Přejít na obsah


Fotka

prohlížečka listingů pro ppc


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
371 odpovědí na toto téma

#221 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2009 - 15:18

brazajar napsal/a:
Jeste musim prijit na to, kde je chyba ze nevidim nalezene kese... vecer se podivam poradne na to co exportuju do zdrojoveho gpx...


Taky vyreseno ... opet mi zustal nekde zakesovany soubor, takze se db v pda neprehrala za tu spravnou ...

Takze mne to uz vse jede.. Diky za super program, opravdu jedine co mi chybi je to, aby si Kesovadlo umelo vzit souradnice pro "stred" z interni/BT gps (a navigovat? :) ;)) ... pak to bude dokonale!
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#222 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2009 - 15:32

pepa.z.pocernic: neuvažuješ o možnost importu dat z GPX vygenerovaných ze Skrýšotlače? Vím, že se tu na začátku psalo něco o tom, že Skrýšotlač generuje často nestandartní data, ale přesto... :)
  • 0

#223 Minutus

Minutus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2009 - 15:38

Me by spise zajimalo jestli se uvazuje o tom ze by se dalo z kesovadla logovat, lepe receno ze by kesovadlo generovalo soubor jako Oregon a Colorado pro logovani na strankach. Vim ze existuje pro PDA jakysi programek co to umi, ale ten mi nevyhovuje diky tomu ze do nej se musi zadavat GC kod ktery si vecinou nepamatuju z hlavy/neznam a v terenu je pomerne slozite ho dohledavat a opisovat do programu...
  • 0

#224 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2009 - 15:59

brazajar napsal/a:
opravdu jedine co mi chybi je to, aby si Kesovadlo umelo vzit souradnice pro "stred" z interni/BT gps (a navigovat? :) ;)) ... pak to bude dokonale!

nějaké plány v podobném směru tam jsou

Sutech napsal/a:
pepa.z.pocernic: neuvažuješ o možnost importu dat z GPX vygenerovaných ze Skrýšotlače? Vím, že se tu na začátku psalo něco o tom, že Skrýšotlač generuje často nestandartní data, ale přesto... :)

O tom jsem ještě neuvažoval. Ani jsem se nedíval, jak ten gpx ze skrýšotlače vypadá. Pokud tam jsou nějaké nekompatibility, tak to asi řešit nebudu. To by byl spíš úkol pro někoho, kdo udělá převodník z nestandardních dat na standardní. Asi by se to hodilo nejen pro kešovadlo. Nebo zatlačit na autora skrýšotlače :-)

Minutus napsal/a:
Me by spise zajimalo jestli se uvazuje o tom ze by se dalo z kesovadla logovat, lepe receno ze by kesovadlo generovalo soubor jako Oregon a Colorado pro logovani na strankach. ...

uvažuje
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#225 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2009 - 16:17

pepa.z.pocernic napsal/a:

Sutech napsal/a:
pepa.z.pocernic: neuvažuješ o možnost importu dat z GPX vygenerovaných ze Skrýšotlače? Vím, že se tu na začátku psalo něco o tom, že Skrýšotlač generuje často nestandartní data, ale přesto... :)

O tom jsem ještě neuvažoval. Ani jsem se nedíval, jak ten gpx ze skrýšotlače vypadá. Pokud tam jsou nějaké nekompatibility, tak to asi řešit nebudu. To by byl spíš úkol pro někoho, kdo udělá převodník z nestandardních dat na standardní. Asi by se to hodilo nejen pro kešovadlo. Nebo zatlačit na autora skrýšotlače :-)

Jako prevodnik by mel jit pouzit Geoget. Naimportovat ze Skrysotlace a vyexportovat do kesovadla. ;)
  • 0

#226 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2009 - 16:21

Ti dík :D Nic proti GG, ale stále jsem ještě nepochopil, k čemu (a jemu podobné programy) je, takže by to bylo jako brát kanón na vrabce :D
  • 0

#227 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2009 - 16:54

Ony se ty programy hodi trebas i na to, aby sis mohl pohodlne urcit mnozinu kesi, kterou chces nalit do Kesovadla. :P
  • 0

#228 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2009 - 17:13

Jak říkám, já opravdu proti nim nic nemám, jen SKUTEČNĚ nechápu, k čemu by mi byly ;) Takže pokud mi někdo z účastníků eventu Wherigo s prstem v nose ukáže, k čemu se dají (resp. konkrétně GG ;)) využívat, budu jedině rád :) Ale jen z toho mála, co vím, si prostě uživatel spravuje nějakou databázi a z ní pak pomocí filtrů vybírá ty keše, co chce (např. pro Kešovadlo). Já osobně ale databázi nepotřebuji, zvlášť, když stejně člověk musí často aktualizovat, jinak by se po příchodu na místo v terénu asi nestačil divit, že se cache přesunula, je disablovaná atd. :D Proto mi stačí Skrýšotlač - na mapě na gc.cz si najdu oblast, kam chci jít, ve Skrýšotlači si stáhnu jen ty kešky, které chci a vyexportuju do GPX. A když je najdu, k čemu je mít potom ještě v databázi? :D A k čemu je mít je tam předtím, než se rozhodnu na ně jít? :P Proto jsem se ptal po tom, zda by se daly do Kešovadla natáhnout data ze Skrýšotlače, protože GG, GSAK, MoZiGo a jiné prostě asi nevyužiju - a nejsem sám :) Každpopádně odpověď jsem dostal, takže končím s tímto MT (pro anglofily OT ;)) a jdu si nechat zlámat prsty za to, co jsem psal a že jsem to vůbec psal do nevhodného vlákna :D Howgh ;)
  • 0

#229 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2009 - 22:02

Dalších pár změn na http://kesovadlo.jha.cz

18.2.2009 (1.0.41302.2150)
* Import by měl přežít některé obsahové rozdíly oproti originálnímu PM GPX.
* Ukládání šířek sloupců při ukončení. Vhodné pro zařízení s jiným než qvga displejem.
* Interní změny.
* Došlo ke změně struktury databáze. Databázi z předchozí verze nelze použít.

  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#230 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2009 - 13:19

pepa.z.pocernic napsal/a:
Dalších pár změn na http://kesovadlo.jha.cz

18.2.2009 (1.0.41302.2150)
* Import by měl přežít některé obsahové rozdíly oproti originálnímu PM GPX.
* Ukládání šířek sloupců při ukončení. Vhodné pro zařízení s jiným než qvga displejem.
* Interní změny.
* Došlo ke změně struktury databáze. Databázi z předchozí verze nelze použít.


Si pripadam uz jako blazen ... nova verze mi opet nejde :(
Nejde mi vygenerovat nova db.

Skoncim touto hlaskou:
Datab ze: all.db3
Import: all.gpx
Pr…bŘh: 0%
Doçlo k chybŘ: Data type mismatch
datatype mismatch
at System.Data.SQLite.SQLite3.Reset(SQLiteStatement stmt)
at System.Data.SQLite.SQLite3.Step(SQLiteStatement stmt)
at System.Data.SQLite.SQLiteCommand.ExecuteNonQuery()
at JHa.Kesovadlo.Db.Databaze.ZapisOwner(Owner owner)
at JHa.Kesovadlo.Db.Databaze.ZapisCache(Cache cache)
at JHa.Kesovadlo.Kesovadlo.NacteniCache(Object sender, GeoParserEventArgs e)
at JHa.Kesovadlo.Data.GeoParser.GeoParserEventHandler.Invoke(Object sender, GeoParserEventArgs e)
at JHa.Kesovadlo.Data.GeoParser.NacteniCache(Cache cache)
at JHa.Kesovadlo.Data.GeoParser.Parse()
at JHa.Kesovadlo.Data.GeoParser.ParseFile(String Soubor)
at JHa.Kesovadlo.Kesovadlo.ImportGpx(String soubor)
at kesovadlocmd.Program.Main(String[] args)

Predpokladam ze chyba je u mne..kde?
Zdroj .gpx je rozsireny GeoGet .gpx, minula verze s nim sla bez problemu.
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#231 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2009 - 13:30

vymazal si předtím cílovou databázi? Kdyžtak mi zipni a pošli gpx
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#232 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2009 - 13:49

pepa.z.pocernic napsal/a:
vymazal si předtím cílovou databázi? Kdyžtak mi zipni a pošli gpx


Ano ... vymazal.
Poslano na gc.cz majl, cos uvedl o stranku dopredu...
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#233 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2009 - 8:27

malé upozornění: - verze 1.0.41302.2150 má problém s importem s importem gpx bez vyplněného ownera. Pravděpodobně se týká jen uživatelů, kteří nepoužívají PM GPX, ale mají data získaná z jiného zdroje (ručně, import z html,...) - stejní uživatelé mohou mít problém s tím, že mohla být chybně z html naimportována některá data, například id logu. Z těchto chybných dat je pak generováno gpx, které kromě neplatného obsahu není ani validní xml a tak načíst nejde. Podle informace, co mi dal HaluMa, je potřeba použít aktuální verzi GG a listing s chybou smazat a znovu naimportovat.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#234 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2009 - 12:18

pepa.z.pocernic napsal/a:
malé upozornění:
- verze 1.0.41302.2150 má problém s importem s importem gpx bez vyplněného ownera. Pravděpodobně se týká jen uživatelů, kteří nepoužívají PM GPX, ale mají data získaná z jiného zdroje (ručně, import z html,...)
- stejní uživatelé mohou mít problém s tím, že mohla být chybně z html naimportována některá data, například id logu. Z těchto chybných dat je pak generováno gpx, které kromě neplatného obsahu není ani validní xml a tak načíst nejde. Podle informace, co mi dal HaluMa, je potřeba použít aktuální verzi GG a listing s chybou smazat a znovu naimportovat.


Ted jsem zkousel z GG kese vymazat (pernamently erase), znova naimportovat vc. listingu... (ne z PM gpx, pres geojarry - jsem BM) ... a problem pretrvava...
Znamena to tedy, ze mam, nez se stanu PM, s pouzivanim kesovadla smulu ... nebo se to da resit jeste nejak jinak...?
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#235 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2009 - 12:21

Pokud se jedna o posledni zmineny problem, je nutne mit skutecne posledni zverejnenou verzi GG!
  • 0

#236 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2009 - 12:24

HaLuMa napsal/a:
Pokud se jedna o posledni zmineny problem, je nutne mit skutecne posledni zverejnenou verzi GG!


Mam - 2.1.4.431 ... a problem pretrvava (ani geoget GPX, ani PQ gpx ani exportni makro pro kesovadlo - vse konci hlaskou data mismatch...) :(
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#237 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2009 - 12:32

Tak ti tam porad jeste alespon jedna keska s vadnym logem zustala.
  • 0

#238 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2009 - 12:34

brazajar napsal/a:
Ted jsem zkousel z GG kese vymazat (pernamently erase), znova naimportovat vc. listingu... (ne z PM gpx, pres geojarry - jsem BM) ... a problem pretrvava...
Znamena to tedy, ze mam, nez se stanu PM, s pouzivanim kesovadla smulu ... nebo se to da resit jeste nejak jinak...?


Který z těch dvou problémů? Pokud jde o první, ten by mohla řešit oprava v další verzi.

Chtěl bych upozornit, že primárně se vyvíjí pro obsah dostupný z oficiálních PM GPX, případně přecezený přes GSAK nebo GeoGet a problémy vzniklé rozdíly mezi "oficiálními" a "neoficiálními" daty řeším až když se vyskytnou. A pokud jde o "neoficiální" data, tak nezaručuju, že když je sežere jedna verze, tak je sežere i verze novější, protože funkčnost importu ze zdrojů jiných než je PM GPX neověřuji.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#239 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2009 - 12:39

HaLuMa napsal/a:
Pokud se jedna o posledni zmineny problem, je nutne mit skutecne posledni zverejnenou verzi GG!

ta chyba je způsobena tím, že v neoficiálních datech není owner. Možnost je buď počkat, až bude opravený import, který to nebude vyžadovat nebo upravit export a místo záznamu s ownerem dát nějakého potěmkina.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#240 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2009 - 12:53

HaLuMa napsal/a:
Tak ti tam porad jeste alespon jedna keska s vadnym logem zustala.

No ... smazal jsem kese kolem konkretniho mista ... vsechny, vc. archivovanych atd.. pak si dal nacist kese kolem ref.bodu, pak listingy a dal zobrazit nove importovane ... a pak zkusil export ... takze netusim co a jak mam udelat jinak.

pepa.z.pocernic napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Pokud se jedna o posledni zmineny problem, je nutne mit skutecne posledni zverejnenou verzi GG!

ta chyba je způsobena tím, že v neoficiálních datech není owner. Možnost je buď počkat, až bude opravený import, který to nebude vyžadovat nebo upravit export a místo záznamu s ownerem dát nějakého potěmkina.

Nejak se nemohu dopatrat, kde presne toto ma byt ... takze si pockam, a uvidim.
Ad zdroj dat - ano, to chapu... Asi mne kesovadlo donuti se stat PM...i kdyz nevim kde na to ted vemu (sice je to "par" penez, ale v soucasne dobe pro mne moc...).
Pockam si na dalsi verzi a uvidim..treba to pujde ;)
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama