Přejít na obsah


Fotka

Hodnoceni kesi (makro pro GSAK)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
319 odpovědí na toto téma

#81 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 15:32

HaLuMa napsal/a:

kaote napsal/a:
ale me uprimne receno nezajima hodnoceni davu - stejne se s vetsinou lidi neshodnu, ktera kes je dobra - ja chci hodnotit za sebe a mit moznost vyjadrit zvuj nazor, ne byt nucen vybirat mezi dvemi odpovedmi, z nich obe jsou lez


V tom pripade si trhni nohou. To je totiz tak vsechno, co muzes delat. nam ostatnim je totiz zase uplne jedno, jakou konkretni znamku jsi cemu dal, protoze nas zajima nazor vetsiny, a ten mi stavajici system poskytuje.

Jestli chces superobjektivni hodnoceni a nezajima te nazor vetsiny, tak nechapu, proc tim obtezujes ostatni? Hodnot si sam pro sebe jak chces.


jasne, proc neco udelat spravne, kdyz to jde udelat spatne a statisticky se to snad nejak srovna :) ty jsi snad nakej komunistickej ourednik ci co :D
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#82 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 15:35

polerok napsal/a:
Nevím proč bych lezl do fóra geoget, když jej nepoužívám.


Protoze to, ze jsi na Geoget alergicky, je ciste a jen tvoje hloupost. Cela myslenka na hodnoceni vznikla tam, tak proto to tam je. A od zacatku byl cely system zamerne projektovan jako otevreny vsem, tak nevim, proc by ses tam mel nejak stitit.

Ostatne, co maji spolecneho tvoje vytky k systemu hodncoeni kvality kesi s diskuznim forem "Hardware a software | Programy na PC" a jeste ve vlakne tykajiciho se makra pro GSAK?
  • 0

#83 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 15:35

nehadejte se - panove to chteji udelat spatne, a na to maji plne pravo :)
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#84 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 15:37

HaLuMa napsal/a:

MedoMys napsal/a:
Všiml jsem si, že některá hodnocení se liší až o 2 stupně, tj. např. 25 - 75. Pokud bude 10.stupňová stupnice, poskytne to přesnější možnost a může být rozptyl poloviční, např. 40 - 60. Což je dostatečně dobrý důvod, proč.


jenze opak je pravdou... kdyby byla nepresnost dana prilis hrubym hodnocenim, tak by nemohl byt rozptyl pres dva stupne. To je totiz presne naopak dukaz, ze individualni rozptyl hodnoticich je mnohem vetsi nez rozptyl dany hodnotici stupnici. A jemnejsi stupnice toto vyresit nemuze.


To si děláš srandu či co ? Todle fakt nemá smysl komentovat :(
  • 0

#85 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 15:37

polerok napsal/a:
A proč té myšlence nechceš dát alespoň šanci?!


Budes se divit, ale nektere myslence sanci dam. ;)

Ty si ale uvedom, ze kdyby takhle uvazovali uplne vsichni, kdo maji nejakou myslenku, tak tu nebude hned nekolik lidi delat nic jineho, nez porad prepisovat programy, aby kazda myslenka mela nejakou sanci. To preci nejde! Ne?
  • 0

#86 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 15:39

samozrejme ze to jde - uzivatelske programy se neustale prepisuji a vylepsuji - pokud si nejaky programator mysli ze ne, asi spadl z marsu
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#87 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 15:40

HaLuMa napsal/a:

polerok napsal/a:
Nevím proč bych lezl do fóra geoget, když jej nepoužívám.


Protoze to, ze jsi na Geoget alergicky, je ciste a jen tvoje hloupost. Cela myslenka na hodnoceni vznikla tam, tak proto to tam je. A od zacatku byl cely system zamerne projektovan jako otevreny vsem, tak nevim, proc by ses tam mel nejak stitit.

Ostatne, co maji spolecneho tvoje vytky k systemu hodncoeni kvality kesi s diskuznim forem "Hardware a software | Programy na PC" a jeste ve vlakne tykajiciho se makra pro GSAK?


2 věci: Na GeoGet alergický nejsem a velmi nadšeně jsem jen používal do doby než jsi pustil jednu z prvních alfaverzí 2, která mi nějak úsoěšně vymazala celou databázi - nevím kde byla chyba, nechci to řešit - a dohrávat u cca 400 nálezů čas nálezu se mi fakt nechtělo..... Proto jsem přešel na GSAK - původně na test - a už jsem u něj zůstal. Nové stat. se mi nikdy nepodařily rozběhnout, na GSAK-u vše funguje a tak nemám důvod přecházet.... Nicméně odmítám to, že jsem alergický na GeoGet. Jen jsem se ptal, proč mám číst příspěvky v odkazu na SW který nepoužívám.....
2. věc - jak jsi správně řekl, toto vlákno se zabývá makrem pro hodnocení keší a já se snažím diskutovat o tom, jak by to hodnocení mělo vypadat, proto píšu zde.
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#88 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 15:42

HaLuMa napsal/a:

rsc_cz napsal/a:
Chci se zeptat. To že je 5 hodnotících stupňů je nastaveno v systému (a dalabáze jiné hodnoty nepřijme), nebo to tak přišlo nejvhodnější HaLuMovi a prostě to tak do GeoGetu zakomponoval?


Nejprve vzniknul nejak nastaveny system a az pak jsem jej implementoval.



Takže jestli to dobře chápu, tak systém prostě jiné hodnoty než těch 5 stupňů nevezme?
  • 0

#89 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 15:46

s Halumou jsme se dohodli, že hodnocení zjemníme a kvůli rovnoměrnosti hodnocení, zachování rozumného počtu stupňů a zpětné kompatibilitě budou intervaly rozpůleny.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#90 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 15:46

Ty si ale uvedom, ze kdyby takhle uvazovali uplne vsichni, kdo maji nejakou myslenku, tak tu nebude hned nekolik lidi delat nic jineho, nez porad prepisovat programy, aby kazda myslenka mela nejakou sanci. To preci nejde! Ne?


Promiň, ale co je tedy složitého na tom udělat širší uživatelské rozhraní? Rozhraní a prostředí, které uspokojí obě skupiny, které zahrne požadavky obou skupin? O to přeci jde, zahrnout v projektu požadavky "všech" (tím všech myslím samo většiny). Což tím, že uděláš hodnocení, které bude mít širší stupnici vlastně splníš.... Nebo třeba udělat blbou podmínku IF, která bude volit:
1) Chcihodnocení 1 až 5
2) Chci hodnocení 0 až 10

Ve výsledku se z toho v tom systému stejně udělá průměr, o nic jiného nejde, jen o tom, poskytnout v databázi rozšířenou možnost volby, aby brala širší záběr.
Napsat pak v - nevím, v čem máš napsaný GeoGet, tak plácnu - JAVE nějákou tabulku, kde budu klikat, to už je sranda....

EDIT: V čem máš vlatně napsaný GeoGet?
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#91 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 15:47

pepa.z.pocernic napsal/a:
s Halumou jsme se dohodli, že hodnocení zjemníme a kvůli rovnoměrnosti hodnocení, zachování rozumného počtu stupňů a zpětné kompatibilitě budou intervaly rozpůleny.

Díky moc, konečně vstřícný krok ;)
  • 0

#92 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 15:48

pepa.z.pocernic napsal/a:
s Halumou jsme se dohodli, že hodnocení zjemníme a kvůli rovnoměrnosti hodnocení, zachování rozumného počtu stupňů a zpětné kompatibilitě budou intervaly rozpůleny.


Děkujeme :)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#93 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 15:52

rsc_cz napsal/a:
Takže jestli to dobře chápu, tak systém prostě jiné hodnoty než těch 5 stupňů nevezme?


Ano. Duvod pro to byl take ten, aby se dokazaly odfiltrovat znamky ze stareho pokusneho systemu (ktery bezel pred soucasnym stavem, a kde se to cele zkouselo). A aby se dokazalo co nejvice odfiltrovat, kdyby nahodou nekdo pustil do systemu treba omylem neco uplne jineho...

Proto existuje seznam povolenych vstupnich hodnot. Ted je tam tech hodnot pet, ale to neni prekazka na to, aby se seznam o par hodnot rozsiril. Uplne uvolneni hodnot mi z vyse uvedenych duvodu neprijde rozumne.
  • 0

#94 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 15:55

pepa.z.pocernic napsal/a:
s Halumou jsme se dohodli, že hodnocení zjemníme a kvůli rovnoměrnosti hodnocení, zachování rozumného počtu stupňů a zpětné kompatibilitě budou intervaly rozpůleny.


Dodavam, ze pro jednoduchost je hodnoceni stale cele cislo, a pulene intervaly se zaokrouhluji vzdy smerem dolu. Takze misto mezikroku 12.5% se pouzije hodnota 12%. Atd.
  • 0

#95 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 16:04

polerok napsal/a:
Promiň, ale co je tedy složitého na tom udělat širší uživatelské rozhraní?


Ty jsi asi nikdy zadny vetsi program nikdy nedelal, ze?

Tady totiz nejde o slozitost, ale o mnozstvi. Jisteze to neni slozite, ale je to nenulove mnozstvi prace a tak stoji take nejaky cas. A kdyz tvuj styl argumentace pouzije kazdy na vsechno, tak proste tisickrat nic umori i osla.

polerok napsal/a:
EDIT: V čem máš vlatně napsaný GeoGet?


V Delphi. Ale to je uplne jedno, protoze cely system hodnoceni je implementovan v makrojazyce PascalScriptu.
  • 0

#96 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 16:06

kaote napsal/a:
samozrejme ze to jde - uzivatelske programy se neustale prepisuji a vylepsuji - pokud si nejaky programator mysli ze ne, asi spadl z marsu


A naopak, pokud si uzivatel mysli, ze programatori jsou tu od toho, aby neustale programy predelavali, pak jsou to sobecti hulvati.
  • 0

#97 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 16:07

HaLuMa napsal/a:

pepa.z.pocernic napsal/a:
s Halumou jsme se dohodli, že hodnocení zjemníme a kvůli rovnoměrnosti hodnocení, zachování rozumného počtu stupňů a zpětné kompatibilitě budou intervaly rozpůleny.


Dodavam, ze pro jednoduchost je hodnoceni stale cele cislo, a pulene intervaly se zaokrouhluji vzdy smerem dolu. Takze misto mezikroku 12.5% se pouzije hodnota 12%. Atd.



takže: 0 - 12 - 25 - 37 - 50 - 62 - 75 - 87 - 100?

PS: to že systém bere jen nějaké hodnoty jsem před vypuknutím této „diskuse” netušil. Šlo by to přidat do nápovědy k API?
  • 0

#98 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 16:10

Ty jsi asi nikdy zadny vetsi program nikdy nedelal, ze?

Nic tak zásadního jako GeoGet zatím ne, ale třeba se v 2. semestru k něčemu takovému dostanu :D

V Delphi. Ale to je uplne jedno, protoze cely system hodnoceni je implementovan v makrojazyce PascalScriptu.


Já jen ze zájmu :)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#99 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 16:28

HaLuMa napsal/a:

kaote napsal/a:
samozrejme ze to jde - uzivatelske programy se neustale prepisuji a vylepsuji - pokud si nejaky programator mysli ze ne, asi spadl z marsu


A naopak, pokud si uzivatel mysli, ze programatori jsou tu od toho, aby neustale programy predelavali, pak jsou to sobecti hulvati.


meli bychom si ujasnit kdo s kym hovori - ja jsem programator :)
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#100 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2009 - 23:07

Tak jsem tu svojí ranní verzi trochu upravil (přihlašovací údaje se zadávají do externího souboru). Jemnější hodnocení udělat nejde (zatím?), v současné době tu hlásí chybu

akce:hodnoceni
info:chyba:neplatne hodnoceni (12). Pripustne hodnoty: 0,25,50,75,100
data:


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama