Přejít na obsah


Fotka

OREGON 300-rozbitý display


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
54 odpovědí na toto téma

#21 petrvavra

petrvavra

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2010 - 11:30

Jsem v úplně stejné situaci a vzhledem k tomu, že ta tvá je stará již něco přes rok, pokusím se přístroj odeslat přes prodejce do Picodasu. Jinak bych tě poprosil o dopis, co jsi psal do Anglie, za 3500 Kč se mi 4 měsíce nový oregon 550t vyplatí opravit. (nejlépe na mail vavranek@seznam.cz) Předem děkuji za zaslání!:|
  • 0

#22 warps

warps

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2010 - 13:01

Dotykovou plochu pro 300 a 400 menime za 1500 Kc , jinak officilani cena od garminu at uz to date Picadasu nebo poslete do GARMIN.UK bude cena cca 3500 + postovne... Bohuzel na 550 zatim nemame digitizer
  • 0

#23 petrvavra

petrvavra

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2010 - 16:48

No tak Picodas se po měsíci vyjádřil, že oprava je nemožná (zase, že s tím nevbylo počítáno a nemůže se to stát...). Pokud chci svůj oregon zpět musím zaplatit 7000Kč:o. Takže teď spoléhám na warps team...
  • 0

#24 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2010 - 18:09

Nojo, to mají všichni keců jak bysme se všichni měli chovat ekologicky, šetřit se vzácnými surovinami, ale defakto všichni dnešní výrobci vyrábí "neopravitelné" věci, takže to můžeme rovnou vyhodit a koupit další krám... Pěkné kecy, vyměnit jeden celý konstrukční díl není nic složitého, ale to by se někomu muselo chtít. Hlavně že z nás vytáhnou další peníze... Ať se jdou vycpat :@
  • 0

#25 warps

warps

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2010 - 15:19

Jen doplnim ze umime uz i digitizer na vsechny garminy oregon 200,300,400,450,550 pekny den Bohuzel pokud mate praskly displej tak pak vam zatim nepomuzeme ...
  • 0

#26 Peta85

Peta85

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2010 - 19:38

Jen doplnim svoji zkusenost s Garmini opravnou. Odesel mi dotykovy display u Oregona 300 asi 4 mesice do konce zarucni doby. Prestal zcela reagovat na dotyk v horni polovine pristroje. Reklamace vyrizena Picodasem behem 14 dnu a to tak, ze mi rovnou poslali Oregona 450. Evidentne jim vyjde levnejs poslat novej kousek, nez opravovat starej. U me naprosta spokojenost :) ale mimozarucni opravy bych takto resit nechtel...
  • 0

#27 focus3ccd

focus3ccd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2010 - 19:04

Som rad, ze nevlastnim dotykac.... ;)
  • 0

#28 SCHW

SCHW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2010 - 17:35

Ahoj, tak nám se stala docela nepříjemná věc. Máme Garmin Oregon 550 a je koupený letos na začátku roku. A teď máme prasklý displey (pavučina - viz foto). Ale hodně nás zarazilo, že se to nestalo žádným sednutím na přístroj, pádem, rýpnutím etc, ale docela obyčejnou běžnou uživatelskou činností - při normálním doteku na displej pro kalibrování kompasu. Skutečně, a to neříkáme kvůli alibi, ale jako fakt, to byl normální lehký dotek a prask! Co teď s tím? Mysleli jsme, že to bude nějaká normální oprava, když se to evidentně stává poměrně lehce - prostě výměna displeje a hotovo, a teď tady čteme úplně šílené věci! Přijde nám úplně mimo, pokud bychom měli kupovat nový nebo se po 3 měsících, co bude GPS (nová a poslední model!) mimo někde ležet v jakoby servisu, dozvěděli, že to možná půjde, ale za úchylnou cenu! Mýlíme se nebo je to skutečně tak? :(

foto viz : http://trimanius.swe...ni/GPS_sklo.jpg
  • 0
M+M+m+a SCHW

#29 wispgps

wispgps

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2010 - 19:02

Podle obrazku mate prasklou dotykovou vrstvu, displej je az pod ni. Ja jsem byl sikovnejsi:| podarilo se mi znicit displej a horni, dotykova vrstva zustala bez zjevneho poskozeni - pravdepodobne uderem z boku gpsky. Picodas mi nabidl opravu za minimalne 4.000 s tim ze doba opravy je nejista, nebo vymenu za novy pristroj za poplatek 6.400 Kc. Jelikoz jsem se chystal na dovolenou a dale jsem mel obavu, co vsechno bylo poskozene (pristroj jsem znicil padem z kola), jsem bral vymenu. Mam novy pristroj vcetne dvoulete zaruky. Pro doplneni, muj Oregon 450t byl cca 4 mesice stary. V predchozich prispevcich nekdo nabizi opravu GPSky, ale predpokladam, ze dostanes zaruku pouze pul roku a pouze na opravene casti. Zbytek bude bez zaruky. No, mozna bych zkusil reklamaci, ale asi to bude na dlouho, s malou nadeji na uspech...
  • 0

#30 SCHW

SCHW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2010 - 22:24

Díky za zprávu, i když spíš vyděsila než uklidnila. Jinak displej vypadá normálně (samozřejmě teď nereaguje, protože nedomáčkneme přes rozbité sklo). Napsali jsme teď do obchodu, kde jsme ji letos v dubnu zakoupili a uvidíme, jak a kam se to pak posune. Samozřejmě se nám nechce platit X tisíc za opravu přístroje, který je 5 měsíců starý, byl to nový model a ještě se to stalo při normální práci s GPS k tomu určené (a co nás i dost překvapilo, protože kontakt byl skutečně lehký). Uvidíme a doufáme v pozitivní řešení, protože jinak by si z toho člověk musel odnést ne zrovna dobrý pocit (něco jako : "Reklamujete boty? Jejda, že vy jste je nosil na nohách a chodil v nich? No to jste přece neměl, sorry!") ...
  • 0
M+M+m+a SCHW

#31 bubbu-30004

bubbu-30004

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2010 - 5:58

No, dřív se tady prsaklý displeje tolik neřešily, tak si říkám, jestli nezačali používat nějaký nový materiály. Mně taky prasknul display na měsíc starém Oregonu 450 , je pravda, že jsem ho měla v batohu ve stejné kapse jako plastovou lahev s vodou. Pokud to prezentují jako odolnou turistickou navigaci, tak bych od toho očekávala podobnou odolnost jako má display na mobilním telefonu. A s tím teda provádím podstatně horší kousky. V Picodasu mi nabídli výměnu za nový za 7 000,- což je až na pár stovek stejná cena jako na internetu. Nakonec jsem tady ve vláknu našla firmu, která to umí za 1 800, ve skutečnosti je rozdíl, jestli praskla dotyková plocha nebo dislpay, já rozbila tu dotykovou plochu. Ale prostě si myslím, že je někde chyba v použitých materiálech, protože se rozbíjejí hlavně ty nové kousky.
  • 0

#32 l_ucie

l_ucie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2010 - 8:45

SCHW napsal/a:
..byl to nový model a ještě se to stalo při normální práci s GPS k tomu určené (a co nás i dost překvapilo, protože kontakt byl skutečně lehký).

Můžu se zeptat, jak se vám to stalo?
  • 0

#33 PK500

PK500

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2010 - 8:53

bubbu napsal/a:
...ve skutečnosti je rozdíl, jestli praskla dotyková plocha nebo dislpay, já rozbila tu dotykovou plochu. Ale prostě si myslím, že je někde chyba v použitých materiálech, protože se rozbíjejí hlavně ty nové kousky.


Skoda. Pak je ta nabidka firmy asi fakt nepouzitelna. Rozbit display bez dotykove pochy si nedovedu predstavit. 7 tis uz je fakt ulicnictvi. Za tu cenu uz se to fakt vyplati poslat do anglie at poslou novy. Tehdy 100liber + doprava tam a zpet. Pokud si pamatuju tak se platit dalo i pres Paypal nebo kartou. Takze neni potreba platit bance dalsich 300 za prevod.
  • 0

#34 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2010 - 9:19

SCHW: jenze tvuj priklad s botama je trosicku. Zaruka a bezne opotrebeni jsou dva ruzne pojmy. BTW chtel bych ten "dotyk pri kalibraci" videt.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#35 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2010 - 9:21

S474N napsal/a:
BTW chtel bych ten "dotyk pri kalibraci" videt.


otázka je, kolik promile alkoholu v bylo v krvi :P
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#36 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2010 - 9:29

fremen.cz napsal/a:

S474N napsal/a:
BTW chtel bych ten "dotyk pri kalibraci" videt.


otázka je, kolik promile alkoholu v bylo v krvi :P


Nevím proč, ale hned jsem si vzpomněl na toto. :D
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#37 Discovery Team

Discovery Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2010 - 10:51

Nam se stala neprijemnost s Oregonem 400t, spadl mi sotva z metru na silnici a najednou jsem nebyl 30 metru od keše, ale 800 metru a Oregon si trval na svem - byl uplne mimo a srovnal se az po nekolikerem vypnuti a zapnuti. Od te doby je obcas mimo a srovna se stejnym mechanismem. Nevite nekdo, co by s tím mohlo být a pripadne co mam delat ? Teda krome toho, ze bych svuj Oregon mohl dat do kupy s tim krutizlabovym, protoze muj display je O.K. a on ma pro zmenu dobre "vnitrnosti". Poradí nekdo ???
  • 0

#38 koudis

koudis

    koudis

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2010 - 12:14

Ahoj, jen bych chtěl doporučit opravu od uživatele warps. Navigace se mi vrátila parádně rychle a dotykový displej funguje lépe než ten originální :-) Originální jsem musel často ovládat nehtem, na prst nereagoval. Nový displej reaguje parádně na všechno. Díky.
  • 0

#39 focus3ccd

focus3ccd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2010 - 12:27

Myslim si, ze vsetci majitelia oregonov su testovacimi kralikmi a Garmin proste toto potrebuje. Je to este v plienkach a je este cas na kvalitny dotykac. ;) Preco myslite, ze sa objavil na trhu Garmin GPS Map 62?
  • 0

#40 SCHW

SCHW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2010 - 15:15

l_ucie napsal/a:

SCHW napsal/a:
..byl to nový model a ještě se to stalo při normální práci s GPS k tomu určené (a co nás i dost překvapilo, protože kontakt byl skutečně lehký).

Můžu se zeptat, jak se vám to stalo?

Ačkoliv se s4t4n bude divit s jeho poznámkou, dotek byl skutečně lehký a troufneme si říct, že dokonce víc než obvykle, protože sklo prasklo ještě před domáčknutím. Žádné alibi si tím neděláme, zvlášť když to v konečném důsledku zřejmě zaplatíme tak jako tak. Prostě běžný dotek na střed při kalibraci kompasu. Kdyby se to nestalo nám, tak bychom tomu snad ani nevěřili. K GPS se chováme velice pokorně a starostlivě, takže nám přijde hodně hodně ujeté, pokud se něco takového při takovém postupu (nebo že by se na dotykovou plochu nemělo šahat?!?) stane u GPS, která se inzeruje jakou turistická outdoor navigace ...
  • 0
M+M+m+a SCHW




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama