Přejít na obsah


Fotka

Hodnoceni kesi (makro pro GSAK)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
319 odpovědí na toto téma

#281 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 23:49

No ja osobne importuji data z Oregona jako append do sekce usernotes abych si nepremazl svoje drivejsi poznamky. Obvykle mi take nevyhovuje z dobrych duvodu mit v logu na netu cas nalezu, ale pritom jej chci znat, stejne tak si tam pisu Track# nalezenych nebo presunutych predmetu a ty taky nechci davat do logu.
Tak jak to je ted se mi celkem libi. Diky Honzo
  • 0

#282 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 7:34

Ja teda sice Oregon mam, ale loguju klasicky pres web. Psat si logy v Oregonu me prijde opruz. Navic si kese cisluju podle nalezu ve sloupci UserSort takze bych pak stejne na listing v GSAKu musel vlizt rucne. Ale mozna vyzkousim to makro a zjistim, ze to celou dobu delam zbytecne slozite :)
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#283 HONZA.CZ

HONZA.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 7:48

Začíná to být zajímavé. Mám Oregona pár dnů hledám optimální postupy. V GSAKu používám User Notes k poznámkám o indiciích, bonusových číslech, případně poznámky k řešení. To proto, že se toto pole zobrazuje v offline HTML exportech do PDA. Zapisuje toto makro jen do sekce log anebo zasáhne i dřívější obsah User Notes?
  • 0

#284 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 8:50

malcor napsal/a:
Ja teda sice Oregon mam, ale loguju klasicky pres web. Psat si logy v Oregonu me prijde opruz.


Ja si taky pisu logy az na pocitaci v GSAKu kde doplnuji i cislovani, ale jako pamatovacek, jednak poradi kesi pokud je jich vice a pripadne v ramci jednoho dne prenesenych TB a GC a casu nalezu je to idealni nacist z toho Oregona (Colorada).
  • 0

#285 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 8:52

HONZA.CZ napsal/a:
.... Zapisuje toto makro jen do sekce log anebo zasáhne i dřívější obsah User Notes?

Toto makro zapisuje jen do LogSekce.

PS: Co se tyce uzsiho propojeni s makrem pro import z Colorado/Oregonu, v zasade se mu nebranim, ale omezil bych se jen na moznost volani makra ColoradoImportAndLog.gsk, a to hlavne ze dvou duvodu:
1) Oregon/Colorado nevlastnim, takze nemohu pripadnou funkcnost zodpovedne odzkouset
2) Nemam moc v oblibe AllInOne reseni, ktere dle meho nazoru pŕinaseji vice problemu, nez reseni samostatna (podpora, updaty...)

Take beru makro pro hodnoceni, zejmena jako nastroj pro HODNOCENI. To logovani je spise jakasi nadstavba k usnadneni prace.
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#286 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 9:03

Mejstro napsal/a:
Co se tyce uzsiho propojeni s makrem pro import z Colorado/Oregonu, v zasade se mu nebranim, ale omezil bych se jen na moznost volani makra ColoradoImportAndLog.gsk.


Myslim, ze by to tak vyhovovalo. S odzkousenim neceho na Oregonu mohu pripadne pomoci.
  • 0

#287 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 10:06

Mohl by mi prosim nekdo z majitelu Colorada/Oregonu nastinit, jak funguje a co konkretne zabezpecuje makro ColoradoImportAndLog.gsk a jak byste si predstavovali jeho kooperaci s makrem pro hodnoceni kesi ? Zajima me, jakym zpusobem by bylo propojeni vyuzito (jakysi postup prace pri logovani :) ) Diky moc
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#288 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 10:30

MOje predstava je nasledujici:

1. pripojim Colorado a stahnu si seznam kesi s logem
2. Ze seznamu kesi se mi v GSAKu oznaci odpovidajici status (Found, DNF atd) a pripadne se mi predvyplni polozka Log Section pokud jsem v terenu udelal zapis k dane kesi.
3. Nastavim si UserFlag (nebo MackroFlag to je uplne fuk) na kese ktere byly logovane v Coloradu (jsou to kese oznacene Found, DNF ale bez meho logu)

Nyni bych si na tyto kese pustil makro Hodnoceni, ohodnotil, napsal log a po ukonceni hodnoceni techto kesi by nasledoval posledni bod a to vygenerovani souboru pro FieldNotes na gc.com (tato ficura by se hodila i nemajitelum Oregona a Colorada, usnadnuje logovani na gc.com)

Upozornuju ze vymozenost generovani FielNotes neni domenou jen pro majitele Colorada a Oregonu, pro PDA existuje program, ktery umoznuje vytvareni FieldNotes.txt i na PDA.
  • 0

#289 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 10:48

Makro ColoradoImportAndLog.gsk zajistuje natazeni dat ze souboru geocache_visits.txt vzhledem k moznostem jeho nastaveni bude asi vhodnejsi kdy sem dam zobrazeni jeho rozhranni kde je patrne co lze nastavit. Pak pridavam vysledek kdy zobrazi co s jakymi kesemi udelal - Message (Found, DNF) a ja mam nastaveno, ze prislusne vety v databazi oznaci a vyfiltruje posledni obrazek PS Koukam, ze priprava obrazku byla prilis pomala a tak me suplere predstihl. ;)
  • 0

#290 HONZA.CZ

HONZA.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 10:49

Přidávám hlas k návrhu suplere. Tj. stáhnout logy z OREGONu, nalezené keše označit user flag, pak ohodnotit, upravit log a nakonec hromadně zalogovat. To se mi líbí, na jaké ptákoviny máme čas :D .
  • 0

#291 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 11:28

Body 1-3 bych řešil zvláštním makrem, které by se spustilo před vlastním hodnocením (pouze jednou). Vygenerování fieldnotes.txt by stalo za to zakomponovat přímo do makra (technicky to az zas takovy problem byt nemel ;) , funkcnost se da pak otestovat i pokusnym spustenim na gc.com)
  • 0

#292 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 13:57

Nenasla by se dobra duse, ktera by otestovala komunikaci mezi makrem hodnoceni_kesi a ColoradoImportAndLogBeta.gsk? Mam pripravenou novou verzi, ktera sice jeste neumi generovat FieldNotes (ale i na tom se pracuje :) ), ale nejdriv bych potreboval otestovat, zda se makra vuci sobe chovaji korektne pri stahovani dat z Colorada(Oregonu). Diky
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#293 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 15:16

Bohuzel se mi stale nedari zprovoznit funkcni generovani FiledNotes souboru. (Myslel jsem, ze upravim prislusnou funkci z makra pro import, ale nejak mi to nejde).
Protoze se musim ted nejakou dobu venovat necemu jinemu davam sem upravenou betaverzi makra, ktera umi volat makro ColoradoImportAndLog a je pripravena pro generovani Field Notes (funkce CreateLogFile).

Kdyby se tu vyskytl nekdo, kdo by byl schopen generovani poznamek doplnit, budu moc rad. Pokud se to nekomu povede, poslete mi prosim upravene makro na adresu j (tecka) mejstrik (zavinac) gmail (tecka) com a ja jej dam na server pro automaticky update.
Diky moc.

Vložený obrázek
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#294 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 16:25

Tak pri nastaveni makra na import logu to protestuje Current Macro : C:\Program Files\gsak\Macros\ColoradoLogImportSQL.gsk Error in Macro at line : 30 $Inputfile="G:\garmin\geocache_visits.txt" Undeclared variable: $Inputfile
  • 0

#295 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 6:07

kapitola napsal/a:
Tak pri nastaveni makra na import logu to protestuje
Current Macro : C:\Program Files\gsak\Macros\ColoradoLogImportSQL.gsk
Error in Macro at line : 30
$Inputfile="G:\garmin\geocache_visits.txt"
Undeclared variable: $Inputfile


Problem je ten, ze v makru ColoradoImportAndLogBeta.gsk nejsou nektere promenne deklarovany. Toto je nejspis jedna z nich. Ty ktere jsem byl schopen dohledat jsem doplnil v makru hodnoceni_kesi.gsk (do makra pro import zasahovat nechci)

Declare Var=$Form8 Type=String #Chybejici promenna v ColoradoImportAndLogBeta.gsk
Declare Var=$Form9 Type=String #Chybejici promenna v ColoradoImportAndLogBeta.gsk
Declare Var=$icon_smile Type=String #Chybejici promenna v ColoradoImportAndLogBeta.gsk
Declare Var=$icon_smile_sad Type=String #Chybejici promenna v ColoradoImportAndLogBeta.gsk
Declare Var=$icon_smile_big Type=String #Chybejici promenna v ColoradoImportAndLogBeta.gsk
Declare Var=$icon_smile_wink Type=String #Chybejici promenna v ColoradoImportAndLogBeta.gsk
Declare Var=$Inputfile Type=String #Chybejici promenna v ColoradoImportAndLogBeta.gsk

Prikladam upravenou verzi. Pokud se objevi dalsi chybejici promenna, napiste mi ji sem, nebo ji doplnte do makra sami (ale stejne mi prosim dejte vedet, ktera to byla, abychom to odchytali). Diky
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#296 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 04 únor 2009 - 8:32

Stejná myšlenka s tím externím voláním Mejstro :) Ještě ji zkusím trochu opět doladit :)

Co se týče nedeklarovaných proměnných, tak by v tomto makru neměli co dělat.
1/ Toto makro nemůže suplovat chyby ostatních ... ! To by jsi pak vydával verzi za verzí jen, že někdo jiný je prase :( Navíc si někdo makro pro import může napsat se stejnými chybami a tobě bude psát, že tvoje makro háže chyby ... :o
Jako čisté řešení se aspoň nabízí před voláním makra vypnout kontrolu.
Option Explicit=No
MACRO FILE="$LogImportMacro"
2/ Existuje nová verze makra ColoradoImportandLog.gsk (v1.0.1), kde jsou deklarace již zahrnuté a problém nedělá. Navíc toto makro umí vytvářet txt soubor pro GC.com. Takže objevujeme Ameriku ... :)
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#297 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 8:41

Co se týče nedeklarovaných proměnných, tak by v tomto makru neměli co dělat.
1/ Toto makro nemůže suplovat chyby ostatních ... ! To by jsi pak vydával verzi za verzí jen, že někdo jiný je prase Navíc si někdo makro pro import může napsat se stejnými chybami a tobě bude psát, že tvoje makro háže chyby ...


Jo jo..je to prasarna..:(...to mi bylo jasne hned...ale ta tva uprava funguje...
Nebudu zatim delat zadne upravy. Pokud neco budes mit hotove, tak mi to prosim dej do mailu :)
Diky
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#298 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 12:33

To importni makro co uvadi XiXi je znacne lepsi nez to co jsem pouzival. Diky za tip.
  • 0

#299 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 16:19

Hodnocení kesi pro GSAK
verze 4.6


1) Pridana moznost volat externi makro pro import z Colorado/Oregon navigaci (testovano na makru ColoradoImportAndLogBeta 1.1.06)
2) Pridana moznost potlacit pri logovani kese volani stranek GC.COM.
(Tuto volbu jsem pridal pro kacery, kteri stejne jako ja nevlastni nove navigace Garminu a chteji logovani trosicku zrychlit a zautomatizovat. Pokud zkombinuji volbu "Potlacit volani GC.COM pri logovani" a "Ukladat log do UserNotes), mohou pak pomoci volaneho makra ColoradoImportAndLog vytvorit FieldNotes pro automaticke zalogovani nalezu na GC.COM)

http://www.mejstrik....noceni_kesi.gsk
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#300 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2009 - 14:28

Tak jsem se dostal k uprave makra pro logovani pomoci Colorada (Oregonu) a tady je vysledek.

Makro si ze souboru geocache_visits.txt (bud online z pripojene GPS nebo ze souboru na disku) sthne a nastavi UserFlag na kese, pote se na dane kese spusti makro hodnoceni (zde je treba mit nastaveno potlaceni gc.com) a po jeho ukonceni se vygeneruje soubor FieldnOTES PRO gc.com.

Nyni je to pro me dostacujici, logy a hodnoceni delam na jednom miste a jiz chodi i FieldNotes...

Makru jsem zatim nedelal zadne uzivatelske rozhrani, chtel jsem ho mit co nejjednodussi. Me takto vyhovuje. Pokud by byl o makro vetsi zajem, uzivatelske prostredi do nej dodelam....

V prilozenem makru je treba upravit nasledujici radky:

#################################
#Tohle je treba upravit
#################################
$InputTXT = "C:\garmin\geocache_visits.txt"
$MakroHodnoceni = "c:\Data\Mapy_GPS\gsak\Macros\hodnoceni_kesi.gsk"
$TimeZoneOffset = 0
#################################

$InputTXT je cesta k alternativnímu souboru TXT pokud nemate Colorado/Oregon, ktery mate na disku (ne v pripojene GPSce, z te si makro soubor stahne samo)
$MakroHodnoceni je cesta k makru hodnoceni

To Mejstro:
V makru ti chybi definice nasledujicich promenych:
Declare Var=$formSettings Type=String
Declare Var=$set_bar Type=String
Declare Var=$jesterka Type=String
Declare Var=$jesterka2 Type=String
Declare Var=$linie Type=String
Declare Var=$CacheType Type=String
Declare Var=$version Type=String
U makra hodnoceni mi prijde zbytecne logovani online na gc.com po jedne kesi, dle meho nazoru lze vyuzit prave FieldNotes....

Na definici promenych je dobre makro (nevim jestli ho pouzivas) a to
GSAKVariables z adresy http://gsak.net/boar...t=0

Dejte mi vedet, zda-li Vam makro funguje, a co byste chteli na makru pripadne rozsirit.

NEPOUZIVEJTE TOTO MAKRO JAKO MAKRO PRO IMPORT LOGU V MAKRU PRO HODNOCENI. TOTO MAKRO VOLA MAKRO HODNOCENI SAMO

EDIT: Je nova verze viz dalsi stranka
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama