak postahuj rucne LOC soubory jen prazskych kesi. :D
  • 0

#36 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2009 - 9:14

Jenze puvodni dotaz byl na stazeni cele CR. Takze tvoje rada na rucni stahovani LOC souboru byla uplne mimo. Ale i ta te chytim za slovo: Tak postahuj rucne LOC soubory jen prazskych kesi. :D


Tak jsem to právě zkusil. Stahuje se to max. 20 keší v souboru. Vygenerování souboru trvá cca 1 vteřinu a je to na dvě kliknutí myší. Pak next page a zase dvě kliknutí (Check all a Download waypoints) a jedna vteřina času (je ale třeba pro uložení zvolit očíslované pojmenování souborů). Myslím, že to pro naprostý začátek bohatě stačí. Pak si stejně každej koupí PM a je po starostech.
A když to následně všechno importuješ do GSAKu, tak jsi za vodou, už nemusíš číst žádná fora a můžeš v klidu jít hledat do lesa :P
Nazdárek
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama